علت ارور OF OF در یخچال سامسونگ

علت ارور OF OF در یخچال سامسونگ

ارور OF OF در یخچال سامسونگ به این معناست که یخچال در حالت نمایش، حالت دمو یا نمایشگاه قرار گرفته است. ارور OF OF در یخچال سامسونگ ممکن است که به صورت O FF نیز نمایش داده شود. بنابراین ارور O FF در یخچال سامسونگ یا ارور OF OF در یخچال سامسونگ دقیقا به یک معنا هستند و به شما می گویند که یخچال در حالت Cooling Off یا Showroom Mode قرار گرفته است، به این حالت، حالت نمایشی یا حالت آزمایشی یا حالت فروشگاهی می گویند، معمولا فروشگاه ها برای نمایش تجهیزات دستگاه، دستگاه را روی این حالت تنظیم می کنند. این حالت در تمام یخچال های سامسونگ که دارای صفحه نمایشگر دیجیتال هستند، موجود می باشد. وقتی ارور  of ofدر یخچال ساید بای ساید سامسونگ یا یخچال فریزر سامسونگ نمایش داده می شود، یعنی کمپرسور کار نمی کند و دستگاه فقط برای اهداف نمایشی روشن می باشد.

مفهوم ارور OF OF در یخچال سامسونگ

برخی از لوازم خانگی، از قبیل یخچال، یک حالت نمایشگاهی یا فروشگاهی دارند که در این حالت دستگاه در کم ترین حالت استفاده از انرژی قرار می گیرید و دستگاه روشن است و چراغ های دستگاه روشن می شوند، اما داخل یخچال سرمایی وجود ندارد. در واقع این حالت برای این است که در فروشگاه وقتی مشتریان برای بررسی و خرید یخچال می خواهند دستگاه را بررسی کنند، دستگاه روشن باشد، اما دستگاه سرمایی ندارد و انرژی هدر نمی رود و کمپرسور کار نمی کند. در این صورت یخچال ارور های OF OF یا O FF را نمایش می دهد.

چه موقع ارور OF OF در یخچال سامسونگ نمایش داده می شود؟

چه زمانی ارور OF OF در یخچال سامسونگ نمایش داده می شود؟

زمانی که شما یخچالتان را به تازگی خریداری کرده باشید، به صورت پیش فرض، حالت دمو یا حالت فروشگاهی فعال می باشد. در این وضعیت دستگاه بدون سرمایش است. بعد از خرید دستگاه، فروشنده این حالت ( حالت دمو ) را باید غیر فعال کند تا دستگاه شروع به سرما سازی و کارکرد عادی کند. در صورت غیر فعال نکردن حالت دمو توسط فروشنده دستگاه اصلا خنک نخواهد شد و ارور OF OF یا  O FFدر یخچال سامسونگ نمایش داده می شود. همچنین توجه داشته باشید، زمانی که درب یخچال برای مدت طولانی باز بماند، این حالت فعال می شود و در چنین وضعیتی درجه حرارت یخچال افزایش پیدا می کند و توانایی خنک سازی یخچال کاهش پیدا می کند.

نشانه های بروز ارور OF OF در یخچال سامسونگ و وضعیت یخچال در زمان نمایش

وقتی یخچال سامسونگ روی حالت نمایشگاه باشد، چراغ های داخلی و صفحه نمایشگر روشن می شوند ولی کمپرسور کار نمی کند و این کار به صورت هدفمند انجام می شود، تا هنگامی که دستگاه در فروشگاه قرار دارد، کمپرسور کار نکند و سرما تولید نشود و فقط چراغ ها روشن شوند. همچنین در چنین وضعیتی یخ ساز و آب ریز نیز کار نمی کنند.

بنابراین از مهم ترین نشانه ها و علائم ارور OF OF در یخچال سامسونگ می توان به کار نکردن کمپرسور و عدم وجود سرما در یخچال و کار نکردن یخ ساز و آبریز اشاره کرد. در این صورت شما باید این حالت را با استفاده از تنظیمات صفحه نمایشگر و دکمه های روی پنل، غیر فعال کنید تا یخچال به حالت عادی بر گردد و دوباره خنک شود.

نحوه ی رفع ارور OF OF در یخچال سامسونگ

برای خاموش کردن حالت دمو، باید متناسب با مدل دستگاه و با استفاده از دفترچه ی راهنما، این حالت را غیر فعال کنید. زیرا نحوه ی غیر فعال سازی حالت دمو در مدل های مختلف یخچال سامسونگ ممکن است که کمی با یکدیگر فرق داشته باشند، اما با این حال یک روش کلی وجود دارد که شما با استفاده از صفحه کنترل یخچال می توانید این کار را انجام دهید.

دو دکمه در سمت چپ و بالای پنل وجود دارد، یعنی دکمه ی Power Freeze و Freezer را به طور همزمان فشار دهید و به مدت 5 ثانیه تا 8 ثانیه فشار دهید تا صدای زنگ بشنوید. چند ثانیه باید صبر کنید تا مطمئن شوید که ارور دوباره نمایش داده نشود و مشکل بر نگردد. اگر چنین شد، باید مراحل را تکرار کنید تا مشکل بر طرف شود و همه چیز درست پیش برود. با انجام این کار یخچال به حالت عادی بر می گردد و یخچال دوباره شروع به خنک شدن می کند. در برخی از مدل ها نیز باید دو دکمه ی سمت چپ ( دکمه ی بالا سمت چپ و دکمه ی زیر آن ) را برای همزمان به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا صدای بوق را بشنوید. البته باز هم می گوییم که غیر فعال سازی حالت دمو در مدل های مختلف، کمی متفاوت می باشد. ما در ادامه به بررسی سایر موارد و روش ها جهت رفع ارور OF در یخچال سامسونگ یا غیر فعال سازی حالت دمو در یخچال سامسونگ خواهیم پرداخت.

سایر روش های غیر فعال کردن حالت دمو در یخچال سامسونگ

  • در برخی از مدل های یخچال سامسونگ، باید دکمه های صرفه جویی در انرژی ( ENERGY SAVER ) و دکمه ی روشنایی ( LIGHT ) را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا صدای بوق شنیده شود.
  • در برخی مدل ها باید دکمه های EXPRESS FREEZE وREFRIGERATOR TEMP را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید و نگه دهید.
  • در برخی مدل ها باید دکمه های LIGHT و FRREEZER را به طور همزمان به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
  • در برخی مدل ها باید دکمه های POWER FREEZE و FREEZER را فشار دهید تا صدای بوق را بشنوید.
  • در برخی مدل ها باید دکمه های صفحه ی اصلی ( HOME ) و راهنما ( HELP ) را به مدت 5 تا 10 ثانیه فشاردهید و نگه دارید.
  • در برخی مدل ها باید درب یخچال را باز کنید و دکمه های ICE PLUS ULTRA و REFRIGERATOR TEMP  را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید.
  • در برخی مدل ها باید دکمه های ICE PLUS ULTRA و UP DOWN را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

با این حال توصیه می کنیم جهت پیدا کردن روش درست خارج کردن یخچال سامسونگ از حالت فروشگاهی، به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

نحوه برطرف کردن ارور OF OF در یخچال سامسونگ

جمع بندی

در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات سامسونگ دیباپشتیبان ارائه شده است در رابطه با ارورO FF  یا OF OF در یخچال سامسونگ، با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای حالت نمایشگاهی یا حالت دمو می باشد و در واقع به معنی یک ارور یا اشکال نمی باشد. در چنین وضعیتی یخچال در حالت Cooling Off یا حالتDemo ، یا حالتShop  قرار دارد، در واقع تمامی این عناوین به یک معنا می باشند. در چنین وضعیتی همه ی قطعات به غیر از کمپرسور و آبریز و یخ ساز کار می کنند. همچنین روش های مختلفی جهت رفع این ارور یا خارج کردن یخچال سامسونگ از حالت نمایشگاهی را نیز بیان کردیم. همچنین لازم به ذکر است که ارور OF به صورت چشمک زدن نمایش داده می شود، و ممکن است زمانی اتفاق افتد که درب یخچال برای مدتی باز مانده باشد. در این صورت باید درب دستگاه را ببندید تا دمای یخچال به حالت نرمال برگردد و دستگاه خنک شود تا ارور رفع گردد.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش