رفع مشکل یخساز یخچال سامسونگ

مشکل یخساز یخچال سامسونگ

رفع مشکل یخساز یخچال سامسونگ

یخساز از بخش‌های مهم یخچال به شما می‌آید که ممکن است خراب شود. خرابی موتور یا شیر برقی یخساز یا آسیب‌دیدگی برد الکتریکی یخچال از جمله عواملی هستند که سبب می‌شوند مشکل یخساز سامسونگ به وجود بیاید. همچنین یخ‌زدن مسیر ورودی یخساز و حتی شکسته‌شدن قالب یخ، بر کارکرد یخساز تأثیر می‌گذارد. زمانی که مشکل یخساز ساید بای ساید سامسونگ جدی باشد، باید از متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ کمک بگیرید که قادر به رفع این مشکل  هستند.

مشکل یخساز ساید بای ساید سامسونگ

خوشبختانه در این سال‌ها برندهای مطرح و شناخته‌ای در زمینه طراحی و ساخت یخچال فعالیت کرده‌اند که از بهترین آن‌ها سامسونگ است. تولیدات این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در ظاهر زیبا و چشم‌نواز هستند. یخچال یکی از مهم‌ترین لوازم برقی در منزل است که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که یکی از آن‌ها یخساز است. یخساز مانند هر بخش دیگر در این سیستم ممکن است با آسیب‌های مختلف روبه‌رو شود و کارایی قابل‌قبولی نداشته باشد.

خرابی و مشکل یخساز سامسونگ

خرابی و مشکل یخساز سامسونگ دو نشانه کلی دارد:

 • کار نکردن یخساز
 • به هم چسبیدن یخ‌ها

مشکل یخساز یخچال سامسونگ، گاهی اوقات به دست خود شما رفع می‌شود، اما اگر مشکل جدی‌تر باشد، می‌توانید از تیم حرفه‌ای مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان کمک بگیرید. متصدیان این سایت آماده ارائه راهنمایی به شما عزیزان هستند.

کارنکردن یخساز

اولین و مهم‌ترین مشکل یخساز سامسونگ این است که کار نمی‌کند. دلایل مختلفی برای مشکل یخساز سامسونگ وجود دارد که شاید ساده‌ترین آن‌ها خاموش‌بودن یخساز است. همچنین ممکن است شما قابلیت مکث را فعال کرده باشید که در این صورت نیز یخچال کار نمی‌کند. اگر متوجه شدید یخساز روشن است و در حالت مکث نیست، باید ورودی آب را چک کنید و ببینید آیا مسدود شده یا نه. البته مسدودی فیلتر نیز می‌تواند زمینه‌ساز خرابی ساید بای ساید باشد. با این حال گاهی ممکن است فریزر نتواند سرمای کافی و مورد نیاز را تأمین کند و همین عامل سبب روشن‌نشدن یخساز یخچال خواهد شد.

چرا یخ‌ها به یکدیگر می‌چسبند؟

ممکن است یخچال روشن شود و به‌ظاهر درست کار کند، اما یخ‌ها به یکدیگر چسبید‌ه‌اند. استفاده‌نکردن از یخساز به‌صورت پیوسته زمینه بروز این مسئله است. همچنین اگر مخزن یخساز بیش از اندازه پر باشد، یخ‌ها به یکدیگر می‌چسبند. در بخش قبل گفتیم، اگر سرمای کافی در یخساز نباشد، مشکل یخچال یخساز سامسونگ رخ می‌دهد. حال باید بگوییم این مسئله گاه موجب چسبندگی یخ‌ها به یکدیگر می‌شود. درواقع‌ نبود برودت کافی، موجب آب‌شدن یخ‌ها و درنتیجه چسبیدن آن‌ها به یکدیگر می‌شود. معمولاً با خرابی فن و هماهنگ‌نبودن کارکرد آن با چنین مسئله‌ای روبه‌رو می‌شویم.

خرابی مدول و ترموستات قالب یخساز

خرابی مدول و ترموستات قالب یخساز

در قسمت مدول یخساز موتور آن قرار دارد. موتور با به حرکت در آوردن بازوی یخساز سبب می‌شود یخ‌های تولیدشده در قالب یخساز به داخل محفظه بریزند. چنانچه مدول یخساز دچار مشکل شده باشد، قالب یخساز تا زمان ساخته‌شدن یخ جدید، پر از آب نمی‌شود. یکی دیگر از نشانه‌های خرابی مدول در سیستم یخساز جدانشدن یخ‌ها از قالب یخساز است. همان‌طور که می‌دانید، دمای ساخته‌شدن یخ از طریق ترموستات قالب یخساز کنترل می‌شود. وقتی قالب به دمایی مشخصی می‌رسد، دستور تخلیه قطعات به داخل سطل از سمت شیر ورودی تأمین آب صادر می‌شود. بدین‌ترتیب بارگیری دوباره انجام می‌شود. ایراد در ترموستات، تولید یخ را با مشکل جدی روبه‌رو می‌کند. اگر می‌خواهید از سلامت ترموستات مطمئن شوید، از مولتی‌متر کمک بگیرید؛ ابزاری که به شما در تشخیص این مشکل یخساز سامسونگ کمک می‌کند.

با پرشدن بیش‌ازحد و مشکل یخساز سامسونگ چه کنیم؟

بسیاری از یخچال‌هایی که به یخساز مجهز هستند، بیش‌ازحد پر شده و سرریز می‌شوند. دلیل این مشکل را باید در قسمت ورودی آب جست‌وجو کرد. اگر فشار آب ورودی کم بوده یا شیر، خراب و آسیب‌دیده باشد، یخساز پر می‌شود. زمانی که فشار آب ورودی کاهش می‌یابد و شما دستگاه را خاموش می‌کنید، ورودی آن کاملاً بسته نمی‌شود و با چکه‌کردن موجب پرشدن مخزن یخساز می‌‌شود. باید توجه داشت که فشار استاندارد آب ۲۰ psi است. معیوب‌بودن شیر ورودی نیز در پرشدن یخساز تأثیر دارد؛ بنابراین با خاموش ‌شدن دستگاه، شیر ورودی به‌درستی بسته نمی‌شود و با چکه‌کردن یخساز را پر می‌کند. برای تشخیص این مسئله باید ببینید آیا فشار آب ۲۰ psi است یا نه. اگر این‌طور است و شما هنوز با مشکل سرریز آب روبه‌رو هستید، باید بدانید که شیر برقی دچار مشکل شده و باید تعویض شود.

چرا آب به یخساز نمی ‌رسد؟

از مهم‌ترین موارد مربوط به مشکل یخساز سامسونگ، مسدودشدن خط انتقال آب است. شما می‌توانید با بررسی کلی متوجه این مسئله شوید و درصورت تأیید مشکل با متخصصان این حوزه تماس بگیرید. برای رفع این مشکل، یخچال سامسونگ ساید بای ساید خود را از برق خارج کنید و آن را با فاصله از دیوار قرار دهید. شیر پایین یخچال را ببندید تا خط انتقال آب بسته شود. وقتی شیر آب را کامل بستید، لوله انتقال آب را از شیر برقی جدا و انسداد آن را برطرف کنید. لوله را صاف کنید و وقتی همه یخ‌ها آب شدند، لوله را به‌جای خود برگردانید و آن را نصب کنید. نکته مهم این است که بعد از بازکردن لوله از شیر باید دستگاه را روی یک سطح بگذارید. حال شیر را باز کنید. اگر فشار آب پایین باشد، آب به سطل ریخته نمی‌شود و این نشان‌دهنده انسداد در لوله‌ها و پایین‌بودن فشار آب است.

گرفتگی فیلتر یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ

از جمله عواملی که موجب اختلال در کارکرد یخساز یخچال می‌شود، گرفتگی فیلتر است. فیلتر در این سیستم کوچک نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و گرفتگی آن پس از یک دوره استفاده طولانی از یخچال کاملاً طبیعی است. برای رفع مشکل گرفتگی فیلتر در یخساز باید فیلتر را تعویض کنید. البته قبل از هر چیز باید بتوانید نوع و مدل فیلتر را تشخیص دهید و همان را بخرید. دستورالعمل تعویض فیلتر یخچال در دفترچه راهنمای یخچال درج شده است. شما باید مرحله به مرحله با این دستور پیش بروید. در این دفترچه نوع فیلتر نیز مشخص است و شما می‌توانید با آگاهی از آن خرید مطمئنی انجام دهید.

چرا درون مخزن یخساز، یخ جمع نمی‌شود؟

چرا درون مخزن یخساز، یخ جمع نمی‌شود؟

مشکل رایجی که بیشتر یخچال‌های یخساز وجود دارد، برفک‌گرفتن آن‌هاست. این مشکل شایع به‌راحتی رفع می‌شود و اصلاً نباید نگران بود. اگر می‌خواهید در این شرایط یخ را از یخساز خارج کنید، پوششی را که روی یخ قرار دارد و نام آن دمپر است، بردارید. طراحان یخچال سامسونگ، درب دمپر را با موادی مخصوص تحت پوشش قرار داده‌اند. بدین‌ترتیب این درب در برابر فشار و یخ‌زدگی مقاوم است. هدف از این اقدام آب‌بندی و ایزوله‌کردن یخساز است. با توجه به اینکه همواره گرد و غبار و آلودگی روی درب دمپر می‌نشیند، با مشکل در بسته‌شدن درب یخچال مواجه می‌شویم. چفت‌نشدن کامل درب موجب انتقال هوای مرطوب به داخل محفظه و درنتیجه ایجاد برفک می‌شود، اما شما به‌راحتی می‌توانید این مسئله را از بین ببرید و از بروز برفک در یخساز جلوگیری کنید. به این منظور کافی است این بخش را هفتگی تمیز کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

71 thoughts on “مشکل یخساز یخچال سامسونگ”

 1. سلام خسته نباشید یخچال ساید سامسونگ دارم که جلوی خروجی فرمک میزنه و مانع خروج یخ میشه مشکل چی هست دمای فریزر هم منهای ۲۰ هست

   1. سلام صفحه ای که میچرخه و باعث میشه درب یخدان باز بشه و یخها درون محوظه بریزه یکسره میچرخه .باید جیکارش کرد

    1. دیبا پشتیبان ایرانیان

     سلام باید یخساز باز بشه و تعمیر بشه، البته ممکنه از برد هم باشه

     1. سلام، درب فریزر از یک حدی که بیشتر باز میشه درب داخلی یخساز باز میشه و صفحه نمایش به هم میریزه، مدلشم ساید سامسونگ آر اس ۱۲ هست، ضمناً عملکرد یخساز کاملا درسته و هیچ مشکلی نداره، میشه بگین مشکلش چیه؟

   2. بیشتر کنیم ینی اینکه سردترش کنیم؟
    این مشکل برفک زدن و مسدودی راه خروجی یخ برای منم اتفاق میفته
    یخچال فرنچ ۴ هست که یخسازش توی قسمت یخچال هست. چکار کنم دقیقا درست بشه؟ ممنون از وقتی ک میذارید و جواب میدید

 2. سلام فنر قسمت پلاستیکی دریچه یخساز یخچال خارج شده ودریچه ول شده چطوری باید جا بندازیم .

   1. سلام. یخیال دو سال آبش وصل نبوده تازه وصل کردم ام الان 48 ساعته یخ تولید نمیکنه لطفا راهنمای کنید

 3. با سلام
  یخچال سامسونگ مدل فرنچ۴ دارم. دو کشو پایین داره.
  فریزر پایین هست و یخچال بالا
  یخساز هم در قسمت یخچال هست. یخساز برفک میزنه و مانع خروج یخ از یخساز میشه
  دمای یخچال رو هم پایین ترین حد ممکن گذاشتم باز هم همین حالت میشه
  اشر های یخچال هم کارشناس نگاه کرد و گفت سالمه
  مشکل چیه جناب؟؟

  1. دقیقا منم همین مشکل رو دارم. شما متوجه مشکلش شدید؟ اگه درست شده بی زحمت ب منم بگید باید چکارش کنم

 4. سلام فنر قسمت پلاستیکی دریچه یخساز یخچال و پلاستیکی که درون فنر است ، ظاهرا از جای خود شکسته و خارج شده ودریچه ول شده چطوری باید جا بندازیم

  1. دیبا پشتیبان

   سلام
   بصورت کامنت نمیشه توضیح داد دوست عزیز
   بهتره تکنسین براتون انجام بده

 5. سلام ،وقتتون بخیر
  یخچال ما در قسمت یخ سازش یخا به مرور آب میشن وآب از زیر در فریزر به بیرون میریزه ،علتشو میشه لطف کنین بگین

 6. بهرام قربان‌نیا

  سلام ، وقتی مخزن یخ ساز م پر شد و یخساز غیر فعال شد ، لوله داخل درب فریزر مربوط به یخساز یخ میزند و دیگر یخ نمی‌سازد ، باید کلی درب رو با هیتر گرم کنم تا یخ‌های داخل لوله تخلیه کنم ، در ضمن دمای فریزر رو حداقل میباشد ۱۵-

  1. سلام آبریز من کار نمیکنه،
   پمپ سالمه، تا اتصال زیر درب هم آب جریان داره،
   اما آبریز احتمالا یک زده
   برای یخ زدایی باید چه کرد؟

   1. سلام یخ ساز بعد از یک یا دو بوق هشدار آب وارد شده به قالب را قبل از یخ زدن خالی میکنه.با توجه به بوق هایی که قبل از این میزنه حتما اشکال پیش بینی شده ای باید باشه.

 7. فرهاد پیرمانی

  سلام . اقلا روزی یک بار ضمن قطع شدن برق یخچال ساید ، چرخدنده ای در پشت سیستم یخساز شروع به گردش و تق تق میکند . بعد که چرخش آن پایان یافت و ایستاد و صدای تق تق هم قطه شد ، دوباره برق یخچال برقرار میشود ؟!!

  1. سلام و عرض ادب
   در یخچال فرنچ، یخ ساخته میشه در مخزن هم تخلیه میشه ولی با فشار دادن شاسی یخی خارج نمیشه، چه اقدامی باید انجام بشه؟
   سپاس فراوان

 8. سلام ساید ۲۵ فوت دارم …
  ۴ سال هست که یخساز اون کار نمیکنه ، یک بار نمایندگی زنگ زدیم اومد پمپ آب یخساز رو فقط چک کرد و گفت از بورد هست . بورد رو بردم تعمیر و رله مربوط به یخساز رو عوض کردم تغییری نکرد …
  الان دو سال هست نمایندگی زنگ میزنیم کسی نمیاد تعمیرش کنه .نمایندگی اهواز خیلی ضعیف هست . لطفا راهنمایی کنید

  1. سامسونگ پشتیبان

   سلام ما تهران هستیم و کمکی از ما برنمیاد تا دستگاه رو نبینیم

  2. چهار سال این مشکل رو تحمل کردید؟یه وام بگیر یه ئخچال فریزر ایرانی بخر و این رو بفروش برادر

 9. سلام یخساز دو هفته ای است یخ تولید میکند اما آن ها را به درون محفظه نمیریزد. با دکمه تست امتحان کردم مشکلی نداشت و موتور و شیر آب کاملا درست کار میکرد
  مشکل چیست؟

  1. مریم جعفری

   سلام یخساز یخچال من دایم در حال کار کردن و به هیچ عنوان قطع نمیشه میشه بگین مشکل از چی میتونه باشه ممنون

 10. سلام یخچال فرنچ ۴ دارم یخساز یخ توی قالبش هست ولی به مخزن یخ نمیاد و یخ خارج نمیشه

 11. سلام و عرض ادب
  یخچال ساید سامسونگ دارم . زمستان یخساز را غیر فعال کردیم حالا که روشنش کرده ایم کار نمی کند . آب آشامیدنی فعال است و کار می کند اما برای یخسازی آب نمی کشد . لطفا اگر میشه راهنمایی بفرمایید .
  در ضمن ری استارت هم کردم و مسیر آب انسداد هم ندارد

 12. سلام یخچال ساید سامسونگ دارم تمام موارد رو چک کردم هیچ مشکلی نداره ولی فرمان به شیر برقی صادر نمیشه که اب درون محفظه یخ ساز وارد بشه فرمان از کدام قسمت صادر میشه

  1. حمیدرضا محمدزاده

   سلام
   وقت بخیر
   قسمت بالای فریزر کاملا برفک می‌بنده بطوریکه یخ ها و برفک ها بهم چسبیده و قسمت آبریز هم قطره قطره آب ریزی داره
   مشکل چیه؟

 13. سلام
  اهرم یخ ساز نمیچرخه که یخ رو بیرون بده،و کلا مخزن یخ هم جدا نمیشه، با هر زور و زحمتی هم جدا نشد، نمیدونم مشکل کجاست؟
  ممکنه اهرم و اتصالاتش یخ زده باشه که باعث بشه نچرخه و همچنین مخزن جدا نمیشه؟

 14. سلام یخچال ساید روسو سامسونگ دارم
  یخساز آبگیری کامل میکند یخ تشکیل میشود ولی دستور تخلیه داده نمیشه بصورت دستی دکمه تست رو میزنم خالی می‌کنه مشکل از چی میتونم باشه

 15. سلام
  یخچال ساید رومانو اچند ماه بعد از خرید یخساز از کار افتاد و کارشناس گفت که لوله انتقال آب یخ زده چند بار کارشناس مراجعه نموده و یک ماه بعد از درست شدن مجددا یخ زده ،درآخرین تماس گفته شد که این مشکل برای همه ساید های رومان‌و ثبت شده و امکان درست شدنش نیست ،حالا ما میخوایم مخزن رو در بیاریم و روی لوله انتقال آب سشوار بگیریم ولی خود مخزن در نمیاد و کاملا چسیده ،چیکار باید بکنیم

  1. سامسونگ پشتیبان

   سلام معمولا این ایراد با حمل دستگاه به کارگاه و شکافته شدن درب قابل تعمیر هست

 16. بهروز بهادری

  سلام یخساز ما اب داخلش میاد ولی یخ نمیزنه و اب از درب یخچال سرازیر میشه و داخل طبقه های درب یخ میزنه مشکل چیه

 17. سلام، یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارم، تیغه پیچشی که عمل خروج یخ از یخساز را انجام میدهد دایم در حال چرخش هست و متوقف نمیشه

 18. فریدن مظفریان

  سلام یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارم دگمه ice typeروی offاست وروشن نمیشود،بقیه دگمه ها کار می‌کند جز این دگمه که مدتی است از کار افتاده

 19. سلام ببخشید یخجال ما سامسونگ فریزر پایینه .وسیله داخل کشو اول گذاشتیم .طرف یخسار بالا قرارگرفته و نمی‌ذاره کشو باز بشه چیکار کنیم .ممنون

 20. حمید خسروی فروشانی

  با سلام
  یخساز یخچال کار میکندولی یخها خالی نمیشود تا دوباره یخ بسازد باید چه کنیم تا خالی شود موتور هم کار میکند

 21. سلام ودرود یخچال بنده درقسمت یخ ساز مشکلی که دارد اینگونه که آب درقسمت یخساز پرمیشود ویخ میزند بعد جدا نمیشود درون محفظه بریزد وبعد از مدت زمان دوباره آبگیری میکند که آب سرازیر میشود ودرون محفظه وازقسمت خروج قطره ایی خارج میگردد باتشکر فراوان لطفا راهنمایی فرمائید

 22. سلام.چراغ LEDنمایشگر برای یخساز کار نمیکنه.وقتی میزنم صدای خاموش و روشن یخساز میاد ولی کار نمیکنه.تست یخساز رو هم زدیم کار کرد و آب اومد داخل حا یخی.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش