علت آبریزی یا نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

علت آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ

نشت آب از ماشین لباسشویی جزء ایرادات پر تکرار می باشد که ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. اگر متوجه شدید که دستگاه شما مشکل نشت آب دارد، باید اول از همه متوجه شوید که محل دقیق نشت آب در کدام قسمت است و محل نشت را پیدا کنید. به طور کلی محل نشت آب در ماشین لباسشویی ممکن است که از قسمت زیر، جلو یا بالای ماشین لباسشویی اتفاق افتاده باشد. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا به طور مفصل به بررسی علت آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم، بنابراین اگر شما نیز در دستگاه خود با چنین مشکلی مواجه شدید، پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

علل آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ :

نشت آب از پشت لباسشویی سامسونگ

 • مشکلات شلنگ ورودی آب
 • مشکلات دریچه ورودی آب

نشت آب از جلو ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکلات لاستیک دور درب
 • مشکلات فیلتر تخلیه

نشت آب از بالای ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکلات شلنگ و اتصالات جاپودری
 • مشکلات جا پودری

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکلات شلنگ های تخلیه
 • مشکلات اتصالات زیر دیگ
 • سوراخی دیگ
 • خرابی کاسه نمد و بلبرینگ
 • مشکلات پمپ تخلیه

نشت آب از پشت لباسشویی سامسونگ

مشکلات شلنگ ورودی آب

اگر لباسشویی سامسونگ شما نشت آب دارد، و این نشت آب از ناحیه پشت دستگاه اتفاق افتاده است، باید اول از همه شلنگ ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید. یعنی باید شلنگ ورودی آب که به شیر برقی وصل می باشد را بررسی کنید. در واقع باید شلنگ ورودی را از لحاظ سوراخ بودن یا پوسیدگی بررسی کنید.

مشکلات دریچه ورودی سامسونگ

همچنین بعد از بررسی شلنگ ورودی آب، باید دریچه وردی آب را نیز مورد بررسی قرار دهید.   یعنی باید اتصالات شلنگ هایی که از داخل به شیر برقی متصل هستند را بررسی کنید. علاوه بر این در مسیر ورودی آب، یک فیلتر وجود دارد، اگر فیلتر مسدود باشد، امکان ورود آب به دستگاه فراهم نمی شود و ممکن است که آب به بیرون نشت کند، علاوه بر این باید بست فیلتر ورودی آب نیز بررسی شود.

نشت آب از جلو ماشین لباسشویی سامسونگ

 

مشکلات لاستیک دور درب

اگر لاستیک دور درب لباسشویی دفرمه شده باشد یا دچار پارگی شده باشد، باید آن را تعویض کنید. زیرا امکان تعمیر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وجود ندارد و چاره ای جز تعویض نیست. همچنین باید بست و فنر نگه دارنده لاستیک نیز بررسی شود و زیرا اگر بست و فنر نگه دارنده لاستیک مشکلی داشته باشد، باعث آبریزی می شود.

مشکلات فیلتر تخلیه

همچنین پایین درب ماشین لباسشویی یک درپوش تعبیه شده است که در آن درپوش فیلتر وجود دارد. اگر درپوش فیلتر به درستی بسته نشده باشد، ممکن است که از این سمت نیز آبریزی اتفاق بیوفتد. بنابراین باید درپوش فیلتر را محکم ببندید تا از آن قسمت آبریزی وجود نداشته باشد. همچنین جهت جلوگیری از انسداد فیلتر لازم است که هر ماه یکبار درپوش را باز کنید، فیلتر را تمیز کنید و آن را سرجای خود قرار دهید.

نشت آب از بالای ماشین لباسشویی سامسونگ

 

مشکلات شلنگ و اتصالات جاپودری

وجود مشکل در قسمت جا پودری نیز می تواند یکی دیگر از علل نشت آب باشد. همانطور که می دانید، آب وارد جا پودری می شود و مواد شوینده را در خود حل می کند و سپس وارد مخزن می شود. آب تامین شده داخل جاپودری، از طریق یک شیر که در کنار لباسشویی و در بالای لباسشویی قرار گرفته تامین میشود، شیر از طریق یک سری شلنگ، آب را به جاپودری می رساند. اگر اتصالات شیر و شلنگ ها مشکل داشته باشد، شما شاهد نشت آب از آن قسمت خواهید بود. همچنین باید خود شلنگ ها را از نیز از لحاظ سوراخ بودن یا پوسیدگی یا خارج شدن از جای اصلی خود بررسی کنید.

مشکلات جا پودری

همچنین باید خود جاپودری را نیز از نظر سوراخ شدن یا شکستگی بررسی کنید. توجه داشته باشید که همیشه جاپودری را تمیز کنید و اجازه ندهید که داخل جاپودری مواد شوینده تجمع کنند، زیرا این مواد شوینده می توانند باعث سوراخ شدن یا پوسیدگی جاپودری شوند. بنابراین نسبت به جرم گیری و رسوب گیری جاپودری خیلی اهمیت دهید، تا علاوه بر مشکلات سوراخ شدن جاپودری مواد شوینده بتواند به راحتی با آب حل شوند و وارد مخزن لباس ها شوند و تجمع مواد شوینده در جا پودری مانع از ورود مواد شوینده به دستگاه نشوند.

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ

 

مشکلات شلنگ های تخلیه

یکی دیگر از مواردی که باید آن را بررسی کنید، پارگی یا گرفتگی شلنگ های مربوط به تخلیه آب می باشد. توجه داشته باشید که از دیگ، یک شلنگ به پمپ تخلیه وارد می شود و یک شلنگ نیز از پمپ تخلیه بیرون می آید. در نتیجه باید هردوی این شلنگ ها به خوبی بررسی شوند و اگر شلنگ سوراخ بود، باید شلنگ معیوب تعویض گردد.

مشکلات اتصالات زیر دیگ

همچنین علاوه بر بررسی وضعیت شلنگ ها، باید اتصالات و بست های شلنگ به دیگ و پمپ تخلیه نیز بررسی شود، زیرا اگر بست ها و اتصالات محکم نباشند، دستگاه شما دچار نشت آب می شود. بنابراین، باید بررسی کنید که اتصالات زیر دیگ مشکلی نداشته باشد.

سوراخی دیگ

ما دو مدل دیگ داریم، دیگ فلزی و دیگ پلاستیکی، اگر دیگ فلزی شما سوراخ شده باشد، می توانید آن سمت را جوش بدهید، اما اگر دیگ پلاستیکی شما سوراخ شده باشد، باید دیگ را تعویض کنید. همچنین اگر دیگ فلزی دچار سوراخ شدید شده باشد و یا دیگ پوسیده شده باشد باید دیگ را تعویض کنید.

خرابی کاسه نمد و بلبرینگ

اگر کاسه نمد و بلبرینگ نیز آسیب دیده باشند، باید کاسه نمد و بلبرینگ با هم تعویض شوند. همچنین توجه داشته باشید که یکی از نشانه های خرابی کاسه نمد و بلبرینگ علاوه بر نشت آب، وجود لک سیاه یا قهوه ای رنگ بر روی لباس ها می باشد. دلیل این امر نیز این است که، به علت ترکیب روغن موجود در بلبرینگ ها و آب داغ حاصل از شستشوی لباس ها در لباسشویی، از قسمت شفت و کاسه نمد وارد آبکش می شود و در نهایت باعث وجود لکه های سیاه و قهوه ای بر روی لباس های شما می شود. تنها راه حل رفع این مشکل نیز تعویض کاسه نمد و بلبرینگ می باشد.

مشکلات پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه خراب باشد و یا چیزی مثل سکه یا الیاف لباس در پمپ تخلیه گیر کرده باشد، پمپ تخلیه نمی تواند وظیفه ی خود را به درستی انجام دهد و همانطور که می دانید، وظیفه ی پمپ تخلیه، تخلیه آب به بیرون دستگاه می باشد و اگر این قسمت از دستگاه نتواند وظیفه ی خود را به درستی انجام دهد، ممکن است که در این قسمت شما شاهد نشت آب باشید.

برطرف کردن علت آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ

جمع بندی

ما در این مقاله در رابطه به مهم ترین علل آبریزی و نشت آب در ماشین لباسشویی سامسونگ با شما صحبت کردیم و گفتیم معمولا نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ، به دلیل مشکلات شلنگ های ورودی، شلنگ های تخلیه و شلنگ های داخلی دستگاه، مشکلات پمپ تخلیه، مشکلات بلبرینگ و کاسه نمد، مشکلات پمپ تخلیه، سوراخ بودن دیگ، شکستگی جا پودری، وجود مشکل در دریچه ی ورودی آب و… اتفاق می افتد. بنابراین جهت رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی سامسونگ، باید تمام این موارد بررسی شوند و ابتدا منشاء مشکل باید پیدا شود و سپس اقدامات لازم جهت رفع مشکل انجام شود.

نکات تکمیلی

بررسی علت های آبریزی در لباسشویی سامسونگ و تعمیر ایرادات مربوطه یک کار کاملا تخصصی می باشد و باید حتما توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود، زیرا رفع این ایراد، نیازمند مهارت بسیار بالا و ابزار آلات خاص دارد، بنابراین اگر با مشکل نشت آب در لباسشویی سامسونگ مواجه شدید، پیشنهاد می کنیم که حتما جهت رفع مشکل از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید تا از بروز آسیب های جدی تر در دستگاه جلوگیری کنید.

2.5/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش