دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ؛ مشکلی اساسی

کولر گازی‌های سامسونگ را می‌توان در لیست باکیفیت‌ترین کولر گازی‌های بازار قرار داد. شاید در ابتدا با خود تصور کنید که کولر گازی‌های برند سامسونگ هیچوقت خراب نمی‌شوند و به دلیل کیفیت بالا، به صورت مادام‌العمر برای شما کار خواهند کرد. این در حالی است که در مواردی ممکن است این کولر گازی‌ها نیز خراب شوند. یکی از خرابی‌های رایج، خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ است که بسیاری از دارندگان این کولرها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از اصلی‌ترین دلایل، نوسان جریان برق است. از این رو، در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان قصد داریم تا به‌طور کامل این مشکل و راهکارهای رفع آن را برای شما بررسی کنیم.

آشنایی با مکانیزم کولر گازی جهت درک مشکل خاموش شدن ناگهانی آن

یونیت خارجی کولر گازی یا همان سیستم اسپلیت حاوی گاز مبرد است. مبرد گازی است که با فشار وارد کمپرسور می‌شود. کانال‌ها و لوله‌های زیادی در یونیت تهویه مطبوع کانالی وجود دارند که گاز از آن‌ها عبور می‌کند. همین گاز در ادامه به شکل مایع متراکم می‌شود. سپس این مایع از درز انبساط عبور کرده و به حالت گازی تبدیل می‌شود. در این فرایند مقدار زیادی گرما آزاد می‌شود.

گاز مبرد برای خنک کردن هوا در دمای بسیار پایین استفاده می‌شود و از این رو به آن مبرد گفته می‌شود. در واقع، این یک فرایند چرخه‌ای است که با برگشت گاز به کمپرسور ادامه پیدا می‌کند. هوای اتاق شما نیز از طریق حفره حاوی کویل‌های اواپراتور عبور می‌کند. این کویل‌ها حاوی گاز در دمای بسیار پایین هستند و در نتیجه هوا را خنک می‌کنند.

ترموستات موجود در داخل یونیت‌های تهویه مطبوع دما را کنترل می‌کند و هوا همچنان در ناحیه اواپراتور باقی می‌ماند تا دمای مورد نظر به دست آید. سپس هوای خنک به داخل اتاق دمیده می‌شود. از این رو، سیستم تهویه مطبوع سیستم اسپلیت شما هوای گرم را به داخل خود می‌کشد و دمای آن را قبل از بازگرداندن آن به اتاق کاهش می‌دهد. رطوبت داخل اتاق در این فرایند متراکم می‌شود و سپس از طریق یک لوله تخلیه موجود در یونیت بیرونی حذف می‌شود. اگر خنک کننده تهویه مطبوع شما نتواند به درستی این کار را انجام دهد، به این معنی است که مشکلی در قطعه کندانسور به وجود آمده است. یکی دیگر از نشانه‌های خرابی کندانسور این است که به طور ناگهانی کولر گازی شما خاموش می‌شود.

دلایل بروز مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ

دلایل بروز مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ

دلایل مختلفی می‌توانند برای بروز مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ وجود داشته باشند. اما بسیاری از این دلایل به صورت خود به خود به وجود نمی‌آیند و عواملی در ایجاد شدن آن‌ها تاثیر می‌گذارند. یکی از مواردی که باعث می‌شود تا کولر گازی شما خراب شود، عدم استفاده صحیح است. در واقع، زمانی که به صورت دوره‌ای کولر گازی خود را بازبینی و سرویس نکرده و در بازه زمانی مشخص آن را تمیز نکنید، این امکان وجود دارد تا در گذر زمان مشکلات متعددی از جمله خاموش شدن ناگهانی برای آن ایجاد شوند. در ادامه با برخی از دلایل به وجود آمدن مشکل خاموش شدن اسپیلت سامسونگ حین کار آشنا می‌شویم و به راهکارهای آن‌ها می‌پردازیم.

مشکلات برقی از سمت ساختمان

مشکلات برقی از جمله مهم‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود تا کولر گازی شما در حین کار خاموش شود. این نشانه نیز علائم مختلفی دارد. به عنوان مثال، زمانی که کمپرسور کولر روشن می‌شود، ناگهان با مشکل خاموش شدن کولر مواجه می‌شوید. همچنین زمانی که کولر شما شروع به کار می‌کند، ممکن است چراغ‌های خانه نیز کم‌نور شوند.

برای بررسی دقیق‌تر مشکل نوسان جریان برق منزل می‌توانید از سه‌راهی‌هایی استفاده کنید که جریان برق را روی نمایشگر نشان می‌دهند. زمانی که جریان برق از 220 ولت به 180 کاهش پیدا کند، جریان برق کولر گازی شما قطع خواهد شد. در نظر داشته باشید که برای رفع مشکل نوسان جریان برق باید کارهای مختلفی انجام دهید.

یکی از کارهایی که برای رفع مشکل نوسان برق خانه می‌توان انجام داد، نصب تثبیت‌کننده جریان برق یا Stabilizer است. این دستگاه جریان برق را همواره در بازه استاندارد نگه می‌دارد و باعث می‌شود که کولر گازی سامسونگ شما خراب نشود.

خرابی ترموستات؛ دلیل بر خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ

ترموستات یکی دیگر از قطعاتی است که خرابی آن باعث می‌شود تا شما با مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ مواجه شوید. یک ترموستات خودکار ممکن است که در یک بازه زمانی مشخص دائما خاموش و روشن شود. حال اگر این قطعه خراب شده یا تنظیم آن به‌هم‌خورده باشد، ممکن است که در حین کار کردن، به طور ناگهانی کولر شما خاموش شود.

مشکل اورلود موتور در کولر گازی‌های سامسونگ

کولر گازی‌های سامسونگ دارای قطعه‌ای با نام اورلود هستند. این قطعه وظیفه دارد تا از داغ شدن و سوختن کمپرسور کولر گازی محافظت کند. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که این قطعه می‌تواند از هزینه‌های بیشتر جلوگیری کند. از این رو، به هیچ عنوان قصد قطع کردن آن را نداشته باشید.

زمانی که رله اورلود مشکل داشته باشد، شما با این مشکل مواجه می‌شوید که در حین کار به صورت ناگهانی کولر خاموش می‌شود. در این صورت، ابتدا باید سلامت این رله را بررسی کنید. در نظر داشته باشید که این کار را باید با آمپرمتر انجام داد و زمانی که این رله از مدار خارج بود، باید آن را تعویض کرد.

کثیفی فیلتر و در نتیجه فشار بیش از حد روی موتور

فشار بیش از حد روی موتور از جمله دلایلی است که باعث می‌شود تا کولر گازی دائما خاموش شود. زمانی که کمپرسور داغ شود، رله اورلود وارد مدار می‌شود و جریان برق کمپرسور را قطع می‌کند. این در حالی است که وقتی هوای کافی به کمپرسور نرسد، این مشکل رخ می‌دهد. از این رو، کثیفی فیلتر را می‌توان عاملی برای بروز مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ دانست.

پیشنهاد می‌کنیم اگر با مشکل خاموش شدن کولر گازی مواجه شده‌اید، ابتدا فیلتر هوای آن را تمیز کنید. در صورتی که فیلتر تمیز باشد، راندمان کولر بالاتر می‌رود. در نظر داشته باشید که فیلتر را باید در بازه‌های زمانی مشخص و به صورت مداوم تمیز کرد.

خرابی کمپرسور

زمانی که کمپرسور خراب یا نیم‌سوز شده باشد، ممکن است در حین کار به صورت ناگهانی خاموش شود. از این رو، می‌توان گفت که یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ، خرابی کمپرسور است. در نظر داشته باشید که تنها یک کارشناس مجاز نمایندگی‌های سامسونگ این امکان را دارد تا سلامت کمپرسور را بررسی کند.

وجود مشکل در رله استارت

رله استارت یکی از قطعات مهم کولر گازی‌‎های برند سامسونگ است که وظیفه مهمی را بر عهده دارد. در صورت بروز هرگونه مشکلی در عملکرد این قطعه ممکن است با مشکلات متععدی مواجه شوید که خاموش شدن ناگهانی کولر گازی یکی از آن‌ها است.

رله استارت دارای شستی است که است از طریق آن می‌توان سلامت یا خرابی رله را تشخیص داد. به این صورت که باید پس از فشردن شستی، کمپرسور باید شروع به کار کند. در غیر این صورت، رله خراب است و باید آن را تعویض کرد.

گرفتگی مسیر جریان گاز

از جمله دیگر دلایل خاموش و روشن شدن کولر گازی می‌توان به گرفتی مسیر جریان عبور گاز مبرد اشاره کرد. به این صورت که بلافاصله پس از روشن شدن کولر صدایی را می‌شنوید و کمپرسور خاموش می‌شود. اما این لوله‌ها به این راحتی آسیب نمی‌بینند. در واقع، اصلی‌ترین دلیل برای آسیب به لوله‌های مسیر جریان گاز این است که در اثر جابه‌جایی، لوله‌ها آسیب جدی دیده باشند.

زمانی که مسیر لوله گاز گرفته باشد، به بخش‌های مختلف کولر فشار وارد می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که استهلاک بخش‌های دیگر کولر مانند کمپرسور نیز بالا برود. همچنین ممکن است در صورت فشار زیاد، کمپرسور بسوزد.

عدم اتصال صحیح کولر گازی به اسپیلت

از جمله دیگر مواردی که ممکن است باعث به وجود آمدن مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ شود، این است که کولر شما به خوبی به اسپلیت وصل نشده است. این موضوع باعث می‌شود تا در صورت وجود باد، اتصال کولر با اسپیلت قطع و وصل می‌شود و این ممکن است باعث شود که کولر شما خاموش شود.

البته در نظر داشته باشید که عدم اتصال صحیح کولر گازی به اسپلیت باید توسط کارشناس بررسی شود. چرا که این مشکل می‌تواند تنها مربوط به یک قطعی ساده باشد و در صورت نداشتن دانش کافی ممکن است به بخش‌های مختلف کولر آسیب بزنید.

کولر گازی سامسونگ و مشکل خاموش شدن ناگهانی آن

کولر گازی سامسونگ و مشکل خاموش شدن ناگهانی آن

سامسونگ یکی از تولیدکننده‌های برتر کولر گازی در ایران است. در عین حال، ممکن است در مواقعی با مشکلاتی از جمله خاموش شدن ناگهانی این کولرها مواجه شوید که دلایل متعددی دارند. یکی از این دلایل، خرابی کمپرسور است که سلامت یا خرابی آن باید حتما توسط کارشناس متخصص در زمینه تعمیر کولرگازی سامسونگ بررسی شود.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش