علت ارور 5E ، 5C ، E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور 5E ، 5C ، E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ارور 5E، 5C،  E2در ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم و سعی می کنیم تا به طور کامل در رابطه با مهم ترین علل بروز این ارور و نحوه ی رفع ارور 5E در ماشین لباسشویی سامسونگ با شما عزیزان صحبت کنیم. در نتیجه اگر بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی خود با ارور 5E یا SE یا 5C یا E2 یا  ndمواجه شدید، خواندن این مقاله می تواند در درک مفهوم ارور و بر طرف کردن این ارور به شما بسیار کمک کند.

مفهوم ارور 5E ، 5C ، E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ

به طور کلی این ارور به معنای وجود مشکلی در سیستم تخلیه یا همان زهکشی می باشد. این ارور ممکن است که بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد. ما در ادامه تمامی دلایل بروز ارور 5E در لباسشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار می دهیم. توجه داشته باشید، از آنجایی که نحوه ی نوشتن عدد 5 بسیار مشابه حرف S  می باشد، از همین رو بسیاری از افراد ارور 5E را به شکل SE نیز می خوانند. بنابراین ارور SE در لباسشویی سامسونگ دقیقا همان ارور 5E می باشد. همچنین توجه داشته باشید که این ارور در برخی مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به صورت ارور nd نیز نمایش داده شود، که معنی آن باز هم مربوط به مشکلات تخلیه می باشد. بنابراین ارور های  5E – SE – 5C – E2 – nd در لباسشویی سامسونگ، همگی به یک معنا می باشند.

علل بروز ارور 5E، 5C،  E2در ماشین لباسشویی سامسونگ

علل بروز ارور 5E ، 5C ، E2در ماشین لباسشویی سامسونگ

  • خرابی یا انسداد پمپ تخلیه
  • وجود مشکل در شلنگ تخلیه
  • پر بودن فاضلاب منزل
  • انسداد فیلتر خروجی
  • خرابی برد کنترل ماشین لباسشویی

خرابی یا انسداد پمپ تخلیه

یکی از مهم ترین علل تخلیه نشدن آب مربوط به خرابی یا انسداد پمپ تخلیه می باشد. همانطور که می دانید پمپ تخلیه یکی از قطعات مکانیکی و مصرفی دستگاه می باشد و این قطعه ممکن است بر اثر مرور زمان مستهلک و خراب شود. همچنین یکی دیگر از موارد بسیار شایع در پمپ تخلیه انسداد و گرفتگی پمپ تخلیه توسط اجسامی از قبیل دکمه ی لباس، سکه، الیاف یا نخ های لباس، سنجاق قفلی و. . . می باشد. در نتیجه در صورت بروز ارور 5E در لباسشویی سامسونگ، یکی از مهم ترین موارد، بررسی پمپ تخلیه از نظر خرابی یا گرفتگی می باشد. در صورت انسداد پمپ تخلیه لازم است تا جسم اضافی را خارج کنید تا پمپ بتواند به خوبی کار کند و در صورت خرابی پمپ تخلیه باید تعمیرات مربوطه انجام شود و در صورت عدم امکان تعمیر باید پمپ تخلیه تعویض گردد.

بررسی پمپ تخلیه باید حتما توسط تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی سامسونگ انجام شود. توجه داشته باشید که پمپ تخلیه باید با استفاده از مولتی متر بررسی شود. در صورت سالم بودن پمپ تخلیه عدد نمایش داده شده بر روی مولتی متر باید بین 100 تا 300 باشد، در غیر این صورت یعنی اگر عدد اندازه گیری شده 0 یا غیر از مقداری که گفته شد بود، یعنی پمپ تخلیه خراب است و باید پمپ تخلیه تعویض گردد. همچنین علاوه بر پمپ تخلیه باید پوسته ی آن و پروانه پمپ نیز بررسی شوند. همچنین حتما باید بررسی کنید که ترمینال پمپ وصل شده باشد.

وجود مشکل در شلنگ تخلیه

یکی دیگر از مواردی که در صورت بروز این ارور باید آن را بررسی کنید، وضعیت شلنگ تخلیه می باشد. باید بررسی کنید که شلنگ تخلیه مسدود نباشد و یا شلنگ تا نخورده باشد و یا ارتفاع شلنگ نا مناسب نباشد. در صورت انسداد شلنگ تخلیه، باید انسداد را بر طرف کنید و یا شلنگ را تعویض کنید. در صورت تا خوردگی شلنگ باید آن را صاف کنید و همچنین باید حواستان به ارتفاع شلنگ تخلیه نیز باشد. زیاد بودن طول شلنگ تخلیه و یا ارتفاع بالای مجرای خروجی شلنگ تخلیه باعث می شود که آب کثیف نتواند به خوبی از طریق شلنگ تخلیه وارد فاضلاب شود و در نتیجه آب از دستگاه تخلیه نخواهد شد. علاوه بر این موارد، لازم است تا نوع اتصالات شلنگ تخلیه را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که اتصالات به درستی متصل شده باشند.

پر بودن فاضلاب منزل

یکی دیگر از مواردی که باید آن را چک کنید، بررسی وضعیت فاضلاب می باشد. در صورت پر بودن فاضلاب منزل، آب از فاضلاب پس زده می شود و آب کثیف از دستگاه خارج نمی شود و در نتیجه ممکن است که ارور 5E – SE – 5C – E2 در لباسشویی سامسونگ نمایش داده شود. در این صورت باید وضعیت فاضلاب بررسی شود و در صورت پر بودن فاضلاب، مشکل باید توسط لوله کش ساختمان رفع گردد.

انسداد فیلتر خروجی

یکی دیگر از مواردی که باعث عدم تخلیه آب در دستگاه می شود، انسداد یا گرفتگی فیلتر خروجی می باشد. در صورت مسدود بودن فیلتر خروجی، آب نمی تواند از دستگاه خارج شود، که در این صورت باید این فیلتر بررسی شود و در صورت مسدود بودن، انسداد رفع گردد. معمولا در صورت مسدود بودن فیلتر خروجی، این ارور به صورت 5C نمایش داده می شود.

خرابی برد کنترل ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علل بروز ارور SE در لباسشویی سامسونگ، رسیدن ولتاژ اشتباه به برد می باشد. این مشکل در اثر خرابی برد کنترل دستگاه اتفاق می افتد. از برد یک ولتاژ برای راه اندازی پمپ تخلیه تولید می شود. در صورتی که این ولتاژ وجود نداشته باشد پمپ تخلیه راه اندازی نمی شود. در نتیجه لازم است تا برد کنترل دستگاه بررسی شود و در صورت خرابی برد کنترل، باید این قطعه تعمیر و یا تعویض گردد. همچنین در صورت خرابی برد کنترل، ممکن است که به اشتباه ارور های مختلفی بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده شود. یکی از این ارور ها نیز می تواند همین ارور SE  یا  5E باشد. در نتیجه لازم است تا برد دستگاه توسط یک تعمیرکار متخصص  در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ بررسی شود.

نحوه ی رفع ارور 5E، 5C،  E2در ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه ی رفع ارور 5E ، 5C ، E2در ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت بروز این کد خطا باید دستگاه را روی برنامه ی SPIN قرار دهید و دکمه ی شروع را بزنید، با انجام این کار احتمالا ارور رفع خواهد شد، اما اگر ارور رفع نشد، باید یک سری اقداماتی را انجام دهید. در این صورت باید ابتدا آب باقی مانده در مخزن یا همان دیگ دستگاه را به صورت اضطراری خارج کنید تا بتوانید درب دستگاه را باز کنید و لباس ها را خارج کنید و نهایتا تدابیر لازم جهت تعمیر دستگاه را به کار بگیرید. برای این منظور باید در قسمت جلو و در پایین سمت چپ، پوشش تخلیه اضطراری را باز کنید و شلنگ تخلیه را به بیرون بکشید و آب خارج شده از شلنگ تخلیه را داخل یک سطل بریزید و سپس باید مواردی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم را یک به یک مورد بررسی قرار دهید تا ایراد اصلی مشخص شود و اقدامات لازم نیز جهت رفع ایراد انجام شود.

جلوگیری از بروز ارورهای 5E ، 5C ، E2 در لباسشویی سامسونگ

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور  5E – SE – 5C – E2 – ndدر ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای وجود مشکل در خروج آب از دستگاه می باشد و بیشترین احتمال بروز این مشکل می تواند به ترتیب مربوط به خرابی پمپ تخلیه، انسداد پمپ تخلیه، انسداد یا تا خوردگی شلنگ تخلیه، خرابی برد و. . . باشد. رفع این ارور معمولا فنی و تخصصی می باشد و باید توسط تکنسین حرفه ای انجام شود. در نتیجه توصیه می کنیم در صورت عدم توانایی و مهارت کافی، از مراکز  تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان در جهت رفع مشکل دستگاه خود در خواست تکنسین کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش