عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و روش حل مشکلات آن

عیب‌یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و روش حل مشکلات آن

مهم نیست که چقدر با دقت و حساسیت از ماشین لباسشویی سامسونگ خود استفاده می‌کنید، زیرا ممکن است ماشین شما روزی به هر علتی خراب شود. این راهنمای عیب‌‌یابی ماشین‌ لباسشویی سامسونگ به شما کمک می‌کند تا ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید. در این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان ارائه شده است، روش‌های رایج عیب‌یابی ماشین لباسشویی را فهرست می‌کنیم و کدهای خطا یا عیب‌هایی را که ممکن است روی صفحه‌‌ی نمایش لباسشویی سامسونگ ظاهر شوند فهرست می‌نماییم. این روش عیب‌یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و تفسیر کدهای خطا به شما امکان تشخیص مشکل، تعمیر عیب‌یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع مشکلات آن را می‌دهد.

عدم ورود آب به دستگاه یا جریان آب بیش از حد

  دلیل کمبود آب در ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است گرفتگی باشد. برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی سامسونگ باید این مراحل را انجام دهید:

 • شیر توقف را بچرخانید.
 • فشار آب شیر را بررسی کنید.
 • شلنگ ورودی آب را بررسی کنید. ممکن است خمیده یا پیچ خورده باشد.
 • شلنگ را جدا کرده و تحت فشار شیر آب بشویید.
 • صفحه‌ی شیر ورودی را بردارید.

اگر جریان آب بیش از حد است، باید شیر پرکننده را بررسی کنید.

پانل بالایی را بردارید تا شیر ورودی را در بالای صفحه کنار پانل کناری ببینید.

 • سیم کشی را جدا کنید.
 • بست‌های محکم کننده شیر را باز کنید.
 • گیره‌ها را شل کنید، شلنگ‌ها را جدا کنید.

اگر دریچه به طور کلی سالم است، می‌توانید درزگیر لاستیکی را تعویض کنید. اگر نیست، یک قطعه جدید نصب کنید و این یک نوع عیب‌یابی در ماشین لباسشویی سامسونگ است.

مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی سامسونگ

 اگر ماشین لباسشویی شما تخلیه آب را نمی‌کند، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود ماشین لباسشویی شما آب را تخلیه نکند. خوشبختانه، عیب یابی این مشکل معمولا این بسیار ساده است و عیب‌یابی آن کار چندان سختی نیست.

از تراز بودن ماشین لباسشویی اطمینان مطمئن شوید

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، ممکن است آب شست‌وشو تخلیه نشود، برای بررسی تراز بودن ماشین لباسشویی از تراز استفاده کنید. توجه داشته باشید که تراز بودن لباسشویی را هم از چپ به راست و هم از جلو به عقب را بررسی کنید. اگر لباسشویی تراز نیست، اگر مدل شما دارای پایه‌ است، این پایه‌های قابل تنظیم را در اندازه مناسب تنظیم کنید. در غیر این صورت، می‌توانید سعی کنید تکه‌های کوچک چوب را در زیر گوشه‌های ماشین لباسشویی قرار دهید.

مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی

هنگامی‌ که آب شست‌وشو پس از یک دوره شست‌وشو از ماشین لباسشویی خارج می‌شود، از طریق شلنگ تخلیه به لوله خروجی یا سینک شما پمپ می‌شود. شیلنگ تخلیه یک لوله‌ی خاکستری رنگی است که از پشت ماشین لباسشویی شما تا سینک یا لوله دیواری کشیده می‌شود. اگر مسدود، پیچ خورده یا اشتباه نصب شده باشد، در این صورت آب لباسشویی شما تخلیه نمی‌شود.

ابتدا آب و منبع تغذیه ماشین لباسشویی را خاموش کنید. سپس لباسشویی را از دیوار بیرون بیاورید تا بتوانید به پشت آن دسترسی داشته باشید. سپس، برای بررسی انسداد و پیچ خوردگی، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

شلنگ را از ماشین لباسشویی جدا و شلنگ بررسی کنید که آیا چیزی در آن گیر نکرده باشد تا مانع جریان آب در آن شود. شلنگ را با آب داغ و مواد شوینده تمیز بشویید. شلنگ را از نظر پیچ خوردن یا خمیدگی بررسی کنید. اگر مشکلی داشت، با باز کردن، آن را از بین ببرید. شلنگ را بررسی کنید؛ اگر آسیب دیده باشد، باید یک شلنگ تخلیه جدید بخرید. مدل ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بررسی کنید تا مشخصات شلنگ مورد نیاز خود را بیابید.

علت کم شدن صدای دکمه ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

  علت کم شدن صدای دکمه‌ های لباسشویی سامسونگ، مربوط به مشکل در قطعه‌ای به نام بیزر در برد الکترونیکی است،  دقت کنید که این مسئله مشکلی در کارکرد ماشین لباسشویی به وجود نمی‌‌آورد، برای رفع این مشکل اقدام به تعویض قطعه ذکر شده از روی برد کنید.

سایش تسمه متحرک

 • یکی دیگر از مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ سایش تسمه آن است. برای تعویض تسمه، باید پانل کناری دور ماشین لباسشویی سامسونگ را جدا کنید.
 • پیچ‌ها را باز کنید، پانل پشتی را بردارید.
 • تسمه قدیمی را از قرقره بردارید.
 • اگر سایش آشکار است، عنصر جدید را نصب کنید.
 • شروع به قرار دادن تسمه روی قرقره موتور، حرکت دادن و چرخاندن قرقره درام کنید.

صدای بوق ماشین لباسشویی سامسونگ

آیا ماشین لباسشویی شما شروع به لرزیدن، زمزمه کردن و ایجاد صدا می‌کند؟ برای عیب ‌یابی لباسشویی سامسونگ، ابتدا دستگاه را بررسی کنید که به درستی و محکم روی زمین نصب شده باشد.

یاتاقان فرسوده دلیل جدی‌تری برای ایجاد صدا است. برای تعویض آن، باید ساختار دستگاه را بدانید یا نمودار ماشین لباسشویی سامسونگ خود را داشته باشید.

دکمه های کنترل کار نمی‌کنند، ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود

دکمه های کنترل کار نمی‌کنند، ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود

کنترل پنل ممکن است معیوب باشد. باید مخاطبین همه دکمه‌ها را بررسی کنید. ممکن است گیر کرده باشند یا دکمه‌ها فرسوده شده باشند.

مشکل دیگر در برد الکترونیکی است. تعمیر ماژول کنترل ماشین لباسشویی سامسونگ، کار ساده‌ای نیست. بنابراین اگر این‌طور است، بهترین کار این است که برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی سامسونگ با مرکز خدمات تماس بگیرید.

قبل از تماس با تعمیرکار، می‌توانید برد را بررسی کنید:

 • پوشش بالایی را بردارید، کشوی مواد شوینده را بیرون بکشید.
 • پیچ‌های نگهدارنده کنترل پنل را باز کنید.
 • گیره‌های پلاستیکی را رها کرده و سیم کشی را جدا کنید.
 • گیره‌ها را شل کنید، درب را بردارید و تخته را بگیرید.
 • می‌توانید عناصر آسیب‌دیده، مخاطبین را روی آن ببینید. اگر آسیب بصری وجود ندارد، با مرکز خدمات تماس بگیرید.

درب ماشین لباسشویی قفل یا باز نمی‌شود

دکمه شروع/مکث را فشار دهید تا ماشین لباسشویی متوقف شود.

درب ماشین لباسشویی شما در طول بخش گرمایش چرخه Sanitize قفل خواهد ماند.

ممکن است چند لحظه طول بکشد تا مکانیزم قفل در باز شود.

 ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود

این یک مشکل رایج در لباسشویی‌های درب جلو است و می‌تواند دلایل مختلفی برای آن وجود داشته باشد.

حال چگونه این مشکل را  عیب‌یابی و حل کنیم؟

مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما به برق وصل است و درب آن کاملا بسته است. همچنین دو بار بررسی کنید که شیرهای آب باز باشند.

اگر این‌ها کار نکردند، ممکن است مشکل از سوختن فیوز باشد. بنابراین، ممکن است برای راه‌اندازی دستگاه نیاز به تنظیم مجدد قطع کننده مدار الکتریکی داشته باشید.

اگر مشکل حل نشد، باید از یک تکنسین کمک بگیرید.

چرا مواد شوینده پس از چرخه شستشو در لباسشویی  باقی می ماند

چرا مواد شوینده پس از چرخه شستشو در لباسشویی  باقی می ماند

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که فشار آب کافی برای شست‌وشوی کامل مواد شوینده وجود نداشته باشد. اگر از مواد شوینده قدیمی در دستگاه استفاده می‌کنید، می‌تواند باعث انسداد دیسپنسر نیز شود. بنابراین، ممکن است نیاز به تمیز کردن مناسب کشوی مواد شوینده داشته باشید، اگر باز هم مشکل‌تان حل نشد بهتر است از یک متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید تا دستگاه شما را عیب یابی کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش