علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی ماشین لباسشویی یکی از بدترین اتفاقات می باشد، در صورت خرابی این دستگاه شما ناچارید تا لباس ها را با دست بشویید که این کار بسیار سخت و زمان گیر است. یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی سامسونگ شما رخ دهد، عدم تخلیه آب کثیف از دستگاه می باشد. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ با شما صحبت کنیم. همچنین نحوه ی بر طرف کردن این ایراد را نیز به شما آموزش می دهیم.

ارور تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

سازندگان ماشین لباسشویی سامسونگ برای اطلاع کاربران از مشکلات دستگاه، کد های خطایی را طراحی کرده اند. در صورتی که دستگاه دچار مشکل شود، کد خطا یا همان ارور مربوط به آن خرابی، روی صفحه نمایش نشان داده می شود و این مزیت باعث شده که کاربران با دانستن معنای کد خطا، به راحتی بتوانند ایراد دستگاه را متوجه شوند و آن ایراد را برطرف کنند. ارور مربوط به مشکلات زهکشی و عدم تخلیه در ماشین لباسشویی سامسونگ با حروف لاتین، 5C،  E2،  5E نشان داده می شود. بنابراین در صورتی که این ارور ها را روی صفحه نمایش مشاهده کردید، باید پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه و فیلتر پمپ تخلیه را به دقت بررسی کنید و در صورت انسداد هر یک از این موارد مشکل را بر طرف کنید و همچنین در صورت یخ زدگی شلنگ تخلیه می توانید یک چرخه ی شستشوی بدون لباس را با گرم ترین دمای آب ممکن انتخاب کنید.

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

  • خرابی موتور دستگاه
  • خرابی سیم کشی دستگاه
  • خرابی برد دستگاه
  • پر بودن چاه فاضلاب
  • انسداد شلنگ تخلیه
  • خرابی پمپ تخلیه دستگاه
  • انسداد فیلتر پمپ تخلیه دستگاه

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی موتور دستگاه

در صورتی که موتور دستگاه خراب باشد، نمی چرخد و در نتیجه آب لباس ها گرفته نمی شود. یعنی در صورتی که موتور نچرخد آب لباس ها خارج نمی شود و در دیگ جمع نمی شود و در نتیجه آب تخلیه نمی شود. همچنین پارگی تسمه نیز می تواند باعث شود که ارتباط بین موتور و آبکش قطع شود و در نتیجه مشکلاتی در تخلیه ماشین لباسشویی به وجود آید.

خرابی سیم کشی دستگاه

در صورتی که سیم کشی دستگاه مشکل داشته ممکن است هر یک از قسمت های ماشین لباسشویی دچار مشکل شوند. همچنین در صورتی که سیم های مربوط به پمپ قطع شده باشد، پمپ تخلیه کار نمی کند، در نتیجه اگر پمپ تخلیه  کار نکند، آب تخلیه نمی شود. بنابراین سیم کشی دستگاه باید بررسی شود و در صورت شل بودن سیم های مربوطه، سیم ها باید محکم شوند و در صورت آسیب دیدگی سیم ها، باید آن ها را تعویض کنید.

خرابی برد دستگاه

خرابی برد دستگاه می تواند باعث شود تا تخلیه ماشین لباسشویی دچار مشکل شود. به عبارتی در صورتی که برد خراب باشد، ممکن است مرحله ی تخلیه انجام نشود و یا این که دستور تخلیه از برد به پمپ تخلیه صادر نشود و در نهایت عملیات تخلیه با مشکل مواجه شود. در این صورت باید برد دستگاه توسط تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ بررسی شود.

پر بودن چاه فاضلاب

گاهی ممکن است عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی، بخاطر پر بودن چاه فاضلاب باشد، در نتیجه آب کثیفی که قرار است از طریق شلنگ وارد فاضلاب شود، بخاطر پر بودن چاه به داخل دستگاه بر می گردد. در این صورت باید با یک لوله کش ساختمان تماس بگیرید، زیرا دستگاه شما کاملا سالم است و هیچ مشکلی ندارد، بلکه باید فاضلاب منزل شما تخلیه شود

انسداد شلنگ تخلیه

در صورت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، باید از مسدود نبودن شلنگ تخلیه مطمئن شوید. برای دسترسی به شلنگ تخلیه باید دستگاه را از دیوار دور کنید تا بتوانید به شلنگ تخلیه دسترسی پیدا کنید. شلنگ تخلیه در پشت دستگاه قرار گرفته است و به فاضلاب وصل می شود. برای بررسی شلنگ تخلیه باید آن را از فاضلاب جدا کنید. شلنگ تخلیه دارای رنگ خاکستری می باشد، در نتیجه شلنگ تخلیه را با شلنگ ورودی آب گرم و سرد  که به رنگ قرمز و آبی هستند، اشتباه نگیرید. هنگام خارج کردن شلنگ تخلیه بهتر است تا یک سطل آب کنار خود داشته باشید و آب موجود در شلنگ را در سطل تخلیه کنید. در صورتی که آبی از شلنگ خارج نشود، احتمالا شلنگ دارای انسداد است. در این صورت شما باید انسداد را بر طرف کنید، برای بر طرف کردن انسداد، شما می توانید از یک سیم استفاده کنید و سیم را داخل لوله قرار دهید و انسداد را از بین ببرید، همچنین می توانید کلا شلنگ تخلیه را تعویض کنید. همچنین برای بر طرف کردن انسداد شلنگ تخلیه می توانید یک چرخه ی شستشو یا گرم ترین درجه ی آب را بدون قرار دادن لباس درون دستگاه انتخاب کنید، زیرا این روش می تواند منجرب شود تا انسداد شلنگ تخلیه بر طرف شود.

خرابی پمپ تخلیه دستگاه

در صورتی که شلنگ تخلیه هیچ گونه انسداد و یا مشکلی نداشته باشد، باید پمپ تخلیه را بررسی کنید. برای دسترسی به پمپ تخلیه باید به انتهای ماشین لباسشویی دسترسی پیدا کنید، بنابراین باید دستگاه را 90 درجه کج کنید تا بتوانید قسمت زیر دستگاه را باز کنید و به پمپ تخلیه دسترسی پیدا کنید. برای پیدا کردن پمپ تخلیه دستگاه، می توانید از کتابچه راهنمای دستگاهتان کمک بگیرید. سپس وقتی پمپ دستگاه را پیدا کردید، باید بست هایی که باعث نگهداری پمپ تخلیه شدند، را با انبردست باز کنید. و شلنگ های متصل به پمپ تخلیه را نیز جدا کنید. حال باید به دنبال هر گونه گرفتگی و انسداد در پمپ تخلیه باشید و در صورت وجود انسداد، انسداد را بر طرف کنید. همچنین در صورتی که پمپ تخلیه سوخته باشد، باید آن را تعویض کنید. همچنین خرابی پمپ تخلیه اصولا با سر و صدا همراه است.

انسداد فیلتر پمپ تخلیه دستگاه

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ آن را بررسی کنید، انسداد فیلتر توسط الیاف لباس ها، دکمه، سکه و یا اجسام خارجی می باشد. در نتیجه باید فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید و در صورت مسدود بودن، انسداد را بر طرف کنید.

نکات تکمیلی

هنگام بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی حتما توجه داشته باشید که دستگاه به برق وصل نباشد، زیرا ممکن است خطرات برق گرفتگی شما را تهدید کند. همچنین توصیه می کنیم در صورتی که مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی را دارا نمی باشید، هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید و این کار را به دست افراد متخصص در مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ پشتیبان بسپارید.

5/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش