علت روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

علت روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

روشن نشدن ماکروفر سامسونگ؛ مشکلی قابل حل

بسیاری از کسانی که ماکروفر دارند و به شکل روزانه از آن استفاده می‌کنند، گاهی با مشکلاتی در کار با این وسیله خانگی روبه‌رو می‌شوند. یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماکروفر شرکت سامسونگ است که با وجود اعتبار جهانی این برند، باز هم ماکروفرهای آن دچار مشکلاتی می‌شوند. یکی ازعمده‌ترین مشکلات ماکروفر سامسونگ روشن نشدن آن است.  اگر ماکروفر ساموسنگ دارید و با مشکل روشن نشدن آن روبه‌رو شده‌اید، اصلا نگران نباشید چون این مشکل قابل حل است. با ما در این مقاله از مرکز خدمات پس از فروش سامسونگ سامسونگ پشتیبان همراه باشید تا با دلایل و راهکارهای حل مشکل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ آشنا شویم.

دلایل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

دلایل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

ماکروفرهای سامسونگ به دلایل مختلفی ممکن است روشن نشود. این موارد احتمال دارد که از قطعات داخلی دستگاه باشد یا ایراداتی خارج از دستگاه باعث این اتفاق شوند. اما قطعا راهکارهایی برای حل این مشکل وجود دارد. برای پیدا کردن راه حل، اول باید دلیل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ را بدانید. برخی از دللایل اصلی این مشکل عبارتند از:

 • خرابی دیود ماکروفر
 • خرابی سوئیچ درب ماکروفر
 • قطعی برق ماکروفر
 • خرابی مگنترون ماکروفر
 • خرابی خازن ولتاژ بالا
 • خرابی ترانسفورماتور ولتاژ بالا
 • سوختن فیوز حرارتی
 • خرابی محافظ حرارتی
 • به روز نبودن اپلیکیشن موبایل ماکروفرهای هوشمند سامسونگ

خرابی دیود ماکروفر

وظیفه دیود در ماکروفر تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم است. این فرایند ولتاژ تراسنفورماتور ماکروفر را تا 5 هزار ولت افزایش می‌دهد. این ولتاژ به مگنترون دستگاه منتقل می‌شود تا ماکروفر روشن شده و کار مدنظر شما را انجام دهد. در واقع دیود ماکروفر وظیفه دارد که تولید انرژی لازم برای مگنترون ممکن سازد. بدون ولتاژ بالا مگنترون انرژی کافی برای راه‌اندازی ماکروفر نخواهد داشت. در صورتی که مگنترون درست عمل نکند، به احتمال زیاد مشکل از دیود ماکروفر است.

خرابی سوئیچ درب ماکروفر

سوئیچ درب ماکروفر اجزای مختلفی دارد. وقتی که درب کاکروفر را می‌بندید، سوئیچ درب، آن را قفل می‌کند و با این کار ماکروفر از بسته بودن درب مطمئن شده و شروع به کار می‌کند. نکته‌ای که باید بدانید این است که درب برخی از ماکروفرهای ساموسنگ، دارای سه سوئیچ برای چفت شدن و قفل کردن هستند. اگر سوئیچ درب ماکروفر به درستی عمل نکند، درب قفل نمی‌شود و تا وقتی که درب قفل نشده باشد، ماکروفر روشن نخواهد شد.

قطعی برق ماکروفر

ماکروفر سامسونگ یک وسیله برقی است که برای کار کردن حتما باید به برق متصل باشد. چرا که این جریان برق است که انرژی لازم برای کار کردن ماکروفر را تولید می‌کند. بنابراین روشن نشدن ماکروفر سامسونگ ممکن است به دلیل قطعی سیم برق ماکروفر، سوکت‌های دستگاه، دوشاخه سیم برق ماکروفر، پریز برق و قطعی برق خانه باشد.

خرابی مگنترون ماکروفر

همانطور که قبلا اشاره کردیم، خرابی دیود مانع از تولید انرژی برای مگنترون شده و در نتیجه ماکروفر سامسونگ روشن نخواهد شد. دیوید جریان متناوب A/C را به جریان مستقیم D/C تبدیل کرده و به مگنترون منتقل می‌کند. اگر مگنترون خراب باشد و به درستی عمل نکند، انرژی تولید شده وارد آن نمی‌شود؛ بنابراین ماکروفر انرژی لازم برای روشن شدن را دریافت نخواهد کرد. در نتیجه می‌توان گفت که خرابی مگنترون در روشن نشدن ماکروفر سامسونگ نقش دارد.

خرابی خازن ولتاژ بالا

خرابی خازن ولتاژ بالا می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ باشد. خازن ولتاژ بالا وظیفه ذخیره انرژی تولید شده از تغییر جریان متناوب A/C به جریان مستقیم D/C را دارد. این انرژی ذخیره شده در خازن ولتاژ بالا همان نیروی محرکه مگنترون برای روشن کردن دستگاه است. خازن ولتاژ بالا، در مواقعی انرژی بیش از حد نیاز را ذخیره می‌کند. در چنین موقعیتی خازن مقدار انرژی کافی برای روشن شدن دستگاه را به مگنترون منتقل کرده و باقی مانده انرژی را در خود نگه می‌دارد. اگر خازن ولتاژ بالا معیوب باشد و یا به درستی عمل نکند، نمی‌تواند انرژی تولید شده از جریان مستقیم را در خود ذخیره کند و در نتیجه مگنترون انرژِ کافی برای روشن کردن ماکروفر را نخواهد داشت.

خرابی ترانسفورماتور ولتاژ بالا

وظیفه ترانسفورماتور انتقال نیرو از یک مدار به مدار دیگر است. ترانسفورماتور دارای قطعه‌های الکترومغناطیسی است تا بتواند ولتاژ بالا را تحمل کند. اگر ترانسفروماتور خراب باشد و یا به درستی عمل نکند، انتقال نیرو در مدارهای ماکروفر صورت نمی‌گیرد و در نتیجه در عملکرد دیود، مگنترون و خازن ولتاژ بالا اختلال ایجاد شده و باعث روشن نشدن ماکروفر سامسونگ می‌شود.

سوختن فیوز حرارتی

فیوز حرارتی کی قطعه الکترونیکی امنیتی در ماکروفر است. این قطعه در داخل سوکت برق دستگاه قرار دارد و وظیفه آن این است که جریان وردی برق به دستگاه را کنترل می‌کند. وقتی که جریان برق وارد ماکروفر می‌شود، فیوز حرارتی اجازه انتقال نیروی کافی برای روشن شدن ماکروفر را صادر می‌کند و نمی‌گذارد که نیروی ضافه وارد ماکروفر شود. گاهی اوقات فیوز حرارتی در اثر ولتاژ بسیار بالا خواهد سوخت و در نتیجه انتاقل انرژی به دستگاه صورت نخواهد گرفت و باعث روشن نشدن ماکروفر سامسونگ خواهد شد.

خرابی محافظ حرارتی

محافظ حراراتی وظیه دارد تا از داغ شدن فیوز حرارتی و سوختن آن جلوگیری کند. این قطعه زمانی که دستگاه داغ شود، با قطع کردن انتقال جریان برق به ماکروفر جلوی سوختن فیوز حرارتی را خواهد گرفت. کحافظ حرارتی ممکن است خراب شده و از کار بیفتد. همچنین ممکن است کار کند ولی عملکرد آن دچار اختلال شده باشد. در این صورت نمی‌تواند جلوی سوختن فیوز حرارتی را بگیرد و در نتیجه باعث روشن نشدن ماکروفر سامسونگ شود.

به روز نبودن اپلیکیشن موبایل ماکروفرهای هوشمند سامسونگ

برخی از ماکروفرهای سامسونگ هوشمند هستند وبرای کار کردن با آن‌ها می‌توان از اپلیکیشن ماکروفر در گوشی‌های هوشمند استفاده کرد. گاهی اوقات ممکن است که اپلیکیشن ماکروفر را به روز رسانی نکرده باشید. در این صورت، اپلیکیشن به روز رسانی نشده ممکن است در کارکرد ماکروفر اختلال ایجاد کند و باعث روشن نشدن ماکروفر سامسونگ شما شود.

راهکارهایی برای حل مشکل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

راهکارهایی برای حل مشکل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

اکنون که با دلایل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ آشنا شدیم، باید راهکاری برای رفع این مشکلات پیدا کنیم. خوشبختانه برای همه مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردیم راه حل وجود دارد. برای حل چنین مشکلانی باید اول آن‌ها را شناسسی کرده و بعد نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنید. راه چاره مشکلاتی که ذکر کردیم عبارتند از:

 • خرابی دیود ماکروفر: در صورتی که دیود خراب شده باشد، با یک متخصص تماس بگیرید تا آن را برای شما تعویض کند
 • خرابی سوئیچ درب ماکروفر: اول عملکرد سوئیچ‌های درب را با یک مولتی‌متر بررسی کنید. در صورت خرابی از یک متخصص بخواهید تا آن را برای شما عوض کند
 • قطعی برق ماکروفر: تمامی سوکت‌ها، سیم‌ها، دوشاخه و پریز را بررسی کنید. در صورت قطعی نسبت به تعمیر یا تعویض آن‌ها اقدام کنید
 • خرابی مگنترون ماکروفر: مگنترون خراب را به هیچ وجه تعمیر نکنید چون ممکن است در عملکرد ماکروفر اختلال ایجاد کند. بنابراین این قطعه را حتما عوض کنید
 • خرابی خازن ولتاژ بالا: با یک مولتی‌متر خازن را بررسی منید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید
 • خرابی ترانسفورماتور ولتاژ بالا: ترانسفورماتور را در صورت خراب بودن حتما عوض کنید
 • سوختن فیوز حرارتی: فیوز حراراتی را در ثورت سوخت حتما تعویض کنید
 • خرابی محافظ حرارتی: محافظ حرارتی را هم به هیچ وجه نعمیر نکنید و حتما نسبت به تعویض آن اقدام کنید
 • به روز نبودن اپلیکیشن موبایل ماکروفرهای هوشمند سامسونگ: اپلیکیشن ماکروفر سامسونگ خود را همیشه به روزرسانی کنید

دیگر نگران روشن نشدن ماکروفر سامسونگ خود نباشید

دیگر نگران روشن نشدن ماکروفر سامسونگ خود نباشید

کسانی که از ماکروفرهای سامسونگ استفاده می‌کنند با مشکلات مختلفی روبه رو می‌شوند که یکی از آن‌ها روشن نشدن آن است. این مشکل دلایلی مختلفی مثل خرابی دیوید، سوختن فیوز خرارتی، خرابی مگنترون، خرابی ترانسفورماتور و موارد دیگر دارد. در این مطلب با این دلایل آشنا شدیم و راهکارهایی برای رفع آن‌ها پیشنهاد دادیم. اما اگر باز هم خرابی دستگاه شما برطرف نشد بهتر است که از یک تکنسین متخصص د زمینه تعمیر ماکروفر سامسونگ کمک بگیرید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش