علت صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ

علت صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ

صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ و کلافگی مصرف کننده

زمانی که یک جاروبرقی سامسونگ در خانه روشن می‌شود، به تنهای صدای قابل توجهی تولید می‌کند. حال اگر این صدا از شکل عادی خارج شد، قطعا اهالی خانه اذیت خواهند شد. به طور کلی مدل‌های جدید جاروبرقی سامسونگ به فناوری‌هایی مجهز هستند که روی کاهش صدا تاثیر می‌گذارند. اما در همین مدل‌ها هم مشکلاتی به وجود می‌آید که عملکرد کم سر و صدای دستگاه را مختل می‌کنند. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان  قصد داریم تا دلایل ایجاد مشکل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم با صدای جاروبرقی سامسونگ خود مشکل دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

دلایل افزایش صدای جاروبرقی سامسونگ

دلایل افزایش صدای جاروبرقی سامسونگ

در حالت عادی صدای جاروبرقی به میزان دور موتور و مدل دستگاه بستگی دارد. اما در مواردی دیده شده که صدا به وضوح از حالت عادی بیشتر است و خبر از مشکل خاصی می‌دهد. در چنین شرایطی باید قسمت‌های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • موتور و قطعات جانبی آن
  • فیلترها و کیسه زباله دستگاه
  • خرطومی، لوله تلسکوپی و بدنه

مشکلات گوناگونی که در قسمت‌های بالا پیش می‌آیند، می‌توانند دلایل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ باشند. به همین دلیل باید این قسمت‌ها را قبل از هر کاری مورد بررسی قرار دهید. در ادامه مطلب بیشتر با جزئیات مشکلات رایج در چنین قسمت‌هایی آشنا خواهید شد.

نقص در موتور

اصلی‌‌ترین تولید کننده صدا در جاروهای برقی، موتور است. به همین دلیل زمانی که با صدای جاروبرقی سامسونگ خود مشکل دارید، در قدم اول باید این قسمت را مورد بررسی قرار دهید. البته قبل از انجام هر کاری صدای جاروبرقی را در دورهای پایین موتور نیز گوش کنید.

در صورتی که با دور کم هم صدای ناهنجار و غیر معمولی شنیدید، باید موتور جاروبرقی به همراه تمامی قطعات جانبی آن را بررسی نمایید. البته که برای این کار باید دانش فنی نسبتا قابل قبولی داشته باشد؛ زیرا موتور گران‌ترین قطعه موجود در جاروبرقی سامسونگ شما است و با دستکاری اشتباه هزینه تعمیر سنگینی روی دوشتان می‌گذارد.

مشکلات مربوط به بلبرینگ‌ها

در صورتی که شفت اصلی یا بلبرینگ‌های موتور آسیب ببیند، شما با مشکل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ برخورد خواهید کرد. البته به دلیل کیفیت ساخت بالای جاروهای برقی سامسونگ، این قطعه طول عمر بالایی دارد. به همین دلیل اگر جاروبرقی سامسونگ خود را به تازگی خریداری کرده‌اید، نیازی نیست که نگران خرابی این قطعه باشید. همچنین مدل‌های قدیمی که در بلبرینگ موتور مشکل دارند، با تعویض قطعه و سرویس مجدد موتور دیگر مشکل صدای زیاد را نخواهند داشت.

ورود اجسام به داخل فن موتور و خرابی آن

متاسفانه دیده شده که به دلیل حذف کیسه و فیلترها اجسام به مرور وارد پروانه موتور شده و این قطعه را خراب می‌کنند. همچنین باید دقت کنید که با هرگونه خرابی در پروانه موتور، صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ خود را خواهید شنید.

برای بررسی پروانه موتور باید قاب دستگاه و کالکتور را به طور کامل باز کنید. در صورتی که پروانه از نظر ظاهری سالم است، احتمالا مشکل با سرویس مجدد حل خواهد شد. کافیست پروانه را یک دور با دست بچرخانید. اگر با انجام این کار گیر یا صدای خاصی را مشاهده کردید، اندکی شفت فن را روغن کاری نمایید. با انجام این کار مشکل به احتمال زیاد برطرف شده و جاروبرقی با صدای کمتری مشغول به کار می‌شود.

عیب در کالکتور موتور

کالکتور در واقعی قسمتی است که مشکل لازم را در جاروبرقی بوش شما به وجود می‌آورد. زمانی که قاب یا فن کالکتور مشکل داشته باشند، صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ پدیدار شده و دستگاه دچار مشکل می‌شود. همچنین با خرابی این قسمت خواهید دید که قدرت مکش نیز کم بوده و مانند سابق نیست. در بیشتر مواقع باید مجموعه کالکتور به همراه پروانه تعویض شود. به همین دلیل باید تعمیر کلکتور را به دست تعمیرکاران مجار بسپارید.

بی‌توجهی به فیلترها و صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ

متاسفانه مشکل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ در موارد زیادی به دلیل نگهداری نادرست دستگاه به وجود می‌آید. به عنوان مثال فیلترهای ساده جاروبرقی که قیمت زیادی ندارند و به راحتی تعویض می‌شوند، می‌توانند روی صدای دستگاه تاثیر شگفت انگیزی بگذارند. همچنین به توجهی به تعویض فیلترها به قطعات مهمی مانند موتور و کالکتور جاروبرقی آسیب خواهد زد. به همین دلیل باید فیلترهای دستگاه را در زمان مناسب تعویض کنید تا به مشکل افزایش صدا بر نخورید.

چگونه باید فیلترها را تعویض کرد

تعداد و نوع فیلترها به مدل جاروبرقی سامسونگ شما بستگی دارد. به طور کلی در دو قسمت دستگاه از فیلتر استفاده می‌شود. فیلتر اول در قسمت خروجی هوا نصب شده و فیلتر دوم در بین کیسه زباله و دریچه گردش هوای موتور قرار دارد. توصیه می‌کنیم که برای تعویض فیلترها از نمونه جدید استفاده کنید و آن‌ها را شست و شو ندهید. با انجام این کار قدرت فیلتراسیون کاملا حفظ شده و جاروبرقی دیگر مشکلات آلرژیک را برای ساکنین خانه ایجاد نخواهد کرد.

کار کردن جاروبرقی در دور زیاد

اگر از دورهای زیاد برای تمیزکاری منزل استفاده می‌کنید، صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ شما کاملا طبیعی است. توجه کنید که کار کردن جاروبرقی در دورهای زیاد علاوه بر صدای زیاد دو مشکل دیگر را نیز برای شما پدیدار می‌کند. اول این که دور زیاد مصرف برق دستگاه را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. همچنین با استفاده ممتد در دور زیاد فشار روی موتور افزایش یافته و دستگاه به مرور زمان خراب می‌شود.

پر شدن کیسه زباله و افزایش صدای دستگاه

زمانی که کیسه زباله دستگاه پر می‌شود، برای حفظ قدرت مکش باید دور را زیاد کرد که صدای اضافی به همراه دارد. به همین دلیل هنگامی که ظرفیت 75 درصد کیسه پر می‌شود، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. همچنین با انجام این کار سلامت موتور و سیستم کالکتور نیز حفظ می‌شود.

تمیز کردن کیسه زباله یا خرید کیسه یکبار مصرف؟

به طور کلی جاروهای برقی سامسونگ از کیسه‌های زباله دائمی و یکبار مصرف استفاده می‌کنند. کیسه‌های زباله دائمی برای تخلیه زحمت زیادی روی دوش شما می‌گذارند. به عنوان مثال برای تخلیه گرد و غبار زیادی را در محیط پخش می‌کنند و باید آن‌ها را به سختی شست. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که از کیسه‌های زباله یکبار مصرف استاندارد و اورجینال استفاده کنید.

لقی یا شکستگی بدنه

اگر صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ شما از قسمت بدنه به گوش می‌رسد، باید به دنبال یک شکستگی یا لقی روی آن بگردید. همچنین باید شکستگی را به شیوه کاملا اصولی برطرف کنید تا دستگاه به مشکل خاصی برخورد نکند. متاسفانه افراد زیادی به این نکته توجه نکرده و با استفاده از چسب آسیب زیادی به ظاهر و عملکرد صحیح جاروبرقی سامسونگ خود می‌زنند. به همین دلیل تعویض و تعمیر قسمت‌های مختلف بدنه را به تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید.

مشکلات لوله خرطومی و سری‌ها

بدون شک یکی از رایج‌ترین دلایل ایجاد مشکل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ به دلیل مشکل در خرطومی و سری‌های جارو است. اگر جسمی در داخل لوله خرطومی گیر کند، صدای دستگاه به وضوح زیاد خواهد شد. به همین دلیل زمانی که با باز کردن لوله صدای دستگاه کاهش می‌یابد، باید مشکل را در لوله خرطومی، لوله تلسکوپی و سری‌های جارو پیگیری نمایید.

برطرف کردن مشکل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ

مشکل را همان ابتدا به شیوه اصولی حل کنید

روش‌های حل مشکل صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ که به شما معرفی شد، در بیشتر موارد توسط افراد معمولی قابل انجام هستند. اما مواردی مانند خرابی بلبرینگ یا کالکتور دستگاه به سادگی قابل حل نیست و باید به دست تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ انجام شوند. به همین دلیل قبل از اینکه آسیب بیشتری به دستگاه وارد کنید، در همان ابتدا جاروبرقی سامسونگ خود را به تعمیرکاران مجاز نشان دهید.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش