علت کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

علت کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ؛ مشکلی با چند راه‌حل

ماکروفرهای سامسونگ از پرکاربردترین لوازم خانگی این شرکت به شمار می‌آیند. وقتی که این وسیله برقی دچار مشکل شود، بسیاری از کارهای پخت و پز عقب می‌افتند. از مشکلات رایج ماکروفرهای سامسونگ، کار نکردن صفحه کلید آن‌ها است. این مشکل باعث می‌شود که نتوانید از ماکروفر سامسونگ خود به راحتی استفاده کنید. با دلایل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ و راه حل‌های آن‌ها آشنا شوید.

دلایل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

دلایل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ دلایل مختلفی دارد که با شناسایی آن‌ها می‌توان این مشکل را برطرف کرد. اما چیزی که اهمیت دارد این است که تا این مشکل را برطرف نکنید قادر به استفاده از ماکروفر خود نخواهید بود. برای حل این مشکل باید با دلایل بروز آن آشنا شوید. ماکروفرهای سامسونگ دو نوع صفحه کلید لمسی و دکمه‌ای دارند. دلایل کار نکردن صفحه کلید در هر کدام از انواع صفحه کلید متفاوت است که در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیر سامسونگ سامسونگ پشتیبان به این موضوع می‌پردازیم.

خرابی صفحه کلید لمسی ماکروفر سامسونگ

صفحه کلید لمسی ماکروفر به دو دلیل مهم ممکن است که کار نکند این مشکل را باید کسی که در تعمیر ماکروفر تجربه کافی و تخصص دارد، برطرف کند. دو دلیل کار نکردن صفحه کلید لمسی ماکروفر، سوئیچ غشایی معیوب و ایراد پدال‌های حرکتی هستند. سوئیچ غشایی در اثر کارکرد به مدت بسیار طولانی ممکن است خراب شود. این قطعه رابط کلیدها و صفحه کنترل ماکروفر است. وقتی که کلیدی را لمس می‌کنید سوئیچ غشایی دستور را به صفحه کنترل انتقال داده تا آن را اجرا کند. اگر سوئیچ غشایی به درستی عمل نکند و یا از کار بیفتند باعث کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ خواهد شد.

دلیل دیگری که ذکر شد ایراد پدال‌های حرکتی است. این پدال‌ها در پشت کلیدهای صفحه کلید قرار دارند و در واقع کلیدها را به سوئیچ غشایی متصل می‌کنند. پدال‌های حرکتی هم در اثر کارکرد زیاد در درازمدت به دلیل فشار زیادی که به کلیدها وارد می‌شود، ممکن است آسیب ببینند. اگر این پدال‌ها خراب شوند، سوئیچ غشایی نمی‌تواند دستور را دریافت و به صفحه کنترل انتقال دهد. در نتیجه موجب کار نکردن صفحه کلید می‌شود.

خرابی صفحه کلید دکمه‌ای ماکروفر سامسونگ

اگر ماکروفر شما صفحه کلید دکمه‌ای دارد، کار نکردن آن دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد ممکن است که در عملکرد بخش‌هایی از دستگاه اختلال ایجاد شده باشد و دکمه‌های صفحه کلید ماکروفر کار نکنند. دلایل کار نکردن صفحه کلید دکمه‌ای ماکروفر می‌تواند موارد زیر بوده باشد:

  • خرابی فیوز
  • ایراد در برد اصلی
  • مشکل منبع تغذیه
  • خرابی در مدارهای اصلی

خرابی فیوز ماکروفر سامسونگ

فیوز راه ارتباطی همه بوردها و مدارهایی که دکمه‌های صفحه کلید ماکروفر سامسونگ به آن متصل هستند با دیگر قطعات داخلی ماکروفر سامسونگ است. اگر به هر دلیلی عملکرد فیوز دچار اختلال شود یا از کار بیفتد، این ارتباط قطع خواهد شد و در نتیجه دکمه‌های صفحه کلید نمی‌توانند دستور را منتقل کنند. در نتیجه باعث کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ خواهد شد.

ایراد در برد اصلی ماکروفر سامسونگ

برد اصلی ماکروفر در واقع قلب این دستگاه به شمار می‌رود؛ بنابراین خرابی در هر یک از بخش‌های این قطعه مستقیما روی عملکرد دکمه‌های صفحه کلید تاثیر می‌گذارند. اگر برد اصلی ماکروفر ایراد داشته باشد، عملکرد کل دستگاه مختل خواهد شد و در نتیجه ممکن است که باعث کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ شود.

مشکل منبع تغذیه ماکروفر سامسونگ

منبع تغذیه وظیفه دارد که از تمام قطعات ماکروفر مراقبت کند. همچنین این قطعه وظیفه کنترل شدت گرمای ماکروفر را بر عهده دارد و جلوی برق‌گرفتگی در زمان باز کردن درب ماکروفر را خواهد گرفت. به طور کلی می‌توان گفت که منبع تغذیه ماکروفر سامسونگ یک قطعه حیاتی و بسیار مهم در این دستگاه به شمار می‌رود. اگر این قطعه به درستی عمل نکند و یا از کار بیفتد، در عملکرد تمام قطعات دستگاه اختلال ایجاد خواهد کرد. در نتیجه به احتمال زیاد باعث کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ خواهد شد.

خرابی در مدارهای اصلی ماکروفر سامسونگ

همه کلیدهای دستگاه ماکروفر با کمک یک مدار و سیم به دیگر بخش‌های داخلی دستگاه وصل شده‌اند. به این صورت دستورات از دکمه‌های صفحه کلید به دستگاه منتقل می‌شوند. پس طبیعتا اگر مدارهای اصلی ماکروفر عملکرد درستی نداشته و یا از کار افتاده باشند، دستورات از دکمه‌های صفحه کلید به دستگاه منتقل نخواهد شد. بنابراین خرابی یا اختلال در مدارهای اصلی دستگاه ممکن است که موجب کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ بشود.

راهکارهایی برای رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

راهکارهایی برای رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

برای بررسی دلایل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر و برطرف کردن آن‌ها باید دانش کافی، تخصص لازم و آشنایی با قطعات ماکروفر و عملکرد آن‌ها داشته باشید. همچنین برای این کار به یک سری وسایل و ابزار  خاص نیاز دارید. بنابراین می‌توان گفت که بررسی و برطرف کردن دلایل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر کار به شدت حساس و مهمی است و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. تمام مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم در مدل‌های مختلف ماکروفرهای سامسونگ ممکن است متفاوت باشد.

راهکارهای حل مشکل صفحه کلید ماکروفر سامسونگ

برای رفع ایراداتی که ذکر کردیم راهکارهایی وجود دارد تا بتوانید این مشکل را حل کنید. نکته‌ای که باید بدانید این است که رفع این مشکل نیازمند تجربه و تخصص کافی در زمینه تعمیر ماکروفر است.

راهکارهای رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر عبارتند از:

  • سوئیچ غشایی معیوب: در صورت خراب شدن سوئیچ غشایی، به دلیل حساس بودن آن حتما با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و نسبت به تعویض آن اقدام کنید
  • ایراد پدال‌های حرکتی: خوشبختانه این پدال‌ها قابل تعویض هستند. بنابراین اگر مشکل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ از پدال‌های حرکتی باشد، می‌توانید با یک متخصص تماس بگیرید و سریعا این قطعه را عوض کنید
  • خرابی فیوز: فیوز یک قطعه حیاتی در دستگاه ماکروفر سامسونگ است. بنابراین اگر خرابی فیوز باعث کار نکردن صفحه کلید ماکروفر شده باشد، باید بلافاصله دستگاه را از برق بکشید و با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرد
  • ایراد در برد اصلی: برد اصلی ماکروفر سامسونگ قطعه بسیاری پیچیده‌ای است. بنابراین اگر تجربه و تخصص ندارید اصلا نباید به آن دست بزنید، چون ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتر شده و حتی شما را مجبور به خرید یک ماکروفر دیگر کند. پس حتما با یک متخصص تماس بگیرید
  • مشکل منبع تغذیه: این قطعه با تمام قطعات دستگاه ارتباط دارد و خرابی یا اختلال در عملکرد آن روی تمام قطعات دستگاه تاثیر می‌گذارد. بنابراین اگر کار نکردن صفحه کلید به خاطر منبع تغذیه باشد، باید بلافاصله دستگاه را خاموش کنید و با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید
  • خرابی در مدارهای اصلی: بررسی مشکلات در مدارهای اصلی ماکروفر سامسونگ و برطرف کردن آن‌ها یک مورد فوق تخصصی در تعمیر ماکروفر به شمار می‌رود. بنابراین اگر دانش کافی در این رابطه را ندارید به ‌هیچ عنوان این کار را انجام ندهید و با یک تعمیرکار باتجربه تماس بگیرید

رفع مشکل کارنکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ شما

رفع مشکل کارنکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ شما

مشکل کار نکردن صفحه کلید ماکروفر سامسونگ یکی از رایج‌ترین و دردسرسازترین مشکلات این دستگاه است. دلایل این مشکل به مدل ماکروفر سامسونگ شما بستگی دارد و می‌تواند متفاوت باشد. همان‌طور که می‌دانید ماکروفرهای سامسونگ با دو نوع صفحه کلید لمسی و دکمه‌ای تولید می‌شوند که دلایل خرابی این صفحه کلیدها می‌تواند کاملا با یکدیگر متفاوت باشند. از جمله برخی دلایل می‌توان به خرابی سوئیچ غشایی، ایراد پدال‌های حرکتی، خرابی فیوز، ایراد مدارهای اصلی و موارد دیگر اشاره کرد که بهتر است برای رفع آن‌ها به تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش