علت ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ در زمان انسداد پمپ تخلیه

ماشین ظرفشویی سامسونگ، دستگاهی پیشرفته و عالی برای شستشوی ظروف به بهترین شکل ممکن است. اما گاهی کاربران متوجه برخی کدهای خطا بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود می شوند و نمی دانند که معنی این ارورها چیست. باید بدانید هر کد خطایی که روی نمایشگر ماشین ظرفشویی ظاهر می شود، در واقع هشدار می دهد که مشکلی در دستگاه ایجاد شده است. یکی از ارورهای رایج در ماشین ظرفشویی سامسونگ، ارور e2 است که به انسداد پمپ تخلیه مربوط می شود. برای رفع این مشکل و پاک شدن کد خطای ظاهر شده، باید دلیل بروز آن را شناسایی و مشکل را رفع کنید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به بررسی دلایل ظاهر شدن ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ و روش های رفع آن می پردازیم.

چرا ارور e2 روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود؟

چرا ارور e2 روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود؟

داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ معمولا حسگرهایی وجود دارد که بر عملکرد دستگاه نظارت می کنند. زمانی که مشکلی در عملکرد ماشین ظرفشویی ایجاد شود، این حسگرها آن را تشخیص داده و از طریق کدهای خطا به کاربر اطلاع می دهند. باید بدانید که در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی لیست ارورهای دستگاه و معنی آن ها درج شده است. برای مثال ارور e1 به معنی نشتی آب در ماشین ظرفشویی یا کد خطای e4 به ایراد در تغذیه آب گرم دستگاه مربوط می شود.

یکی از رایج ترین کدهای خطا در ماشین ظرفشویی سامسونگ ارور e2 است که به مسدود شدن پمپ دستگاه اشاره دارد. این ارور زمانی روی نمایشگر ظاهر می شود که فیلتر تخلیه مسدود شده باشد. معمولا مواد فاضلابی باعث انسداد فیلتر تخلیه می شوند. در نتیجه این فرایند آب در داخل ماشین ظرفشویی جمع شده و از آن خارج نمی شود. به عبارتی می توان گفت که ارور e2 زمانی ظاهر می شود که در عملیات تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ اختلال ایجاد شده باشد. بنابراین برای شناسایی علت ظاهر شدن ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید سیستم آبرسانی و مسیر ورود و خروج آب به دستگاه بررسی شود.

دلایل انسداد پمپ تخلیه و ظاهر شدن کد خطای e2

هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی باید بدانید که پس از برداشتن ظروف از سفره، نباید آن ها را مستقیما داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. لازم است که ابتدا ذرات بزرگ مواد غذایی و مواد درشت دیگری را از داخل ظروف بردارید. به عنوان مثال موادی مانند سبزی، دستمال، استخوان و موارد این چنینی بزرگ هستند. بنابراین پس از پایان شستشو ممکن است در هنگام تخلیه آب، وارد پمپ تخلیه شده و آن را مسدود کنند. در نتیجه ارور e2 روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود. بنابراین باید مطمئن شوید ظروف داخل ماشین ظرفشویی خالی هستند و تنها لکه های چربی و ذرات بسیار ریز روی آن ها قرار دارند.

یک دلیل دیگر که باعث ظاهر شدن ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود، مشکل در ورود آب به دستگاه است. به عبارتی دیگر، شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی به درستی عمل نمی کند. باید بدانید که شیر ورودی آب وظیفه دارد که مقدار مناسبی از آب گرم را به داخل ماشین ظرفشویی انتقال دهد. لازم به ذکر است که یک تایمر الکترونیکی وظیفه کنترل شیر ورودی آب را بر عهده دارد.

باید اشاره کرد که محل قرارگیری شیر آب در هر یک از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است متفاوت باشد. اما معمولا شیر ورودی آب در قسمت پایین ماشین ظرفشویی یا صفحه پشتی دستگاه قرار دارد. با توجه به مدل ماشین ظرفشویی سامسونگ، شیر ورودی آب در گوشه سمت راست یا گوشه سمت چپ تعبیه شده است.

چگونه می توان کد خطای e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را رفع کرد؟

چگونه می توان کد خطای e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را رفع کرد؟

برای اینکه بتوانید ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را رفع کنید باید سیستم آبرسانی دستگاه را بررسی کنید. به این ترتیب می توانید دلیل بروز اختلال در سیستم آبرسانی را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید. در بررسی سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی سامسونگ باید چند بخش از این سیستم را چک کرده تا دلیل ظاهر شدن ارور e2 را بفهمید.

بخش های مختلف سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی برای بررسی دلیل ظاهر شدن ارور e2 عبارتند از:

  • پمپ تخلیه
  • شیر ورودی
  • منبع تغذیه و لوله های آب

بررسی پمپ تخلیه برای رفع ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

به منظور بررسی پمپ تخلیه ابتدا باید فیلتر تخلیه را از ماشین ظرفشویی خارج کنید که برای این کار باید سبد ظرف پایینی دستگاه را بردارید. حتما بررسی کنید که محفظه فیلتر و قسمت پایینی دستگاه هیج ضایعاتی نداشته باشند. در صورتی که اجسام خارجی در پمپ تخلیه گیر کرده باشند، شما یک صدای غیر طبیعی از این قطعه خواهید شنید.

برای رفع این مشکل باید پمپ تخلیه را باز کرده و داخل آن را کاملا تمیز کنید. برای این کار ابتدا باید صفحه پایینی را برداشته و رطوبت فیلتر را به کمک یک اسفنج بگیرید. سپس درپوش پمپ تخلیه را جدا کنید. برای این کار باید دسته آن را رو به داخل فشار دهید و در جهت پیکان بچرخانید. سپس دسته را به سمت بالا بکشید. اکنون باید پروانه پمپ را کاملا تمیز کنید و بعد درپوش پمپ را سر جایش قرار دهید. برای این کار باید درپوش در جای خودش قرار داده و فشار دهید؛ زمانی که صدای کلیک شنیدید، درپوش را رها کنید تا قفل شود.

چک کردن شیر ورودی به منظور شناسایی اختلالات موجود در آن

در هنگام ظاهر شدن ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی شیر ورودی آب است. اگر به هر دلیل شیر ورودی آب خراب شده یا عملکرد آن مختل شده باشد، می تواند مشکلات متعددی را ایجاد کند. از جمله این مشکلات می توان به نشتی آب در حین کار و دیر پر شدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ اشاره کرد. در برخی موارد به طور کلی آب وارد دستگاه نمی شود.

به دلیل اینکه شیر ورودی آب به وسیله تایمر الکترونیکی کنترل می شود، ابتدا باید این قطعه را تست کنید که می تواند خطرناک باشد. چرا که باید سیم ها و پایانه های شیر ورودی را باز کرده و به کمک یک سیم تست، اجزای الکتریکی قطعه را ارزیابی کنید. باید اشاره کرد که بهترین راه برای تست این قطعه، تماس با یک تعمیرکار مجرب است. چرا که تعمیرکاران ابزارهای مخصوص تست قطعات الکترونیکی را دارند و دقیق تر می توانند این کار را انجام دهند. شما می توانید ابتدا یک تست اولیه انجام داده و مطمئن شوید که ایراد از شیر ورودی است؛ سپس با تعمیرکار تماس بگیرید.

منبع تغذیه و لوله های آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر مشاهده کردید که ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ نشان داده می شود، بررسی کنید که شیر ورودی آب حتما باز باشد. سپس لوله های آب را بررسی کرده و از عدم پیچش لوله ها و خم نبودن آن ها مطمئن شوید. بهتر است که فشار آب را نیز چک کنید که کم نباشد. چرا که کم بودن فشار آب باعث می شود آب ماشین ظرفشویی به اندازه کافی پر نشود. در نتیجه ارور e2 روی نمایشگر آن ظاهر خواهد شد.

ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را با شناسایی علت آن رفع کنید

ارور e2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را با شناسایی علت آن رفع کنید

هر یک از کدهای خطایی که در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود، در واقع هشداری برای وجود مشکل در عملکرد دستگاه هستند. ارور e2 یکی از کدهای خطایی است که به دلیل انسداد پمپ تخلیه و اختلال در سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی روی نمایشگر ظاهر می شود. رفع این کد خطا، کار دشواری نیست؛ اما بهتر است که یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ این کار را انجام دهد. چرا که لازم است برخی از قطعات الکترونیکی ماشین ظرفشویی تست شده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شوند.

1.5/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش