علت ارور E1 در مایکروویو سامسونگ

علت ارور E1 در مایکروویو سامسونگ

ارور E1 در مایکروویو سامسونگ مربوط به وجود مشکلی در فرکانس برق ورودی به دستگاه می باشد. در واقع این ارور زمانی رخ می دهد که فرکانس برق، غیر از 50 هرتز باشد. همانطور که می دانید، ماکروویو با استفاده از برق دریافتی و توسط لامپ مگنترون کار می کند و باعث گرم شدن غذا می شود. حال اگر مقدار توان ورودی، کمتر از این مقدار باشد، یا مدار زمانبندی دستگاه دچار نقص شده باشد، کارکرد دستگاه با مشکل مواجه می شود و یا این که دستگاه اصلا کار نمی کند و متوقف می شود که در این صورت باید ببینید که مشکل در چه قسمتی وجود دارد. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا به طور کامل به بررسی ارور E1 در ماکروویو سامسونگ بپردازیم و علل بروز این ارور را بررسی کنیم.

مفهوم ارور E1 در ماکروویو سامسونگ

ارور E1 در ماکروویو سامسونگ، در یک کلام به معنای فرکانس نا مناسب می باشد، یعنی قدرت ورودی کافی نیست و برق وردی به دستگاه مشکل دارد و یا این که ممکن است قطعه ای در دستگاه دچار مشکل شده باشد و نیاز به بررسی دستگاه باشد. در وهله ی اول باید بررسی کنید که آیا فرکانس برق 50 هرتز است یا نه و اگر فرکانس 50 هرتز بود، باید دستگاه بررسی شود و در اغلب موارد، احتمالا برد دستگاه دچار مشکل شده است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد. همچنین اگر وضعیت برد بسیار خراب باشد، باید برد دستگاه تعویض گردد.

چرا ارور E1 در مایکروفر سامسونگ نمایش داده می شود ؟

در ایران فرکانس برق شهری، 50 هرتز می باشد. اکثر دستگاه های برقی نیز با همین فرکانس برق کار می کنند و سازگار هستند. حال اگر فرکانس برق افت کند و مقدار آن پایین بیاید، کارکرد دستگاه های برقی از قبیل ماکروویو با مشکل مواجه می شوند و احتمالا کار نمی کنند، زیرا مقدار کافی ولتاژ جهت کارکرد آن ها وجود نخواهد داشت. در مایکروفر سامسونگ نیز اگر میزان فرکانس کمتر از 50 هرتز باشد، ارور E1 نمایش داده می شود و دستگاه نمی تواند کار کند. در نتیجه لازم است تا برق شهر و یا برق ووردی به دستگاه بررسی شود. توصیه می کنیم که این بررسی ها باید حتما توسط افراد متخصص انجام شوند، زیرا بررسی این موارد کار خطرناکی می باشد.

علل بروز ارور E1 در مایکروویو سامسونگ

  • مشکلات برق
  • خرابی برد دستگاه

مشکلات برق

یکی از مهم ترین علل بروز ارور E1 در ماکروویو سامسونگ، نوسانات برق و پایین بودن برق ورودی (کمتر از 50 هرتز ) می باشد. یعنی این ارور به طور مستقیم با مشکلات برق در ارتباط است و بیشترین علت بروز این ارور نیز مشکلات برق می باشد. در واقع ممکن است برق منزل یا منطقه شما ضعیف باشد. اگر برق منطقه ی شما ضعیف باشد، در واقع کاری از دست شما بر نمی آید و تنها راه حل ممکن استفاده از محافظ می باشد، زیرا در واقع فرکانس از فرستنده خراب است و باید از محافظ استفاده کنید.
اما برای رفع این ارور و یافت منشاء مشکل، باید برق ووردی به دستگاه را بررسی کنید، زیرا ممکن است که ایراد از اختلال در برق شهری و یا برق ورودی به دستگاه باشد. برای این منظور باید ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس فرکانس دستگاه را بررسی کنید. اگر فرکانس کمتر از 50 هرتز بود، نشان می دهد که برق دچار نوسانات می باشد. اگر برق 50 هرتز بود، پس احتمالا دستگاه شما خراب است و باید بررسی های بیشتری انجام شود. جهت بررسی فرکانس، باید سیم برق را با منبع ولتاژ 50 هرتز آزمایش کنید. توجه داشته باشید که گاهی اوقات نوسانات برق شهری، ممکن است که موقتی باشد.

خرابی برد دستگاه

گاهی ممکن است که برق 50 هرتز به دستگاه وارد شود، اما دستگاه به اشتباه این ارور را نمایش دهد. در واقع در این حالت، ارور E1 بخاطر خرابی برد دستگاه اتفاق می افتد. معمولا در صورت بروز این ارور t صدای یک بوق ثابت شنیده می شود، ( انگار که یک چیزی صوت میشکد )، در چنین وضعیتی باید برد دستگاه تعویض شود. همچنین یکی دیگر از نشانه های این که بفهمید برد مشکل دارد، این است که دستگاه در حال کار است و یکدفعه این ارور نمایش داده می شود و معمولا بعد از حدود 3 ثانیه دستگاه متوقف می شود. که در این صورت احتمالا برد اینورتر دچار مشکل شده است.

برطرف کردن ارور E1 در مایکروفر سامسونگ

نحوه ی رفع ارور E1 در ماکروفر سامسونگ

اگر بر روی صفحه نمایشگر ماکروفر سامسونگ خود ارور E1 را مشاهده کردید، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و حدود دو دقیقه صبر کنید و مجدد دستگاه را به برق وصل کنید. اگر ارور رفع نشد باید قطعات معیوب را تست کنید، ( یعنی قطعاتی که حدس می زنید ایراد از آن ها باشد )، و سپس باید قطعات معیوب را تعویض کنید.
برای این کار باید دستگاه را از برق جدا کنید، و فرکانس برق 50 هرتز را بررسی کنید. برای این منظور باید سیم برق را به منبع تغذیه 50 هرتز وصل کنید تا ببینید آیا ارور E1 رفع می شود یا نه. اگر ارور رفع نشد، باید از ترانس ( منبع تثبیت کننده برق ) استفاده کنید، در واقع منابع تبیت کننده برق، می توانند فرکانس بسازند و این مشکل را جبران کنند. همچنین اگر با انجام این موارد، ارور رفع نشد، ممکن است که برد اصلی یا همان برد کنترل دستگاه شما دچار مشکل شده باشد، که در این صورت باید برد دستگاه جدا شود و توسط یک بردکار متخصص و حرفه ای بررسی شود و اقدامات لازم جهت تعمیر برد دستگاه انجام شود.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور E1 در ماکروویو سامسونگ با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای وجود مشکلی در فرکانس برق دستگاه می باشد و اگر فرکانس برق کمتر یا بیشتر از 50 هرتز باشد ( یعنی هرعددی غیر از 50 هرتز باشد )، ارور e1 در ماکروفر سامسونگ نمایش داده می شود. و جهت رفع این ارور باید فرکانس برق ووردی به دستگاه اندازه گیری شود و اقدامات لازم انجام شود و اگر فرکانس 50 هرتز بود، باید برد دستگاه بررسی، تعمیر و یا تعویض گردد.

نکات تکمیلی

توجه داشته باشید، بررسی مشکلات ماکروویو سامسونگ، یک کار کاملا تخصصی می باشد و رفع ارور های ماکروفر سامسونگ در اغلب موارد مستلزم حضور یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر سامسونگ می باشد. در نتیجه توصیه می کنیم، در صورت عدم توانایی و عدم داشتن مهارت و تخصص کافی و عدم داشتن ابزار آلات پیشرفته، هرگز اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه خود نکنید و این کار را به عهده ی یک تکنسین متخصص بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش