ارور d14 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

نقد و بررسی ارور d14 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای بسیاری از صاحبان خانه، مدیران دفاتر و رستوران‌داران، ماشین ظرفشویی ابزاری حیاتی جهت تمیز نگه داشتن آشپزخانه بدون اتلاف وقت یا انرژی زیاد محسوب می شود. با این حال، برای بهره مندی از راحتی داشتن ماشین ظرفشویی، ابتدا باید این دستگاه به درستی نصب شود. این کار بهتر است به یک لوله کش مجاز یا سایر متخصصان واجد شرایط در این زمینه واگذار شود. در غیر این صورت، مشکلات مختلفی ممکن است ایجاد شود. در ادامه این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ  سامسونگ پشتیبان ارائه شده است به بررسی این مشکل پرداختیم.

واضح است که خطا در ماشین ظرفشویی شما نشان دهنده وجود مشکل است. فقط مدل هایی از ماشین ظرفشویی که نمایشگر دیجیتالی دارند می توانند کد خطا را به عنوان کد واقعی نمایش دهند. مدل های بدون نمایشگر به جای آن از چراغ های چشمک زن استفاده می کنند. همیشه قبل از اقدام به تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی یا پاک کردن کد، عیب یابی صحیح را انجام دهید. در غیر این صورت مشکلی که باعث ایجاد خطا می شود نه تنها برطرف نمی شود بلکه ممکن است باعث برگشت خطا یا آسیب رساندن به ماشین ظرفشویی شود.

وقتی مشکلی در ماشین ظرفشویی شما پیش می آید، مانند کد خطا یا تخلیه نشدن آن، ممکن است فکر کنید تنها چیزی که نیاز است یک بازنشانی خوب است. در بسیاری از مواقع، اشکالات الکترونیکی عجیب و غریب (مانند مواردی که ممکن است پس از قطع برق اتفاق بیفتد) ممکن است با چنین تنظیم مجددی برطرف شوند، اما اگر با این کار ماشین ظرفشویی شما راه اندازی مجدد نشود، عیب یابی بیشتری لازم است. با این حال، بسته به اینکه چه خطایی دریافت می کنید یا چه مشکلی دارید، همیشه ایده خوبی نیست که در اولین نشانه از مشکل آن را بازنشانی کنید.

خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز به زمان و هزینه زیادی برای رفع آن دارد. اما در بیشتر موارد، نیازی به تماس با تعمیرکار نیست زیرا می توانید به سرعت مشکل را خودتان حل کنید. کمک متخصص فقط در موارد پیچیده مورد نیاز است.

اگر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی خود کدی متشکل از اعداد و حروف مشاهده کردید، به این معنی است که ماشین ظرفشویی مشکل دارد. هنگامی که دستگاه خود را تحویل گرفتید، بسته بندی آن را فورا باز کنید و بررسی کنید که در حین حمل و نقل آسیبی ندیده باشد. هرگز دستگاه آسیب دیده را وصل نکنید. اگر دستگاه شما آسیب دیده است، لطفاً با فروشنده خود تماس بگیرید (قبل از شروع به وصل کردن دستگاه، حتما به دستورالعمل های راهنمای نصب خود مراجعه کنید). توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما باید در تمام مراحل نصب از منبع تغذیه جدا نگه داشته شود و برق جزئیات اتصال در صفحه توضیحات دستگاه شما باید با موارد مربوط به منبع تغذیه مطابقت داشته باشد. پس از نصب دستگاه شما، باید به پریز همچنان قابلیت دسترسی داشته باشد.

ارور d14 در ماشین ظرفشویی

ارور d14 در ماشین ظرفشویی، یکی از خطاهای آب در ورودی و خروجی به دستگاه را نشان می دهد. به علاوه به نقص فنی هنگام نصب هم به آن اشاره می شود. بنابراین باید از تمام دقت خود برای نصب ماشین ظرفشویی استفاده کنید و یا این کار را به یک نصاب بسپارید تا خیالتان در مورد این خطا و حتی خطاهای دیگر که ممکن است هنگام نصب ماشین ظرفشویی رخ دهد راحت باشد و نگرانی در این مورد نداشته باشید.

شما باید مراقب باشید و به نکات درج شده در دفترچه راهنما مربوط به نصب ماشین ظرفشویی خوب توجه کنید از جمله نکاتی که ممکن است خودتان به آن ها آگاه باشید، این است که:

  • از تغییر دادن یا تلاش برای تغییر ویژگی های دستگاه خودداری کنید زیرا این کار می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.
  • دستگاه شما برای استفاده معمولی خانگی طراحی شده است و نباید از آن برای مقاصد صنعتی یا تجاری یا برای اهداف دیگری غیر از آنچه که برای آن طراحی شده است استفاده کنید.
  • این مسئله را هم در نظر داشته باشید که دیواره های ماشین ظرفشویی نباید تحت هیچ شرایطی سوراخ شود.

تنها هدف ماشین ظرفشویی این است که ظروف شما تمیز شوند. اگر بعد از یک چرخه کامل شستشو متوجه شدید که لیوان‌هایتان کدر است یا بشقاب‌هایتان هنوز حاوی غذا و لکه هستند، این مورد می‌تواند نشان دهنده مشکل در شلنگ تخلیه دستگاه باشد. اگر این قطعه اشتباه نصب شده باشد، ممکن است آب کثیف به جای تخلیه در لوله‌های زیر سینک ظرفشویی، در وان ماشین ظرفشویی گیر کرده یا دوباره مکیده شود.

علت بوی ناخوشایند در ماشین ظرفشویی

علت بوی ناخوشایند در ماشین ظرفشویی

اگر تله p به درستی به شیلنگ تخلیه وصل نشده باشد، هیچ چیزی برای جلوگیری از نفوذ گازهای فاضلاب از طریق لوله به داخل دستگاه شما وجود ندارد و باعث ایجاد بوهای نامطبوع می شود. از طرف دیگر، اگر شیلنگ تخلیه در زاویه مناسب نصب نشده باشد، آب کثیف و زباله در داخل آن جمع شده و شروع به بو دادن می کند.

از سوی دیگر اگر یک یا چند شیلنگ به درستی قرار نگرفته باشند، می توانند باعث پشتیبان گیری شوند یا از تخلیه کامل ماشین ظرفشویی شما جلوگیری کنند. این مورد می تواند منجر به جاری شدن آب یا جمع شدن آن در اطراف دستگاه و آسیب قابل توجهی به ماشین ظرفشویی شما باشد.

گاهی زهکشی یا خطوط آب نشتی دارد، این شرایط در حالی است که امکان دارد به این سرعت متوجه مشکل نشوید. یک ماشین ظرفشویی نشتی می تواند به همان اندازه ماشین ظرفشویی که پشتیبان گیری می کند یا به درستی تخلیه نمی کند مشکل ساز باشد. نشتی ناشی از یک مهر و موم معیوب در اطراف اتصالات شیلنگ یا واشر درب ماشین ظرفشویی باشد، چکه کردن و خطر ریزش آب را افزایش می دهد و در صورت عدم شناسایی و رفع سریع مشکل می تواند باعث آسیب آب، رشد قالب و پوسیدگی شود.

اگر می خواهید از این مشکلات و سایر مشکلات جلوگیری کنید، حتما ماشین ظرفشویی خود را توسط یک لوله کش کار بلد و ماهر نصب کنید. علاوه بر جلوگیری از سردرد و هزینه های تعمیر، سپردن این کار به یک متخصص واجد شرایط به محافظت از سرمایه شما کمک می کند و به شما این امکان را می دهد که سال ها از ماشین ظرفشویی خود استفاده و لذت ببرید.

رفع ارور d14 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که متوجه شوید که ماشین ظرفشویی شما کار نمی کند، باید بگوییم که این موضوع می تواند نشان دهنده این باشد که به درستی نصب نشده است. با این حال، ممکن است دلیل دیگری نیز وجود داشته باشد که چرا دستگاه شما آنطور که باید کار نمی کند. در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید قبل از تماس با یک لوله کش ماهر یا تکنسین تعمیر لوازم خانگی انجام دهید:

  • اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود، تابلوی برق را برای فیوز سوخته بررسی کنید و مطمئن شوید که درب کاملا بسته شده و قفل شده است.
  • اگر ماشین ظرفشویی به طور کامل تخلیه نمی شود، شیلنگ تخلیه را چک کنید تا گرفتگی نداشته باشد. توجه داشته باشید که انسداد ممکن است در تله سینک یا جای دیگری در لوله کشی نیز وجود داشته باشد.
  • اگر ماشین ظرفشویی ظروف شما را به درستی تمیز نمی کند، بررسی کنید که آیا سوراخ های بازوهای اسپری کثیف یا مسدود شده اند. آنها را در سرکه خیس کنید تا کثیفی ها و رسوبات آب سخت از بین برود.
  • اگر ماشین ظرفشویی بوی عجیبی دارد، یک کاسه کوچک سرکه را روی قفسه بالایی قرار دهید و در غیر این صورت دستگاه خالی را در یک چرخه کامل شستشو مجبور به کار کنید.
  • اگر درب ماشین ظرفشویی نشتی داشت، واشر را بررسی کنید تا ببینید شل یا شکننده به نظر می رسدیا نه. این امکان وجود دارد که برای اطمینان از مهر و موم محکم، طرفین درب فقط نیاز به تمیز کردن داشته باشند.

اگر هیچ یک از این نکات عیب‌یابی به شما کمک نمی‌کند مشکل را حل کنید، یا اگر نمی توانید با ماشین ظرفشویی خود دست و پنجه نرم کنید، درنگ نکنید تا یک متخصص واجد شرایط آن را بررسی کند. به خاطر داشته باشید که ماهیت مشکل تعیین می کند که با چه کسی باید تماس بگیرید. در حالی که یک لوله کش دارای مجوز می تواند هر چیزی که مربوط به خطوط آب و تخلیه باشد را مدیریت کند، مشکلات مکانیکی یا الکترونیکی خود ماشین ظرفشویی به مهارت های یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ  نیاز دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

1 thought on “نقد و بررسی ارور d14 در ماشین ظرفشویی سامسونگ”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش