علت ارور PC ER در یخچال سامسونگ

علت ارور PC ER در یخچال سامسونگ

ارور PC ER یا PC CH در یخچال سامسونگ یک ارور رایج می باشد و به معنای قطع شدن ارتباط بین برد صفحه دیسپلی و برد اصلی می باشد، یا به عبارتی دیگر این ارور به معنای وجود مشکل در سیم کشی و اتصالات داخلی دستگاه می باشد. وظیفه ی برد دیسپلی نمایش دادن اعداد و اطلاعات مربوط به صفحه نمایشگر می باشد و برد کنترل اصلی نیز تمام قطعات در دستگاه را کنترل و مدیریت می کند. این دو برد با یکدیگر در ارتباط هستند، اگر ارتباط بین این دو برد بنا به هر دلیلی قطع شود، و یا درب دستگاه به درستی بسته نشود، این ارور نمایش داده می شود. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات سامسونگ دیباپشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا به صورت تخصصی به بررسی ارور PC ER در یخچال سامسونگ بپردازیم.

مفهوم ارور PC ER در یخچال سامسونگ

ارور PC ER در یخچال سامسونگ به معنای وجود مشکل ارتباطی بین درب و واحد کنترل اصلی دستگاه می باشد. همچنین این ارور به معنای بسته نشدن درب یخچال می باشد، یعنی ممکن است که چیزی بین درب گیر کرده باشدو ارورpc er  در یخچال سامسونگ نمایش داده شود. توجه داشته باشید که این ارور در مدل های مختلف یخچال سامسونگ ممکن است که با علائم و کد های خطای دیگری نیز نمایش داده شوند، به عبارتی ارور PC ER در یخچال سامسونگ، با ارور PC CH در یخچال سامسونگ و ارور E41 در یخچال سامسنگ دقیقا به یک معنا هستند. معمولا نمایش این ارور به این صورت می باشد که ER در سمت دمای یخچال نوشته می شود و PC در سمت دمای فریزر نوشته می شود.

علل بروز ارور PC ER در یخچال سامسونگ

علل بروز ارور PC ER در یخچال سامسونگ

  • خرابی لاستیک دور درب یخچال
  • چیدمان نا مناسب مواد غذایی داخل یخچال
  • آسیب دیدیگی سوکت و یا شل شدگی سیم کشی دستگاه
  • آسیب دیدگی سیم کشی دستگاه و آب دیدگی سیم کشی دستگاه

خرابی لاستیک دور درب یخچال

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، این ارور ممکن است که به دلیل بسته نشدن درب دستگاه ظاهر شود. بنابراین توجه داشته باشید که ممکن است که درب دستگاه به علت خرابی لاستیک دور درب یا دفرمه شدن لاستیک دور درب دستگاه و یا به علت کثیفی لاستیک دور درب، به خوبی بسته نشود. در صورت کثیفی لاستیک دور درب و وجود گرد و غبار روی لاستیک دور درب، می توانید با استفاده از آب گرم و صابودن، لاستیک دور درب را به خوبی بشویید و آلودگی ها را از بین ببرید. این کار به درست بسته شدن درب و بسیار کمک می کند. همچنین در صورت آسیب دیدگی و پارگی لاستیک دور درب بهتر است تا لاستیک دور درب را کاملا تعویض کنید.

چیدمان نا مناسب مواد غذایی داخل یخچال

اول از هر چیزی باید اطمینان حاصل کنید که درب دستگاه کاملا محکم بسته شده باشد و چیزی مانع از بسته شدن درب نشده باشد، گیر کردن چیزی بین درب مانع از بسته شدن درب می شود. گاهی اوقات ممکن است که دلیل بسته نشدن درب دستگاه، بخاطر چیدمان نا مناسب مواد غذایی داخل یخچال باشد، یعنی ممکن است که ظروف غذایی در طبقات به درستی چیده نشده باشند و یا جا میوه ای به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد، در نتیجه درب دستگاه به درستی بسته نمی شود و این ارور نمایش داده می شود. معمولا با بسته شدن درب دستگاه، بعد از چند دقیقعه ارور باید رفع شود.

آسیب دیدیگی سوکت و یا شل شدگی سیم کشی دستگاه

یکی از مهم ترین مواردی که در صورت بروز این ارور باید آن را بررسی کنید، این است که باید ببینید سیم زیر درب که در قسمت بالا سمت چپ قرار دارد، به درستی وصل شده باشد، در غیر این صورت باید تنظیمات لازم را انجام دهید و سیم را به خوبی وصل کنید. برای تنظیمات سیم، باید دستگاه را از برق بکشید و پوشش بالا سمت چپ درب دستگاه را باز کنید و سیم ها و سوکت ها را مشاهده و بررسی کنید. سپس باید سوکت برق را از کاور بیرون بیاورید و مجدد آن را وصل کنید و برق دستگاه را نیز وصل کنید و بررسی کنید که ارور بر طرف شود. در صورت شل شدگی سیم و عدم اتصال، باید سیم را دوباره وصل کنید و در صورت آسیب دیدگی سیم زیر درب، باید سیم آسیب دیده را تعویض کنید. بنابراین بررسی سوکت و سیم های برق در صورت بروز این ارور یک ضرورت می باشد. توصیه می کنیم در صورت عدم مهارت در انجام این کار از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

آسیب دیدگی سیم کشی دستگاه و آب دیدگی سیم کشی دستگاه

در صورتی که با ری استارت کردن و قطع و وصل کردن سوکت، این ارور رفع نشد، پس احتمالا سیم کشی دستگاه دچار مشکل شده است. همچنین آب دیدیگی می تواند باعث خرابی سیم کشی به خصوص در دراز مدت شود. زیرا آب دیدگی مشکلات زیادی را برای دستگاه ایجاد می کند. در این صورت باید بررسی های دقیق تر انجام شود و در صورت آسیب دیدیگی سیم ها، سیم های معیوب تعویض شوند.

نحوه ی رفع ارور PC ER در یخچال سامسونگ

نحوه ی رفع ارور PC ER در یخچال سامسونگ

جهت رفع ارور PC ER در یخچال سامسونگ باید سیم کشی و سوکت های برق یخچال را بررسی کنید. برای این منظور باید ابتدا پنل سیم کشی ( یا همان پوشش سوکت ها ) را باز کنید، سپس سوکت های بزرگ سیم را یکبار از قسمت کاور جدا کنید و چند لحظه صبر کنید و دوباره آن ها را به صورت صحیح سر جای خود وصل کنید و سپس دستگاه را به برق وصل کنید، در صورت پاک نشدن ارور و نمایش مجدد ارور PC ER باید تک تک سوکت ها را بررسی کنید تا مشکل پیدا شود و ارور رفع گردد. و در صورت خرابی سوکت ها باید سوکت های خراب را تعویض کنید. اگر با انجام این کار ارور رفع نشد، یعنی مشکل سیم کشی دستگاه شما جدی می باشد و باید بررسی های بیشتر و دقیق تری انجام شود.

بررسی سیم کشی دستگاه کار تخصصی می باشد. در صورتی که تخصص و تجربه ی کافی ندارید از انجام این کار جدا خودداری کنید و این کار را به تکنسین تعمیرات یخچال سامسونگ بسپارید. همچنین اگر با انجام این کار ها، ارور رفع نشد، باید از یک تعمیرکار متخصص یخچال سامسونگ کمک بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند و ایراد را رفع کند.

جمع بندی و نکات تکمیلی

ما در این مقاله در رابطه با ارور PC ER در یخچال سامسونگ با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور معمولا به علت قطع شدن ارتباط بین برد اصلی ( برد مین ) و برد صفحه نمایشگر ( برد دیسپلی ) ایجاد می شود. همچنین در بیشتر اوقات این ارور بعد از جا به جایی دستگاه و در هنگام اسباب کشی، بیشتر اتفاق می افتد. در اکثر مواقع نیز با بررسی سوکت ها و محکم کردن سوکت ها ارور رفع می گردد، اما اگر با انجام این کار ارور بر طرف نشد، باید دستگاه با دقت و جزئیات بیشتری توسط تعمیرکار  متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ بررسی شود. توجه داشته باشید که این ارور به معنای وجود ضعف در یخچال سامسونگ نمی باشد، بلکه این ارور ممکن است که به علت استفاده ی نا درست از دستگاه، جابه جایی و اسباب کشی و یا نهایتا بخاطر مشکلات فنی ظاهر شده باشد. معمولا این ارور به دلیل مشکلات سیم کشی دستگاه اتفاق می افتد، و بررسی سیم کشی یک کار نسبتا پیچیده ای می باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش