علت خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ

علت خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ

خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ

ترانس ولتاژ بالا مایکروویو برای تامین انرژی مگنترون طراحی شده است. اگر این قطعه از کار بیفتد، کارکرد ماکروفر سامسونگ امکان پذیر نیست. با این حال، برای خرید یک مایکروویو جدید عجله نکنید، زیرا تعویض ترانس به شما امکان می دهد سریع و با حداقل هزینه تجهیزات را به کار بازگردانید. در این مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ پشتیبان تهیه شده است ما درباره خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ  صحبت می کنیم. اگر با ترانس آشنایی دارید و قصد تعمیر مارکروفر سامسونگ در تهران را دارید با شماره 47278-021 تماس بگیرید.

ترانس چیست؟

ترانس مایکروویو یک حلقه مهم در زنجیره است که تشعشعات مایکروویو را تولید می کند. این مبدل ولتاژ شبکه به مقدار عرضه شده به ورودی مگنترون است. یک مبدل ولتاژ بالا اغلب باعث خرابی اجاق مایکروویو می شود. خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ در بررسی عملکرد این دستگاه در لیست اقدامات تشخیصی فنی است که به آن توجه ویژه ای می شود.

نحوه افزایش ولتاژ ترانس مایکروفر

مگنترون برای باردار کردن الکترون ها نیاز به ولتاژ بیش از حد دارد. این نقش مهم  با استفاده از ترانس حاصل می شود. ترانس دارای دو کلاف سیم پیچ های طولانی می باشد. در ولتاژ دو سری سیم پیچ دارد که القای بار الکتریکی برای افزایش فشار برق به وسیله آن حاصل می شود. ولتاژ از طریق القای بار الکتریکی از سمت سیم پیچ اولیه به سیم پیچ ثانویه افزایش می یابد.بنابراین در مایکرووفر ها از ترانسفورماتور افزایش ولتاژ بهره گرفته می شود.

علائم خرابی ترانس  مایکروویو سامسونگ شامل موارد زیر است:

  • سرو صدای زیاد

 سروصدای زیاد مانند زمزمه و لرزش در حین کار اجاق مایکروویو شروع به تولید صداهای نامشخص مانند زمزمه و لرزش در حین کار می کند. این سرو صدا بیشتر در زمانی که مارکروفر روشن می شود یا در حال کار است شنیده می شود. در صورت شنیدن سروصدا عموما به دلیل اشکال در فرکانس یا ولتاژ تامین شده در ترانس های ولتاژ ماکروفر است.

  • احساس دود و بوی سوختگی

در صورتی خرابی ترانس ولتاژ ماکروفر ممکن است دود و بوی سوختگی در دستگاه ایجاد شود به طوری که بوی سوختن عایق یا دود به مشام می رسد و ممکن است در حین کار دود نیز مشاهده شود. در صورت مشاهده دود و بوی سوختگی بهتر است سریعا با تعمیرکار مجرب تماس گرفته و اقدامات لازم برای تعمیر و تعویض ترانس ماکروفر انجام شود.

  • گرم نشدن غذا

در صورتی که ماکروفر خراب شود، دستگاه قادر به تولید امواج نخواهد بود و غذا به درستی گرم نمی شود. هر گونه خرابی در این قطعه در ماکرووفر عملکرد اصلی دستگاه که گرم کردن است را تحت تاثیر قرار می دهد. با چرخاندن صفحه و روشن شدن نشان می دهد، مایکروویو کار می کند، اما غذا گرم نمی شود.

  • روشن نشدن دستگاه

در صورتی که ترانس ماکروفر خراب شود باعث قطع جریان الکتریکی و روشن نشدن ماکروفر می شود. هر چند روشن نشدن دستگاه  بیشتر به دلیل خرابی برد افزاینده ولتاژ اتفاق می افتد اما ممکن است از ترانس دستگاه باشد.

دلایل خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ

دلایل خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ

دلایل مختلفی برای خرابی ترانس اجاق مایکروویو وجود دارد:

  • وقفه یا اتصال کوتاه فاز به فاز سیم پیچ ها
  • فرسودگی روشن شدن کانکتور یا اکسیداسیون آن که منجر به عدم امکان بسته شدن مدار می شود.
  • مدار باز مکانیکی در محل اتصال ترمینال و سیم پیچ ترانس ایجاد شده و عامل خرابی ماکروفر سامسونگ است.

نحوه تست ترانس ماکروفر سامسونگ

برای بررسی قابلیت سرویس ترانس اجاق مایکروویو، باید از یک اهم متر استفاده کنید: مقاومت سیم پیچ اولیه ترانس باید 2-4 اهم باشد، مقاومت سیم پیچ ثانویه باید 120-200 اهم، رشته باشد. سیم پیچ نباید بیشتر از 1 اهم باشد. اگر نقصی پیدا کردید، بهترین راه حل برای این مشکل، تعویض ترانس است. هنگام انتخاب ترانس جدید ، به کلاس قطعه توجه کنید، باید دقیقا با کلاس ترانس اصلی مطابقت داشته باشد. می توانید کلاس ترانس را با نگاه کردن به علامت گذاری ها  200، 220، 250 دریابید. قدرت ترانس جدید باید با قدرت مگنترون مطابقت داشته باشد، با این حال، انحراف جزئی به سمت بالا مجاز است.

تعمیر  ترانس ماکروفر سامسونگ

در صورتی که خرابی ماکروفر سامسونگ ترانس باشد بهتراست تعویض شود مگر اینکه مشکل جزئی باشد و قابل حل باشد. تعویض ترانس مارکروفر سامسونگ باید توسط یک تکنسین ماهر و با تجربه انجام شود. در صورتی که این کار انجام نشود ممکن است به برد دستگاه آسیب برسد. اگر در تهران هستید می توانید تعمیر آن را به نمایندگی تعمیر ماکرووفر در تهران بسپارید تا دستگاه را به طور صحیح و ایمن تعمیر کند.

تعویض ترانس مارکروفر سامسونگ

تعویض ترانس مارکروفر سامسونگ چون یک وسیله الکتریکی است بهتر است توسط تعمیرکار ماهر انجام شود. نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ  دستگاه را بررسی کرده و به این دلیل که به نقش این قطعه در انتقال انرژی بین منبع تغذیه و ماکروفر کاملا مسلط است سریعا عیب یابی کرده و اقدامات لازم برای رفع مشکل آن را انجام می دهد. در تعویض این قطعه کاربردی شناسایی قطعه بسیار ارزشمند است. زیرا باید جزئیات قطعه با ترانس مطابقا داشته باشد. اغلب بر روی ترانس علامت گذاری 200، 220 و 250 نوشته شده است.

همچنین قدرت ترانس جدید باید با مگنترون مطابقت داشته باشد  تا قطعه به خوبی کار کند. بنابراین در صورتی که با این وسیله کاربردی آشنا نیستین این کار را به تعمیرکار ماهر ماکروفر سامسونگ بسپارید. ما در سامسونگ پشتیبان تعمیر ترانس را سریعا انجام می دهیم. همچنین چون نمایندگی سامسونگ در تهران هستیم به اغلب لوازم یدکی اصل ماکروفر سامسونگ دسترسی داشته و خدمات تعمیر آن را به انجام می رسانیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران

ما نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران هستیم و به کلیه مناطق تهران با استفاده از شعب مختلفی که داریم خدمات سرویس دهی را انجام می دهیم. اگر در شهرستان هستید می توایند دستگاه را برای ما ارسال کنید و اگر در تهران هستید ماکروفر را به نزدیکترین شعبه ما بفرستید و یا برای ارسال تکنسین برای عیب یابی و تعمیر در محل ماکروفر درخواست دهید. در صورتی که مشکل قابل حل باشد آن را تعمیر و اگر نه آن را به مرکز تعمیرات سامسونگ ارائه و رفع نواقص انجام می گیرد.

هزینه تعمیر ترانس سامسونگ در تهران

در صورتی که فقط مشکل از ترانس سامسونگ باشد هزینه آن زیاد نیست.  شما برای خریداری قطعه و دستمزد تعمیر آن هزینه پرداخت می کنید. قطعاتی که در پشتبان ساموسنگ نصب می شوند دارای گارانتی و اصل هستند و مخصوص همان دستگاهی هستند که خراب شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

چرا سامسونگ پشتیبان را برای تعمیر خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ انتخاب کنیم؟

چرا سامسونگ پشتیبان را برای تعمیر خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ انتخاب کنیم؟

توجه داشته باشید که هر اجاق مایکروویو باید مطابق با استانداردهای مشخص شده توسط سازنده نگهداری و استفاده شود. بنابراین برای تعمیر ترانس مایکروویو  سامسونگ بهتر است به نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران مراجعه کنید.از اینکه خودتان این تعمیرات را انجام دهید خودداری کنید زیرا خطر برق گرفتگی وجود دارد.

اگر ترانس خراب است با ما تماس بگیرید. تکنسین های ما علاوه بر این که تجربه و دانش لازم را دارند، مجهز به ابزار لازم برای تشخیص و تعمیر هر گونه لوازم خانگی سامسونگ هستند. تکنسین های ما ارزیابی کلی دستگاه را انجام می دهند و علت خرابی را کشف می کنند و در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از تجهیزاتی که در دست دارند خدمات تعمیر ترانس سامسونگ در تهران را به انجام می رسانند. برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ در تهران با شماره هایی که در قسمت تماس با ما درج شده است ارتباط برقرار کنید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش