دلیل بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ

وجود بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از محصولات فوق العاده شرکت سامسونگ که از کیفیتی بی نظیر برخوردار است، ماشین ظرفشویی این برند است. با استفاده از این دستگاه دیگر لازم نیست ساعات زیادی را صرف شستشوی ظروف کنید. ماشین ظرفشویی سامسونگ اگرچه دارای کیفیت و دوام بسیار خوبی است، اما ممکن است دچار مشکلات مختلفی شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید، احساس بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ است. برای شناخت دلایل بروز این مشکل و روش های رفع آن، خواندن این مطلب از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان توصیه میشود.

اگر متوجه بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ شدیم، چه کار کنیم؟

اگر متوجه بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ شده اید، در مرحله اول لازم است که هیچ گونه شستشویی با دستگاه انجام ندهید و آن را از جریان برق جدا کنید تا اوضاع دستگاه وخیم تر نشود. سپس به سراغ مراحل عیب یابی که ادامه ذکر شده اند بروید تا منشا این مشکل را پیدا کنید.

دلایل ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

دلایل ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

بیشتر افرادی که با مشکل ایجاد بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ روبرو می شوند، گمان می کنند که موتور دستگاه به طور کامل سوخته است. اما سوختگی موتور تنها دلیل بروز این مشکل نیست و ممکن است، ایجاد بوی سوختگی در دستگاه به دلایل مختلفی رخ دهد. در ادامه رایج ترین دلایل بروز این مشکل را به طور کامل برای شما شرح داده ایم که شما را در فرایند عیب یابی راهنمایی خواهیم کرد.

بوی سوختگی در دستگاه تازه خریداری شده

اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ را به تازگی خریداری کرده اید و متوجه ایجاد بوی سوختگی در آن شده اید، نگران نباشید. یک دستگاه جدید ممکن است در دفعات اولیه روشن شدن، بوی شیمیایی مشابه بوی سوختگی ایجاد کند. این مساله جای نگرانی ندارد و کاملا طبیعی است. برای حل این مشکل لازم است به دستگاه اجازه دهید که چند بار بدون قرارگرفتن ظروف، تمام مراحل شستشو را انجام دهد. اگر بعد از چند بار استفاده همچنان دستگاه بوی سوختگی ایجاد کرد، لازم است با کارشناسان تماس بگیرید و این مشکل را با آن ها در میان بگذارید.

استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی سامسونگ شود، استفاده از مواد شوینده نامرغوب است. این دسته از مواد شوینده به دلیل ترکیبات شیمیایی اشتباه و کیفیت پایین بوی شدیدی ایجاد می کنند. این بو شباهت زیادی به بوی سوختگی یا اتصالی دارد و بسیار آزاردهنده است؛ بنابراین لازم است در انتخاب ماده شوینده دقت کنید تا با این مشکل روبرو نشوید.

استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی سامسونگ

در بسیاری از مواقع افراد به شکل مکرر از ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می کنند و به آن اجازه خنک شدن نمی دهند. در این شرایط افزایش بیش از حد حرارت دلیل ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی است. باید بدانید که این شکل از استفاده می تواند آسیب های جدی به دستگاه وارد و عمر دستگاه را بسیار کاهش دهد. در چنین شرایطی لازم است 1 الی 2 ساعت از دستگاه استفاده نکنید تا کاملا خنک شود.

بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است به خاطر المنت ها باشد

المنت قطعه ای است که وظیفه خشک‌کردن و ایجاد حرارت در ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. اگر ماشین ظرفشویی شما در طول فرایند خشک‌کردن بوی سوختن می دهد، ممکن است به دلیل بروز مشکل در المنت ها باشد. در بسیاری از مواقع ظروف پلاستیکی به المنت های دستگاه برخورد می کنند و باعث ایجاد بوی سوختگی می شوند. المنت های دستگاه ممکن است ظروف را تا حدودی آب کنند و بقایای آن ها را بر روی خود نگه دارند. برای حل این مشکل لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 • در ابتدا صبر کنید تا فرایند شستشو به اتمام برسد
 • ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید
 • وضعیت المنت ها را بررسی کنید (المنت های گرمایشی شبیه فر هستند و در پشت کابینت و چند سانتی متر بالاتر از پوشش زیرین قرار دارند)
 • اگر پلاستیک آب شده به المنت چسبیده بود، آن را جدا کنید

ذوب شدن قفسه های پلاستیکی

قفسه های درون ماشین ظرفشویی سامسونگ از پلاستیک فشرده ساخته شده اند و می توانند در برابر آب با دمای بالای در مراح شستشوی ظروف مقاومت داشته باشند. اگر چه این پلاستیک های فشرده بسیار مقاوم هستند، اما نمی توانند در برابر حرارت مستقیم المنت مقاومت کنند. اگر این قفسه های پلاستیکی با سیم پیچی دستگاه یا المنت تماس پیدا کنند، به احتمال زیاد ذوب می شوند. این برخورد بوی سوختگی شدیدی ایجاد می کند. برای رفع این مشکل بهتر است از از کارشناسان ماهر کمک بگیرید تا دستگاه دچار مشکلات پیچیده تری نشود.

نقص در سیم کشی؛ علت بوی سوختگی در ظرفشویی

بدنه ماشین ظرفشویی پر از سیم کشی های کوتاه و بلند است که قطعات الکتریکی دستگاه را به یکدیگر متصل می کنند. اگر در هر یک از این سیم پیچی ها اتصالی رخ دهد، احتمالا بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی ایجاد خواهد شد. در چنین شرایطی باید تجربه و دانش بالایی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی داشته باشید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید. بنابراین لازم است خودسرانه دست به انجام کاری نزنید و از متخصصین تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید.

نقص در برد کنترل یا تایمر ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از احتمالات ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی سامسونگ، سوختگی در بخش برد کنترل یا تایمر دستگاه است. اگر این دو قطعه آسیب ببینند به احتمال زیاد بوی سوختگی شدیدی را احساس خواهید کرد. این دو قطعه به دلایلی از جمله تماس با رطوبت، نوسانات برقی و استفاده مکرر از دستگاه، دچار مشکل می شود و به اصطلاح می سوزند.

خرابی پمپ تخلیه

یکی دیگر از مواردی که وجود مشکل در آن باعث ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی می شود، پمپ تخلیه است. پمپ های تخلیه در دو نوع تسمه ای و الکتریکی یافت می شوند. در مدل های تسمه ای پمپ تخلیه، احتمال بروز این مشکل بسیار بیشتر است؛ بنابراین اگر به دنبال یافتن منشا بوی سوختگی ماشین ظرفشویی هستید، باید این قطعه را نیز ارزیابی کنید.

سوختن موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که ممکن است علت وجود بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد، نیم سوز شدن یا سوختن موتور دستگاه است. شندین این خبر بسیار ناخوشایند است، چرا که تعمیر یا تعویض موتور دستگاه، هزینه های نسبتا بالایی برجای می گذارد. در چنین شرایطی موارد زیر را رعایت کنید:

 • به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنید
 • خودسرانه دست به انجام هیچ کاری نزنید
 • با کارشناسان ماهر و باتجربه تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید

باقی ماندن بوی سوختگی ماشین ظرفشویی حتی بعد از تعمیر

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که ماشین ظرفشویی سامسونگ حتی بعد از رفع منشا مشکل، همچنان بوی سوختگی می دهد. در این مواقع لازم نیست نگران باشید چرا که به احتمال زیاد این بو از قبل باقی مانده است و به سادگی از بین می رود. تنها لازم فضای داخلی ماشین ظرفشویی را با مواد مناسب شستشو دهید.

بهترین موادی شوینده ای که می توان برای رفع بوی سوختگی ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کرد، عبارت اند از:

 • جرم گیر ماشین ظرفشویی
 • پودر ماشین ظرفشویی
 • ژل ماشین ظرفشویی
 • مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
 • قرص ماشین ظرفشویی
 • نمک ماشین ظرفشویی

برای رفع بوی سوختگی ماشین ظرفشویی سامسونگ با متخصصین تماس بگیرید

برای رفع بوی سوختگی ماشین ظرفشویی سامسونگ با متخصصین تماس بگیرید

اگر شما هم با مشکل وجود بوی سوختگی ماشین ظرفشویی سامسونگ روبرو شده اید و می خواهید خودتان دست به تعمیر دستگاه بزنید، لطفا دست نگه دارید. در بیشتر مواردی که در این مطلب بیان کردیم، رفع بوی سوختگی نیازمند دانش و تجربه بالا در زمینه تعمیرات لوازم خانگی است. بنابراین بهتر است از کارشناسان ماهر و باتجربه در زمینه تعمیرات ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش