عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

وقتی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ تخلیه نمی شود

ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از پرطرفدارترین محصولات این برند است که در سراسر دنیا از آن استفاده می شود. این دستگاه کیفیت فوق العاده ای دارد و استفاده از آن شستشوی ظروف را آسان می سازد. اگرچه این دسته از لوازم خانگی از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند، اما در طول زمان ممکن است، با مشکلات مختلفی روبرو شوند. یکی از این مشکلات، تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

مشکل تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ بسیار آزاردهنده است و علاوه بر تلف شدن وقت، سلامت دستگاه را نیز به خطر می اندازد. برای مشاهده روش های رفع و پیشگیری این مشکل و دلایل بروز آن، با ما تا انتهای این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان همراه باشید.

دلایل تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی سامسو‌نگ

دلایل تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی سامسو‌نگ

قبل از هر چیزی در ابتدا باید به سراغ دلایل بروز مشکل تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ برویم. در واقع باید بدانیم که چه چیزی باعث می شود که این مشکل آزاردهنده رخ دهد. در ادامه دلایل بروز این مشکل را به طور کامل برای شما شرح داده ایم و راهکارهایی برای آن ها معرفی کرده ایم.

پوسیدگی شیلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه وظیفه بسیار ساده ای را برعهده دارد. در واقع شلنگ تخلیه محل عبور آب و دیگر موادی است که باید از دستگاه خارج شوند. این قطعه ممکن است در گذشت زمان پاره یا پوسیده شود و همین مساله باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود. بنابراین پیشنهاد می شود در مراحل اولیه عیب یابی، سلامت این قطعه را بررسی کنید.

مسدود شدن مجرای تخلیه آب

در ماشین ظرفشویی سامسونگ و تمام دستگاه های مشابه، مجرایی وجود دارد که آب و دیگر مواد از آن خارج می شوند. اگر به طور مداوم از دستگاه استفاده کنید، فشار زیادی به آن وارد شده و در نتیجه این مجرا با مشکل روبرو می شود. واضح است که اگر این مجرا به درستی کار نکند، آب از ماشین ظرفشویی خارج نمی شود و در نتیجه آب زیادی درون دستگاه باقی می ماند.

اگر شما هم با مشکل تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ روبرو شده اید، بهتر است در اولین مرحله مجرای خروجی آب و اتصالات مربوطه را بررسی کنید. اگر پس از بررسی متوجه شدید که بخش مجرای خروجی آب مسدود شده است، آن را جدا کرده و با آب و مواد شوینده بشویید تا انسداد آن بر طرف شود و دوباره آن را در جای خود ببندید.

نقص در قطعه کیت مغناطیسی

قطعه کیت مغناطیسی که در بیشتر مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود دارد که وظیفه باز و بسته کردن مجرای خروجی آب برعهده آن است. بنابراین اگر با مشکل تخلیه نشدن آب روبرو شده اید، بد نیست که سلامت این قطعه را نیز بررسی کنید. اگر متوجه بروز مشکل در این قطعه شده اید، بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بخواهید، چرا که تعمیر این قطعه نیازمند تجربه و دانش بالایی در زمینه تعمیر لوازم خانگی است.

بروز مشکل در پروانه تخلیه

در بیشتر مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ قطعه ای با نام پروانه تخلیه وجود دارد. این قطعه وظیفه دارد تا آب را از طریق لوله ها به خارج هدایت کند. بنابراین واضح است که اگر در این قطعه مشکلی رخ دهد، فرایند تخلیه آب از ماشین ظرفشویی مختل می شود و آب درون دستگاه باقی می ماند.

نقص فنی در دریچه کنترل تخیله

یکی از قطعاتی که در مدل های نسبتا جدید ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان آن را مشاهده کرد، دریچه کنترل تخیله است. این بخش از دستگاه وظیفه دارد، از برگشت آب و دیگر مواد خارج شده به درون دستگاه جلوگیری کند. در واقع این قطعه مجرای خروجی را بعد از اتمام کار می بنند تا آب درون ماشین ظرفشویی باقی نماند. بنابراین احتمال دارد که دلیل تخلیه نشدن آب دستگاه، خرابی در این قطعه باشد.

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل گرفتگی توپ کنترل تخلیه

یکی دیگر از قطعه هایی که وظیفه ای مشابه دریچه کنترل تخلیه دارد، توپ کنترل تخلیه است. این قطعه نیز وظیفه دارد که از ورود مجدد آب به درون دستگاه جلوگیری کند. بنابراین اگر به دنبال عیب یابی و رفع مشکل تخلیه نشدن آب هستید، سلامت این قطعه را نیز بررسی کنید.

فرسودگی موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ

همان طور که می دانید، موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ نقشی حیاتی در عملکرد این دستگاه دارد. یکی از وظایف این قطعه این است که مقدار آب ورودی به دستگاه را کنترل کند. اگر این قطعه نتواند به درستی کار کند، آب زیادی وارد دستگاه می شود و بخش تخلیه آب نیز نمی تواند آن ها خارج کند.

بروز مشکل در کمربند پمپ آب ظرفشویی

یکی دیگر از قطعاتی که خرابی در آن ممکن است باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ شود، کمربند پمپ آب است. این قطعه وظیفه دارد که فرایند ورود و خروج آب را کنترل کند و اجازه ندهد که آب درون دستگاه جمع شود. کمربند پمپ آب در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی قرار دارد و در طولانی مدت ممکن است، فرسوده شود و به شکل صحیح کار نکند. پس اگر به دنبال رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی خود هستید، پیشنهاد می شود سلامت این قطعه را بررسی کنید.

فرسودگی و درست کار نکردن پمپ تخلیه

به جرات می توان گفت که رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب در ماشین های ظرفشویی سامسونگ، خرابی در قطعه پمپ تخلیه است. در واقع این قطعه است که با نیروی خود آب و سایر مواد را با فشار از دستگاه خارج می کند. اگر فکر می کنید که این قطعه دچار مشکل شده است، حتما با تعمیرکاران حرفه ای مشورت کنید، چرا که تعمیر این قطعه در بسیاری از مواقع کارساز نخواهد بود.

روش های پیشگیری از بروز مشکل تخلیه نشدن آب

در این متن رایج ترین دلایل بروز مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ و روش های رفع این مشکل را برای شما شرح دادیم. اما آیا می توان از بروز این مشکل پیشگیری کرد؟ کاربران می توانند با انجام چند کار ساده سلامت دستگاه خود را حفظ کنند و از بروز مشکل تخلیه نشدن آب پیشگیری کنند. پیشگیری در تمام مسائل بسیار مفیدتر است و هزینه های کمتری برجای می گذارد.

 برخی از روش های پیشگیری از بروز تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی عبارت اند از:

  • پاکسازی ماشین ظرفشویی بعد از چند بار استفاده
  • شستشوی فیلتر ماشین ظرفشویی با آب و صابون (1 الی 2 مرتبه در هر ماه )
  • استفاده از شلنگ تخلیه مناسب با طول 77 الی 100 سانتی متر
  • چینش صحیح ظروف درون ماشین ظرفشویی
  • عدم استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی
  • انجام سرویس های دوره ای ماشین ظرفشویی
  • استفاده از مواد جرم گیر مناسب برای پیشگیری از انسداد لوله های خروجی

رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به کمک تعمیرکاران

رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به کمک تعمیرکاران

در این مطلب رایج ترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ را به شما معرفی کردیم و تا حد امکان راه حل هایی نیز برای آن شرح دادیم. در بسیاری از مواقع این مشکل به دلایل بسیار ساده ای مانند پارگی شیلنگ تخلیه یا مسدود بودن مجرای خروجی رخ می دهد. واضح است که می توانید این دسته از مشکلات ماشین ظرفشویی را به سادگی رفع کنید.

از سوی دیگر در شرایطی ممکن است که مشکل تخیله نشدن آب ماشین ظرفشویی دلایل تخصصی و پیچیده تری داشته باشد. اگر از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار نیستید، به هیچ وجه به تعمیر دستگاه اقدام نکنید. در این شرایط بهتر است با کارشناسان با تجربه و ماهر در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا مشکل دستگاه شما را رفع کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش