علت ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما می گوید که دستگاه شما با مشکل تخلیه مواجه شده است و دستگاه نمی تواند آب را از دستگاه تخلیه کند و یا سرعت تخلیه بسیار کند می باشد. در این صورت شما باید به بررسی مواردی بپردازید، که مانع از تخلیه آب در دستگاه می شود. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات سامسونگ دیباپشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا به صورت اختصاصی، به بررسی ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم و مهم ترین علل بروز ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم.

مفهوم ارور 5E یا SE  در ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ به معنای تخلیه نشدن آب از دستگاه می باشد. در واقع در مرحله تخلیه، سیستم توانایی تخلیه آب را ندارد و هیچ آبی تخلیه نمی شود و یا این که سرعت تخلیه آب بسیار کم می باشد و در زمان تعیین شده آب به طور کامل تخلیه نمی شود. به هر حال در ادامه به بررسی علل تخلیه نشدن آب در ظرفشویی سامسونگ می پردازیم.

علل بروز ارور 5E یا SE  در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علل بروز ارور 5E یا SE  در ماشین ظرفشویی سامسونگ

  • انسداد یا پیچ خوردگی لوله تخلیه آب
  • معیوب بودن پمپ تخلیه یا مسدود بودن پمپ تخلیه
  • انسداد فیلتر
  • معیوب بودن برد کنترل دستگاه

انسداد یا پیچ خوردگی لوله تخلیه آب

حتما بررسی کنید که لوله تخلیه ایرادی نداشته باشد. در صورت مسدود بودن لوله ها، باید حتما آن را تمیز کنید و انسداد را رفع کنید. در صورت تا خوردگی لوله، باید لوله را صاف کنید. همچنین در صورت آسیب دیدگی لوله تخلیه، باید این قطعه را تعویض کنید. بررسی لوله تخلیه بسیار راحت است، برای دیدن لوله تخلیه باید دستگاه را به سمت خودتان بکشید تا بتوانید به راحتی قسمت پشت دستگاه را مشاهده کنید و لوله تخلیه را ببینید.

معیوب بودن پمپ تخلیه یا مسدود بودن پمپ تخلیه

یکی از مهم ترین مواردی که در صورت برزو ارور SE باید آن را برررسی کنید، وضعیت پمپ تخلیه می باشد. همچنین ممکن است که پمپ تخلیه بر اثر گیر کردن اجسامی مانند سکه، نخ های لباس، الیاف لباس، سنجاق، دکمه ی لباس و. مسدود شود و نتواند عمل تخلیه را انجام دهد. در صورت گرفتگی پمپ تخلیه باید انسداد را بر طرف کنید. همچنین در صورت خرابی و آسیب دیدگی پمپ تخلیه، باید پمپ تخلیه دستگاه توسط تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تعویض گردد.

انسداد فیلتر

یکی از رایج ترین دلایل تخلیه نشدن آب از دستگاه، گرفتگی فیلتر می باشد. در صورت انسداد فیلتر، امکان تخلیه آب وجود ندارد. بنابراین شما باید حتما وضعیت فیلتر را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن فیلتر باید آن را تمیز کنید. همچنین لازم است که مخزن تخلیه به دقت بررسی شود و در صورت کثیف بودن کاملا تمیز شود.

معیوب بودن برد کنترل دستگاه

برد کنترل از ابتدا، یعنی از زمان روشن کردن دستگاه تا انتها، یعنی مرحله ی خشک شدن ظروف، بدون وقفه در حال کار کردن و صادر کردن دستورات می باشد. حال اگر برد کنترل معیوب باشد، ممکن است که در هر مرحله ای از شستشو، ایرادی به وجود بیاید. به عنوان مثال در صورت خرابی برد، ممکن است که پمپ تخلیه نتواند به خوبی عمل کند و در نتیجه آب از دستگاه تخلیه نمی شود و این ارور نمایش داده می شود. در صورت مشکوک بودن به خرابی برد، تکنسین برد را از دستگاه جدا می کند و بررسی های لازم را انجام می دهد و در صورت امکان قطعات مختلف برد تعمیر می شوند، اما در صورت آسیب دیدگی شدید، باید برد تعویض گردد.

نحوه ی رفع ارور 5E یاSE  در ماشین ظرفشویی سامسونگ

نحوه ی رفع ارور 5E یا SE  در ماشین ظرفشویی سامسونگ

جهت رفع ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید تمام مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره شد بررسی شوند. به عنوان مثال بررسی شلنگ تخلیه و یا فیلتر کف یک کار بسیار راحتی می باشد که خودتان به راحتی می توانید آن ها را بررسی کنید  نیازی به حضور تکنسین نمی باشد. اما بررسی مواردی از قبیل پمپ تخلیه و برد الکترونیکی دستگاه نیاز به تخصص بالا و ابزار آلات پیشرفته دارد و خودتان نمی توانید از عهده ی آن بر بیایید و باید از یک متخصص کمک بگیرید.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله گفتیم که ارور SE یا 5E در ماشین ظرفشویی سامسونگ، به این معناست که تخلیه آب به اندازه کافی سریع نمی باشد و باید چندین مورد بررسی شوند. همچنین به یاد داشته باشید که این ارور، به خطای آبکشی نیز معروف می باشد. توجه داشته باشید در صورت عدم توجه به این ارور و عدم اقدامات لازم جهت تعمیر دستگاه، در ادامه ممکن است که با مشکل سر ریز سدن آب و نشت آب نیز مواجه شوید و به دنبال تخلیه نشدن آب در دستگاه ممکن است که این ارور های OE و LE نیز نمایش داده شوند. در نتیجه رفع ارور 5E در ماشین ظرفشویی سامسونگ در همان دقایق اولیه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

برطرف کردن ارور 5E یاSE  در ماشین ظرفشویی سامسونگ

نکات تکمیلی

  • توجه داشته باشید که در اغلب موارد، رفع ارور SE در ظرفشویی سامسونگ، نیاز به مهارت بالا و ابزار آلات پیشرفته دارد و افراد عادی صلاحیت بررسی و تعمیر دستگاه را ندارند، زیرا ممکن است که به دستگاه آسیب و خسارت جدی وارد شود. بنابراین در صورت نیاز، لازم است که حتما تکنسین متخصص ماشین ظرفشویی سامسونگ، دستگاه شما را بررسی و تعمیر کند.
  • همچنین لازم به ذکر است که ارور5C یا SC در ماشین ظرفشویی سامسونگ دقیقا به معنای عدم تخلیه آب می باشد و این ارور همان ارور SE یا 5E می باشد. در حقیقت در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی ممکن است که این کد های خطا کمی با هم فرق داشته باشند، اما مفهوم آن ها یکی می باشد.
3.5/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش