علت بروزعلامت قفل روی لباسشویی سامسونگ

علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ دارید، احتمالا برای یک بار هم که شده، علامت قفل را روی صفحه نمایشگر دستگاهتان مشاهده کردید و با خودتان فکر کردید که این علامت به چه معناست! ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ بپردازیم و در ادامه علل و نحوه ی رفع این مشکل را نیز بیان می کنیم. در نتیجه اگر بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ خود با چنین علامتی مواجه شدید و تمایل دارید تا علت آن را بدانید و این مشکل را رفع کنید، خواندن این مقاله می تواند کمک بسیاری به شما کند.

علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ به چه معناست ؟

علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ به این معناست که قفل کودک فعال شده است و در این صورت با فشار دادن دکمه ها، به غیر از دکمه ی پاور ( زمان روشن بودن دستگاه )، دستگاه هیچ واکنشی نشان نخواهد داد. این قابلیت برای این منظور طراحی شده است که در منازلی که بچه ی کوچک دارند، با فعال کردن این قفل، اگر کودکان با دکمه ها بازی کنند، هیچ اتفاقی برای دستگاه نمی افتد و برنامه ی شستشو بدون هیچ نقصی انجام می شود و به اتمام می رسد و هر زمان که شما این قفل را غیر فعال کنید، واکنش تمام دکمه ها به حالت عادی خود بر می گردد. همچنین لازم به ذکر هست که اگر قفل کودک فعال باشد و کار دستگاه به اتمام رسیده باشد، درب دستگاه باز نخواهد شد، تا زمانی که شما قفل کودک را غیر فعال کنید.

علل نمایش علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ

علل نمایش علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

  • فعال کردن قفل کودک توسط خودتان
  • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
  • خرابی میکروسوئیچ درب

فعال کردن قفل کودک توسط خودتان

این یک امر کاملا طبیعی می باشد که با فعال کردن قفل کودک علامت قفل بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده شود. برای پی بردن به نحوه فعال کردن یا غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ باید به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید، زیرا این دکمه در مدل های مختلف ماشین لباسشویی ممکن است که کمی با یکدیگر فرق داشته باشند. اما معمولا جهت فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ، می توانید یکی از روش های زیر را انجام دهید. روش اول : دکمه ی مثبت و منفی را به مدت 3 ثانیه هم زمان فشار دهید و نگه دارید. روش دوم : دکمه ی spin/rinse  و دکمه ی temp را به مدت 3 ثانیه هم زمان فشار دهید و نگه دارید. روش سوم : دکمه ی spin و دکمه ی temp را به مدت 3 ثانیه هم زمان فشار دهید و نگه دارید. همچنین توجه داشته باشید که فعال بودن قفل کودک ممکن است که به صورت CL یا همان  CHILD LOCK  نیز نمایش داده شود.

خرابی برد الکترونیکی دستگاه

گاهی ممکن است که شما قفل کودک را فعال نکرده باشید و به اشتباه بر روی صفحه نمایشگر علامت قفل نمایش داده شود. در این صورت حتی با غیر فعال کردن قفل کودک نیز، علامت قفل از بین نمی رود. در این صورت احتمالا برد دستگاه دچار مشکل شده است. اگر برد خراب باشد به اشتباه دستور قفل می دهد. در این صورت باید برد بررسی شود. در برد، هر آی سی یک کار مشخصی را انجام می دهند. بررسی برد یک کار کاملا تخصصی و پیچیده ای می باشد و بررسی یا تعمیرات برد باید حتما توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ  انجام شود. همچنین در صورت خرابی شدید برد، باید برد تعویض گردد. علاوه بر این، قفل کودک در ماشین لباسشویی، مانند سایر دکمه ها و قابلیت های دستگاه، بر اساس کنترل برد می باشد. همچنین اگر برد خراب باشد، ممکن است که به اشتباه دستور فعال شدن میکروسیچ درب را صادر کند.

خرابی میکروسوئیچ درب

یکی دیگر از علل نمایش قفل روی صفحه نمایشگر می تواند خرابی میکروسوئیچ باشد. میکروسوئیچ در واقع همان قفل درب می باشد. اگر این قطعه خراب باشد، درب قفل می شود و باز نمی شود. در این صورت باید میکروسوئیچ بررسی شود و در صورت خرابی باید این قطعه تعویض گردد. در صورت خرابی میکروسوئیچ باید هرچه سریع تر اقدامات لازم انجام شود، زیرا عدم توجه به این مشکل می تواند باعث خرابی یا سوختن برد دستگاه شود. همچنین در صورت خرابی میکروسوئیچ ممکن است که دستگاه اصلا روشن نشود یا درب دستگاه اصلا باز نشود. در صورت خرابی میکروسوئیچ درب ممکن است که ارور DE نیز نمایش داده شود.

نحوه رفع مشکل نمایش علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ

نحوه رفع مشکل نمایش علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ

جهت رفع مشکل نمایش علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ یا تعمیرات مربوط به قفل کودک، باید ابتدا ایراد اصلی دستگاه و منشاء مشکل، پیدا شود و مطابق با ایراد، اقدامات لازم انجام شود. در این مورد توصیه می کنیم که جهت رفع مشکل حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. البته ما در این مقاله سعی کردیم که به مهم ترین و اصلی ترین دلایل نمایش علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ اشاره کنیم، اما رفع مشکلات مربوط به این ایراد یک کار کاملا تخصصی می باشد و افراد عادی قادر به رفع مشکلات فنی آن نیستند. زیرا ممکن است که هم به خود فرد و هم به دستگاه آسیب جدی وارد شود. در واقع اگر با همان سه روشی که پیش تر اشاره کردیم، که مربوط به غیر فعال کردن قفل کودک بودند، علامت قفل بر طرف نشد، دیگر اقدام دیگری انجام ندهید و کار را به تکنسین متخصص این حوزه بسپارید.

نکات تکمیلی

  • در برخی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ، ممکن است که دستگاه به طور خودکار، با آغاز فرآیند شستشو، قفل کودک فعال شود. در واقع این یک قابلیت ایمنی بسیار عالی می باشد.
  • این مقاله توسط مرکز مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان تنها در جهت بالابردن اطلاعات عمومی شما عزیزان در خصوص نمایش علامت قفل روی لباسشویی سامسونگ تهیه شده است. توصیه می کنیم در صورت نداشتن تخصص و مهارت کافی هرگز اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید.
2.3/5 - (3 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش