علت گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ

وقتی ماکروفر سامسونگ غذا را گرم نمی‌کند

گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ از آن دست مشکلات مهمی است که علت بروز آن به عوامل متعددی بستگی دارد. دستگاه‌های ماکروفر چند سالی می‌شود که جای خود را به دل آشپزخانه‌ها باز کرده‌اند و از مهم‌ترین لوازم برقی در دسترس افراد برای یخ‌زادیی و گرم کردن مواد غذایی به شمار می‌آیند.

سرعت بالا به همراه کیفیتی بی‌سابقه در گرم کردن مواد غذایی باعث شده تا ماکروفر سامسونگ انتخاب اول کسانی باشد که به دلیل مشغله‌های روزمره فرصت چندانی برای گرم کردن غذا ندارند. از گرم کردن نان صبحانه تا برای مثال پخت پیتزا برای شام یا آماده کردن کیکی خوشمزه برای میان‌وعده‌ای دلچسب، همه و همه با ماکروفر امکان‌پذیر است.

نگاهی کلی به گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ

ماکروفرها به خصوص ماکروفر سامسونگ از دستگاه‌هایی هستند که پیشرفت علم و تکنولوژی و هچنین کشف امواجی به نام الکترومغناطیس باعث حضور آن‌ها در زندگی ما شده‌اند. این دستگاه‌ها با استفاده از اشعه ماکرو می‌توانند غذای شما را در کسری از ثانیه و با یک سرعت شگفت‌انگیز به صورت کامل داغ کنند. اشعه ماکرو نوعی موج به شمار می‌آید که در طیف امواج الکترومغناطیسی قرار دارد و طول موج آن به طور میانگین می‌تواند به 2450 مگاهرتز برسد.

امواج مایکرو امکان نفوذ به ذرات آب، روغن و همچنین چربی را دارند و می‌توانند باعث برانگیخته شدن اتم‌های درون غذا بشوند. به این ترتیب مواد غذایی از درون خود کم کم شروع به گرم شدن می‌کنند. همه این موارد را گفتیم تا به این برسیم که یکی از علل اصلی گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ، ایجاد اختلال در عملکرد این اشعه‌ها است. اما اینکه چه دلایلی باعث می‌شود تا با این مشکل مهم مواجه شویم را در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیر سامسونگ سامسونگ پشتیبان به طور مفصل توضیح داده‌ایم.

خرابی مگنترون و تاثیر آن بر گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ

خرابی مگنترون و تاثیر آن بر گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ

لامپ مگنترون قطعه‌ای بسیار مهم و حساس در ماکروفر است که سبب تولید و آزادسازی اشعه ماکروفر در محیط دستگاه می‌شود. هر میزان که زمان روشن بودن ماکروفر بالاتر باشد، لامپ اشعه نیز برای مدت زمان بیشتری روشن باقی می‌ماند. در نتیجه اشعه بیشتری هم به درون مواد غذایی نفوذ خواهد کرد.

به طور کلی دلایل مختلفی برای بروز این مشکل در نظر گرفته می‌شود. از تمام شدن عمر لامپ تا استفاده طولانی‌مدت و نادرست که می‌توانند باعث خرابی اشعه و ایجاد اختلال در انتشار و تولید این اشعه ماکروفر باشند. حتی در برخی از موارد نیز دیده شده است که خرابی و یا نیم‌سوز بودن لامپ مگنترون می‌تواند باعث ایجاد جرقه درون ماکروفر سامسونگ بشود. در چنین شرایطی به شما پیشنهاد می‌کنیم که در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه را خاموش کنید. از طرفی شایان ذکر است که بررسی وضعیت مگنترون و فرایند تعویض آن نیاز به اطلاعاتی تخصصی دارد و بهتر است در این زمینه از تجربیات نمانیدگی‌های مجاز تعمیر محصولات برقی سامسونگ کمک بگیرید.

نقص فنی قطعه ترانس؛ از دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ

در هر ماکروفری، یک ترانس به شکل مکعب وجود دارد که می‌تواند انرژی مگنترون را برای تولید امواج و تابش آن در محیط فراهم کند. ترانس از تعداد بسیار زیادی خازن و همچنین سیم‌پیچ‌های متعد تشکیل شده است که با تولید انرژی بالا در در ماکروفر به لامپ اشعه کمک می‌کند تا وظایف خود را به درستی انجام دهد. بدیهی است که خرابی ترانس به دلایلی همچون فرسودگی و یا وارد آمدن آسیب فیزیکی می‌تواند از دلایل موثر در مشکل گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ باشد. این قطعه به دلیل حساسیت بالا و تعمیرات تخصصی، قطعا نیاز به حضور یک تعمیرکار ماهر در محل دارد.

مشکل برد ماکروفر سامسونگ

برد قطعه الکترونیکی مهم در ماکروفرهای سامسونگ است که نقش مغز دستگاه را ایفا می‌کند. برد با استفاده از نیروی برق و انتقال آن به قطعات مختلف دستور شروع و یا پایان کار را به آن‌ها می‌دهد. خرابی برد دستگاه به عنوان یکی از عوامل گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ سبب ارسال دستورات اشتباه به ترانس و یا لامپ مگنترون می‌شود. همین موضوع می‌تواند تولید و انتشار اشعه ماکروفر را با مشکلات متعددی مواجه کند. برد ماکروفر قطعه‌ای تخصصی است که نیاز به دانش تخصصی دارد. به همین دلیل بهتر است از انجام اقدامات خودسرانه خودداری کرده و با یک تکنسین ماهر مشورت کنید.

گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ به دلیل مشکل در خازن

گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ به دلیل مشکل در خازن

خازن نیز یکی از قطعات بسیار مهم در ماکروفرها به شمار می‌آید. عملکرد درست و اصولی خازن می‌تواند باعث انتقال گرمای مناسب و یکنواخت در تمام طول ماکروفر سامسونگ بشود. خازن و دیود ولتاژ را برای مگنترون بالاتر می‌برند تا مگنترون بتواند غذا را بهتر گرم کند. خرابی یا نیم‌سوز شدن خازن باعث گرم نشدن مناسب ماکروفر سامسونگ و محتویات مواد غذایی درون آن می‌شود.

از ساده‌ترین راه‌های تشخیص این مشکل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دکمه‌ها، تایمر و زمان‌سنج و مابقی قسمت‌های ماکروفر سامسونگ به درستی عمل می‌کنند اما غذا در آن‌ها به گرمای لازم برای پخت نمی‌رسد
  • سر و صدای بالا در زمان شروع به کار
  • دود کردن دستگاه پس از گذشت چند ثانیه از شروع به کار آن

سوختگی یا خرابی دیود ماکروفر سامسونگ

یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در مشکل گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ، سوختگی و یا خرابی دیود است. دیود ماکروفر سامسونگ برای خنثی کردن ولتاژ با خازنی کار می‌کند که به منظور تغذیه قطعه مگنترون ضروری است. در صورت سوختگی دیود، ماکروفر دیگر تغذیه نشده و در نتیجه نمی‌تواند غذا را به خوبی گذشته گرم کند. دیود خروجی توان AC را به DC تبدل کرده و با انجام این کار ولتاژ را تقریبا دو برابر می‌کند.

این ولتاژ توسط مگنترون باعث می‌شود تا غذای شما به خوبی گرم شود. اگر دیود بنا به هر دلیلی خراب شود، بسوزد و یا از کار بیفتد، مگنترون ولتاژ کافی و مورد نیاز برای گرم کردن غذا در ماکروفر سامسونگ را به هیچ‌عنوان نخواهد داشت. خبر خوب اما در این است که در صورت سوختگی دیود، می‌توانید به راحتی آن را مشاهده کنید. در این صورت تنها راه حل ممکنی که پیش روی شما قرار دارد، تعویض دیود ماکروفر است که باید حتما توسط متخصصان صورت گیرد.

مشکل سوییچ درب ماکروفر سامسونگ

به صورت کلی ماکروفرها دارای 3 یا 4 درب سوئیچ هستند. این سوئیچ‌ها برای اطمینان از بسته بودن کامل درب طراحی شده و در زمان بسته شدن درب فعال می‌گردند. در واقع چنین مکانسیم ایمنی در ماکروفرهای سامسونگ باعث می‌شود تا در زمان باز بودن درب هیچ اشعه مضری ایجاد نشود.

زمانی که درب ماکروفر را می‌بندید، حتما از بسته شدن کامل و ایمن سوئیچ درب اطیمنان حاصل کنید. زیرا در صورت بسته مشدن صحیح درب، ماکروفر اصلا روشن نشده و در نهایت نیز ماکروفر سامسونگ شما گرم نخواهد شد. به منظور بررسی خرابی یا سلامت سوئیچ درب حتما از مولتی‌متر استفاده کنید. در صورت نیاز باید حتی سوئیج درب را عوض کنید که چنین کاری باید حتما با نظارت تکنسین متخصص باشد.

گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ؛ مشکلی که باید به دستان تجربه سپرد

گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ؛ مشکلی که باید به دستان تجربه سپرد

در شرایطی که ماکروفر سامسونگ شما دارای هرگونه خرابی و ایراد است و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد، پیشنهادی که ما برای شما داریم این است هرگز تلاش نکنید تا ماکروفر را داخل منزل باز و آن را تعمیر کنید. زیرا ماکروفر دارای ولتاژی در حدود 220 است و همانطور که می‌دانید مقادیر ولتاژ بالای 30 ولت می‌تواند برای سلامت انسان خطرات متعددی را به همره داشته باشد. در نتیجه بهتر است تا برای تعمیر ماکروفر خود از یک فرد متخصص در تعمیر مایکروویو سامسونگ کمک بگیرید تا با رعایت اصول ایمنی و استاندارد، مشکلتان به بهترین روش ممکن حل شود تا دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش