علت ارور le در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور le در ماشین لباسشویی سامسونگ

در دنیای کار با محصولات هوشمند و دیجیتال، قطعاً سر در آوردن از زبان دستگاه و داشتن اطلاعات کاربردی می‌تواند به شما در شناخت مسائل و ایراد یابی دستگاه خود کمک کند. ماشین لباسشویی سامسونگ نیز هر از چند گاهی ممکن است یک کد رمزنگاری‌شده روی نمایشگر خود نشان دهد که حامل پیامی برای کاربران است. در این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به تحلیل کد خطای le در ماشین لباسشویی سامسونگ و بررسی دلایل ظهور آن می‌پردازیم. سپس راهکارهای کاربردی برای رفع ارور le روی صفحه پنل ماشین لباسشویی را برمی‌شماریم. بدون شک زمانی هم ممکن است این خطا روی ماشین لباسشویی سامسونگ شما ظاهر شود. برای اینکه معنی این علامت و نواقصی از دستگاه که موجب نمایش کد le شده‌اند را بدانید، مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید.

کدهای خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از اینکه به بررسی و معنایابی خطای le در ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم، خوب است مفهوم کلی پیدایش کدهای ایراد یابی این دستگاه را بررسی کنیم. با ظهور محصولات دیجیتال و هوشمند و متداول شدن استفاده از آن‌ها، احساس نیاز به پیدا کردن راهی برای ارتباط پیدا کردن با این محصولات بیشتر شد. تولیدکنندگان برای حل این مسئله، اقدام به ارائه یک سری کدهای رمزگذاری شده کردند که هر کدام از این علائم نشان‌دهنده بروز یک مشکل و ایراد درون دستگاه‌ها است. از این رو شرکت سامسونگ نیز برای محصولات خود از جمله مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی، یک سری کد عیب‌یابی تعریف نموده است که در ادامه به تحلیل یکی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

دلایل ارور le در ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل ارور le در ماشین لباسشویی سامسونگ

بهتر است در همین ابتدای کار به صورت شفاف و ساده به شما بگوییم که نماد le به معنی وجود ریزش آب از دستگاه است. پس هرگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شما خطای le را نمایش داد، بلافاصله به وجود نشتی آب از دستگاه خود شک کنید؛ اما دلایل بروز نشتی آب از ماشین لباسشویی چیست؟ آیا راهکاری برای رفع و یا جلوگیری از بروز آن وجود دارد؟

نشتی آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

در اغلب مواقع با خروج آب از قسمت زیرین ماشین لباسشویی یا درب آن، شما خیلی سریع متوجه نشتی آب و وجود ایراد در دستگاه خود می‌شوید؛ اما شرایطی نیز وجود دارد که در آن به دلیل نقص قطعات داخلی ماشین لباسشویی ممکن است شما این نشتی آب را نبینید و ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت مکرر خطای le بدهد. این موضوع به‌احتمال زیاد کلافه‌کننده خواهد بود و شما تمایل دارید هرچه سریع‌تر مشکل به وجود آمده در دستگاه خود را تشخیص و آن را رفع کنید. با ما همراه باشید تا رایج‌ترین دلایل ریزش آب در ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه برخورد با آن‌ها را مرور کنیم.

نحوه تشخیص سطح آب توسط دستگاه

هرگاه سیستم ماشین لباسشویی سامسونگ، پایین بودن سطح آب را درون دستگاه تشخیص دهد، کد هشدار le را به نمایش درمی‌آورد. همان‌طور که گفتیم le نشان‌دهنده تخلیه ناگهانی و یا نشتی آب از مخزن ماشین لباسشویی است. سؤالی که مطرح می‌شود این است که ماشین لباسشویی چگونه میزان آب موجود را تشخیص می‌دهد؟ در پاسخ باید گفت که ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای حسگرهای مخصوص تشخیص سطح آب درون پالت هستند که از سرازیر شدن آب درون ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کنند. در صورت تشخیص پر شدن بیش از حد از آب، این سنسورها با نمایش کد خطای le به کاربر، از ورود آب اضافی به داخل دستگاه جلوگیری می‌کنند.

علل نشتی آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

علل نشتی آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

طیف وسیعی از عوامل و قطعات می‌توانند در چکه کردن و ریزش آب از ماشین لباسشویی سامسونگ و نمایش کد خطای le نقش داشته باشند. در واقع هرگونه خرابی و نقص عملکرد قطعاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، در نشتی آب از ماشین لباسشویی تأثیر دارند.

 • پمپ یا شیر تخلیه آب
 • شلنگ‌های ماشین لباسشویی
 • لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 • دریچه و شیر ورودی
 • دیگ، کاسه نمد و بلبرینگ
 • جا پودری
 • قطعه سوئیچ ماشین لباسشویی
 • آب‌گیری نکردن ماشین لباسشویی
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه آب

آب از طریق پمپ و شلنگ‌های تخلیه به خارج از دستگاه هدایت می‌شود. هرگونه انسداد و گرفتگی، شکستگی، پارگی و یا نشتی در این قطعات منجر به آب ریزش از ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود. خوب است در عملیات عیب‌یابی از دستگاه، اتصالات خروجی آن را به‌خوبی بررسی کنید و در صورت وجود ایراد، قطعه موردنظر را به‌سرعت تعویض کنید. برای این کار بهتر است که از یک متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

شلنگ‌ها و اتصالات

هر ماشین لباسشویی سامسونگ دارای سه شلنگ مخصوص (آب سرد، آب گرم و تخلیه) است. بعد از مشاهده هرگونه نشتی و آب ریزش از دستگاه خود، سریعاً این سه شلنگ را از لحاظ پارگی، فرسودگی، نشتی یا گرفتگی بررسی کنید. در واقع اولین قدم در عیب‌یابی کد le ماشین لباسشویی، باید بررسی اتصالات باشد. در صورتی که هر یک از سه شلنگ دستگاه از جا کنده شده باشند و یا به شکل نادرستی نصب شده باشند، می‌توانند منجر به نشتی آب از ماشین لباسشویی شوند.

شیرهای تأمین‌کننده آب

شیرهای ورودی آب معمولاً در قسمت پشتی ماشین لباسشویی سامسونگ قرار گرفته‌اند. این دریچه‌ها، آبی را که از لوله‌کشی دستگاه وارد می‌شود کنترل می‌کنند، بنابراین در صورت آسیب و نقص آن‌ها، آب از دستگاه نشت می‌کند. بعد از بررسی اتصالات و شلنگ‌ها، بهتر است شیرهای تأمین آب را نیز از لحاظ استحکام و ایمنی بررسی کنید و در صورت شل بودن یا فرسودگی، آن‌ها را محکم و یا تعویض کنید.

معیوب بودن جاپودری

اضافه کردن حجم بالای ماده شوینده و یا مایع لباسشویی بسیار غلیظ موجب مسدود شدن دریچه‌های جا پودری می‌شود که به نشتی آب و ارور le منتهی می‌شود. برای حل این مشکل، جرم‌گیری و رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار تأثیرگذار است. همچنین می‌توانید به‌وسیله آب داغ و برس، کشو و دریچه‌های جاپودری را تمیز کنید. یکی دیگر از علت‌های باقی ماندن آب و تجمع آن درون جاپودری که منجر به خروج آن به خارج دستگاه می‌شود، می‌تواند به نصب اشتباه ماشین لباسشویی یا وجود هر نوع شکستگی در آن مربوط شود.

خرابی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی

سوئیچ فشار یک مکانیسم ایمنی در ماشین لباسشویی سامسونگ است که به‌گونه‌ای طراحی شده است که در صورت افزایش بیش از اندازه سطح آب، جریان آب را قطع کرده و از سرریز شدن آن جلوگیری می‌کند. این سوئیچ معمولاً به یک لوله هوا متصل است که در کنار دیگ دستگاه قرار دارد و هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی، یک دریچه کوچک را باز می‌کند. اگر سطح آب به ارتفاع مشخصی برسد، هوا شروع به ورود به لوله می‌کند و باعث می‌شود سوئیچ فشار، موقعیت خود را تغییر دهد و جریان آب را قطع کند. به این ترتیب معیوب شدن قطعه سوئیچ فشار می‌تواند باعث نشت آب از محفظه ماشین لباسشویی و نمایش نماد le روی پنل دستگاه شود. در واقع اگر فشار سوئیچ در عرض چند دقیقه حدود چهار بار افت سطح آب داخل درام ماشین لباسشویی را تشخیص دهد، دستگاه کد خطای le داده و سپس خاموش می‌شود یا از کار می‌افتد.

استفاده از نوع و مقدار نادرست شوینده

شاید این مطلب به نظر کم اهمیت بیاید اما تأثیر قابل‌توجهی روی ایجاد نشتی آب و خطای le دارد. بهتر است دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ را به‌خوبی مطالعه کنید تا مطمئن شوید که شوینده مناسب و سازگار با آن را برای مصرف انتخاب کرده‌اید. استفاده از مقادیر بالای ماده شوینده یا نوع بی‌کیفیت آن، موجب عدم ترکیب آن با آب و نشتی آب و کف به خارج دستگاه می‌شود.

در صورتی که قصد شست‌وشوی لباس‌ها و پارچه‌های بسیار کرکی مانند کاپشن، پتو و… را دارید، بهتر است مقدار ماده شوینده را به نصف کاهش دهید چرا که الیاف این نوع لباس‌ها، جذب آب و کف را افزایش می‌دهند و موجب تولید کف بیش از حد درون دیگ لباسشویی و در نهایت نمایش علامت هشدار le می‌شوند.

 سنگینی بار ماشین لباسشویی

برخی پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی را شایع‌ترین علت نشتی دستگاه می‌دانند. برای اینکه مطمئن شوید که آیا دلیل خطای le ماشین لباسشویی سامسونگ شما نیز به همین خاطر است، یک بار دستگاه را خالی از لباس و شوینده به کار بیندازید. اگر در این حالت ماشین لباسشویی نشتی ندهد به این معنی است که شما دفعات قبلی حجمی بیش از توان ظرفیت ماشین لباسشویی، لباس داخل آن قرار داده‌اید.

نشت آب از درب ماشین لباسشویی

یکی از محل‌های شایع ریزش آب در ماشین لباسشویی، قسمت درب آن است. سه عامل اصلی این رویداد معیوب بودن لاستیک دور درب، از آب‌بندی خارج شدن شیشه درب و شکستگی یا شل‌‌شدگی لولای درب است. برطرف کردن این عوامل و یا جلوگیری از بروز آن‌ها، از نشت آب و مایعات از درب جلویی ماشین لباسشویی سامسونگ و ظاهر شدن خطای le جلوگیری می‌کند.

معیوب بودن لاستیک دور درب

پارگی و آسیب لاستیک دور درب مخصوصاً در قسمت‌های پایینی آن، شایع‌ترین دلیل نشت آب از درب ماشین لباسشویی سامسونگ است. در این حالت آب‌بندی دستگاه به‌درستی انجام نمی‌شود و آب از قسمت درب از ماشین لباسشویی خارج می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق همواره در حین جابجایی لباس‌ها درون دستگاه دقت کنید که قسمت‌های برنده و نوک تیز لباس، مانند زیپ و دکمه‌ها به قسمت لاستیکی درب گیر نکنند یا کشیده نشوند.

از آب‌بندی خارج شدن شیشه درب

در این حالت باید شیشه را از درب جدا کرده و با چسب لاستیک‌ساز دوباره اطراف آن را آب‌بندی و سپس مجدداً آن را نصب کنید.

شکستگی یا شل‌‌شدگی لولای درب

 لولای درب دستگاه را از لحاظ وجود شکستگی یا شل بودن بررسی کنید. اگر لولا شکستگی و آسیب دارد باید تعویض شود اما اگر مشکل آن تنها یک شل‌‌شدگی ساده است، سعی کنید آن را در جای خود محکم و فیکس کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 thoughts on “علت ارور le در ماشین لباسشویی سامسونگ”

 1. سلام
  لباسشوئی سامسونگ درب بغل 7کیلوئی،به محض روشن کردن ،ارور LE میده، المنت، ترمیستور ،هیدروستات،شیر برقی،میکروسویچ ،همه تست،و بعضی هم تعویض شده ،حتی برد هم ،تعمیرکار برد،گفتهولی ،که مشکل نداره ،ولی کماکان،همان مشکل رو داره، ممکنه خواهش کنم،راهنمائی بفرمائید،

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش