علت ارور های 1E ، 1C ، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور 1E ، 1C ، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از ارور های شایع و پرتکراری می باشد که ممکن است برای یک بار هم که شده با آن مواجه شده باشید. این ارور ممکن است که بنا به علل بسیار ساده و پیش پا افتاده و یا به دلیل ایرادات فنی و تخصصی رخ دهد. ما در این مقاله قصد داریم تا تمامی علت های بروز ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی کنیم و نحوه ی رفع ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ را نیز به شما عزیزان آموزش دهیم. توجه داشته باشید که ارور 1E و ارور E1 در لباسشویی سامسونگ اصلا به یک معنی نمی باشند و معانی کاملا مختلفی دارند.

مفهوم ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای وجود مشکل در تامین آب ماشین لباسشویی می باشد. بنا به دلایل مختلفی ممکن است که آب وارد دستگاه نشود و یا سطح آب به میزان استاندارد نرسد. بیشترین احتمال خرابی، مربوط به خرابی سنسور سطح آب دستگاه می باشد، اما علاوه بر این مورد، ممکن است که دلایل دیگری نیز وجود داشته باشند. به عنوان مثال این ارور ممکن است که به علت سهل انگاری ما، مثل بسته بودن شیر ورودی آب و یا به علت مشکلات مکانیکی مثل خرابی شیر برقی یا خرابی هیدروستات و… اتفاق افتاده باشد. ما در ادامه به بررسی دقیق تر و کامل تری در مورد مشکل عدم تامین آب در لباسشویی سامسونگ و علل بروز ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم.

علائم بروز کدهای ارور 1E ، 1C ، E7 ، IE در لباسشویی سامسونگ

علائم  بروز ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور ممکن است که در هر مرحله ای از شستشو ظاهر شود. اما اغلب اقات در همان مرحله ی راه اندازی ظاهر می شود. از مهم ترین نشانه های ارور 1E یا 1C یا  E7یا  IE در ماشین لباسشویی سامسونگ، می توان به وارد نشدن آب به دستگاه اشاره کرد. کلا همانطور که پیش تر اشاره کردیم، این ارور به معنای وجود مشکلی در وارد شدن آب به دستگاه یا به طور کلی عدم تامین آب می باشد. در صورتی که آب وارد دستگاه نشود و یا میزان آب کم باشد، برنامه ی شستشو متوقف می شود و دستگاه به مرحله ی بعد نمی رود. زیرا به طور کلی اگر در ماشین لباسشویی یکی از مراحل ( آبگیری، چرخش، استفاده از مواد شوینده، آبکشی، تخلیه ) انجام نشود، دستگاه به مرحله ی بعد نخواهد رفت.

علل بروز ارور 1E، 1C،  E7،  IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

علل بروز ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

  • خرابی سنسور سطح آب
  • خرابی شیر برقی
  • خرابی شیر ورودی آب
  • انسداد فیلتر ورودی آب
  • کم بودن فشار آب منزل
  • خرابی برد الکترونیکی
  • مشکلات شلنگ ورودی آب
  • خرابی هیدروستات

خرابی سنسور سطح آب

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند باعث بروز کد خطای IE – E7  –  1E – 1C در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، خرابی سنسور سطح آب می باشد. برای این منظور باید این سنسور، توسط اهم سنج بررسی شود و در صورت خرابی این سنسور، باید آن را تعویض کنید. همچنین اگر سنسور سالم بود، لازم است تا سیم کشی و اتصالات سنسور نیز بررسی شوند.

خرابی شیر برقی

شیر برقی دستگاه، با باز و بسته شدن خود باعث می شود تا ورود آب به دستگاه کنترل شود. اگر شیر برقی خراب باشد، ممکن است که ورود آب به دستگاه با مشکل مواجه شود. همچنین گاهی ممکن است که اتصالات و سیم کشی های متصل به شیر برقی آسیب دیده باشند و یا شل شده باشند و در نتیجه شیر برقی نتواند به خوبی عمل کند. در نتیجه لازم است تا شیر برقی به دقت بررسی شود و در صورت خرابی باید این قطعه تعویض گردد.

خرابی شیر ورودی آب

یکی دیگر از علل بروز این ارور، خرابی یا بسته بودن شیر آب ورودی به دستگاه می باشد. این شیر باید تا آخر باز باشد و شیر آب باید کاملا سالم باشد. در نتیجه باز نبودن شیر آب ووردی و یا خرابی یا انسداد آن باعث می شود تا آب به درستی وارد دستگاه نشود. در نتیجه شیر آب ورودی به دستگاه نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که باید از سالم بودن و باز بودن آن مطمئن شوید. همچنین در صورت خرابی شیر ورودی آب باید، آن را تعویض کنید. علاوه بر این موارد حتما باید سیم کشی های مربوط به شیر برقی نیز بررسی شوند.

انسداد فیلتر ورودی آب

در مسیر ورودی آب به دستگاه یعنی داخل شیر برقی دستگاه یک فیلتر قرار دارد که این فیلتر باعث می شود تا از ورود رسوبات یا شن و ماسه یا هر جسم اضافی موجود در آب به دستگاه جلوگیری کند. به این فیلتر، فیلتر تصفیه آب نیز گفته می شود. گاهی ممکن است که این فیلتر ورودی آب مسدود شود و نیاز باشد که آن را تمیز کنید و یا آن را تعویض کنید. زیرا در صورت مسدود بودن این فیلتر، آب وارد دستگاه نمی شود و این ارور نمایش داده می شود.

کم بودن فشار آب منزل

یکی دیگر از دلایل بروز ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ، می تواند بخاطر کم بودن فشار آب منزل باشد. در واقع اگر فشار آب ساختمان کم باشد، آب به اندازه ی کافی وارد دستگاه نمی شود و در نتیجه دستگاه این ارور را نمایش می دهد. بنابراین یکی از مواردی که باید بررسی کنید، وضعیت فشار آب منزل می باشد.

خرابی برد الکترونیکی

یکی دیگر از دلایل بروز ارور 1E در لباسشویی سامسونگ، می تواند به علت خرابی برد الکترونیکی باشد. خرابی برد الکترونیکی می تواند باعث شود که آبگیری به درستی انجام نشود و در نتیجه این ارور نمایش داده شود. در واقع در صورتی که چیپ مربوط به عملکردی بر روی برد خراب شده باشد، آن عملکرد در دستگاه با مشکل مواجه می شود. به عنوان مثال در صورت خرابی برد، ممکن است که هیدروستات یا شیر برقی به درستی عمل نکنند و آب به اندازه ی کافی وارد دستگاه نشود و یا برعکس، آب بیش از حد وارد دستگاه شود و مشکلات دیگری را به بار بیاورد.

مشکلات شلنگ ورودی آب

یکی دیگر از مواردی که در صورت بروز ارور IE در لباسشویی سامسونگ باید آن را بررسی کنید، شلنگ ورودی آب می باشد. اگر شلنگ ورودی آب تا خورده باشد یا اگر شلنگ ورودی آب توسط رسوبات و اجسام ریز مسدود شده باشد و یا پاره شده باشد، باعث می شود که آب وارد دستگاه نشود. در نتیجه لازم است تا شلنگ ورودی آب بررسی شود.

خرابی هیدروستات

یکی دیگر از دلایل عدم تامین آب در لباسشویی سامسونگ، می تواند وجود مشکل در سیستم هیدروستات باشد. به عنوان مثال در صورت خرابی سوئیچ فشار، و یا در صورت انسداد یا پارگی منبع و شلنگ هیدروستات، آبگیری با مشکل مواجه می شود. بنابراین یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود، سیستم هیدروستات می باشد. همچنین لازم است تا سیم کشی های متصل به هیدروستات نیز بررسی شوند.

نحوه ی رفع ارور 1E، 1C،  E7،  IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه ی رفع ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

جهت رفع ارور 1E در ماشین لباسشویی سامسونگ، اولین کاری که باید انجام دهید، خاموش کردن دستگاه به مدت 1 دقیقه می باشد. سپس بعد از گذشت 1 دقیقه مجدد دستگاه را روشن کنید و یک برنامه ی شستشو را انتخاب کنید و آن را اجرا کنید. اگر ارور رفع نشد باید تمامی مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم بررسی شوند. معمولا این ارور با تعویض یکی از قطعات گفته شده بر طرف می شود. برای انجام اینکار بهتر است اگر تخصص کافی در این زمینه را ندارید هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید و انجام اینکار را به نمانیدگی های معتبر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان بسپارید و از آنها بخواهید تا با فرستادن تکنسین متخصص مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور 1E، 1C، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای وجود مشکلی در سیستم آبگیری دستگاه یا خطای سنسور سطح آب می باشد. به عبارتی اگر در زمان مشخص شده، دیگ از آب پر نشود، این ارور نمایش داده می شود. همچنین گفتیم که باید مواردی از قبیل سنسور سطح آب، شیر برقی، شلنگ ورودی آب، فیلتر ورودی آب و… بررسی شوند. توجه داشته باشید که معمولا این ارور در ماشین لباسشویی های جدید تر سامسونگ به صورت 1E و در ماشین لباسشویی های قدیمی تر سامسونگ به صورت 7E نمایش داده می شود. همچنین ارور 1E در لباسشویی سامسونگ دقیقا مشابه ارور 1C در لباسشویی سامسونگ می باشد و این دو ارور به یک معنا هستند و کاملا مشابه یکدیگرند.

نکات تکمیلی

همچنین توجه داشته باشید که رفع این ارور در اکثر موارد نیاز به بررسی و تعمیر دستگاه توسط یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ دارد و اگر مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ را ندارید، هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید، زیرا ممکن است که خسارت جدی به دستگاه وارد کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

1 thought on “علت ارور 1E ، 1C ، E7، IE در ماشین لباسشویی سامسونگ”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش