ارور SUD در ماشین لباس شویی سامسونگ

ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

در این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیر لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است ابتدا باید شرح دهیم که ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ شما به این معنی است که ماشین لباسشویی مقدار زیادی کف صابون را در درام ماشین لباسشویی تشخیص می دهد یا همانطور که سامسونگ آن را توصیف می کند، “شرایط کف کردن بیش از حد” است. واشرهای سامسونگ دارای یک عملکرد کنترل کف هستند که در صورت شناسایی، سعی می کنند کف را کاهش دهند، اما اگر نتوانند آنها را کاهش دهند، خطای SUD را نشان می دهند. زمانی که واشر چرخه را متوقف می کند، کد SUD نمایش داده می شود تا کف ها پخش شوند. علت این مشکل معمولاً استفاده بیش از حد از مواد شوینده یا نوع مواد شوینده استفاده شده است، که ممکن است نامناسب و نامرغوب باشد.

سامسونگ استفاده از شوینده هایی با بازدهی بالا (HE) را توصیه می کند که به طور خاص برای ماشین های لباسشویی لودر جلویی با راندمان بالا طراحی شده است. شوینده HE (High Efficiency) دارای قابلیت تمیز کنندگی با کارایی بالا و با خاصیت کف کردن کم است. مواد شوینده ای که بازدهی بالایی ندارند، معمولاً دارای خاصیت کف کردن بالایی هستند و باعث ایجاد مقدار زیادی کف در دستگاه شما می شوند؛ که این مسئله عامل ایجاد ارور SUD در ماشین لباسشویی شما می شود.

به جای ارور SUD، برخی از واشرهای سامسونگ ممکن است‌ کد خطای 5 بعدی یا SD را نمایش دهند. کد خطای 5D یا SD همان ارور SUD است و واشر مقدار زیادی کف صابون را شناسایی کرده است. باید به طور خودکار مکث کند و منتظر بماند تا کف ها از بین بروند. اطمینان از استفاده از مواد شوینده با راندمان بالا، عدم استفاده زیاد از مواد شوینده، حذف باقی مانده مواد شوینده از ماشین لباسشویی و تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه باید مشکل را حل کند.

عوامل به وجود آمدن ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

عوامل به وجود آمدن ارور SUD

مواد شوینده زیاد

هنگام شستشو لباس در ماشین لباسشویی، حتماً دستورالعمل‌های سازنده مواد شوینده را برای مقدار صحیح مواد شوینده مورد استفاده بررسی کنید. اگر همچنان خطای SUD باقی بماند، ممکن است بتوان با کم تر کردن مقدار توصیه شده مواد شوینده مشکل را برطرف کرد. همچنین باید به غلظت ماده شوینده توجه کرد تا مقدار آن مطابق با آن تنظیم شود. و همینطور باید توجه داشته باشید که واشرهای با راندمان بالا به مواد شوینده کمتری نسبت به ماشین های استاندارد نیاز دارند.

نوع شوینده

سامسونگ استفاده از مواد شوینده با راندمان بالا (HE) را توصیه می‌کند که خاصیت کف‌گیری پایینی دارد و برای واشرهای با راندمان بالا طراحی شده است. شوینده های با راندمان بالا برای واشرهای مدرنی طراحی شده اند که به آب کمتری نیاز دارند. شوینده‌هایی که برای ماشین‌های شستشوی با راندمان بالا طراحی نشده‌اند، احتمالاً باعث ایجاد مشکل کف کردن بیش از حد می‌شوند. یک شوینده با راندمان بالا معمولاً به راحتی قابل تشخیص است، زیرا روی برچسب آن “HE” چاپ شده است. علاوه بر کف کمتر، شوینده های با راندمان بالا باید کار بهتری برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن لباس های شما انجام دهند.

روش برطرف کردن ارور SUD

روش برطرف کردن ارور SUD

هنگامی که ماشین لباسشویی سامسونگ کد خطای SUD را به شما می دهد، رها کردن ماشین لباسشویی برای حل مشکل معمولاً خود یک راه حل حساب می شود. هنگامی که واشر تشخیص داد که مشکل حل شده است، باید به طور خودکار به چرخه ادامه دهد.

از راه کار های دیگر عبارت است از:

برداشتن باقی مانده مواد شوینده

اگر از مقدار مناسبی از مواد شوینده استفاده می کنید و مواد شوینده یک شوینده HE است، ممکن است لازم باشد باقیمانده مواد شوینده در ماشین لباسشویی را پاک کنید تا مشکل برطرف شود. برای پاک کردن باقیمانده مواد شوینده، باید یک چرخه شستشوی طولانی را اجرا کنید و روی دمای بالا تنظیم کنید، بدون اینکه لباسی در ماشین لباسشویی باشد. بعد از چرخه، بررسی کنید که ماشین لباسشویی فاقد باقی مانده مواد شوینده باشد.

تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه

بسیاری از واشرهای سامسونگ که ارور SUD را نمایش می دهند دارای فیلتر پمپ تخلیه هستند که قابل دسترسی، برداشتن و تمیز کردن نیز هستند. خطای SUD می تواند ناشی از تجمع کف و زباله در فیلتر پمپ تخلیه و کابینت باشد.

برای تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه:

_پارچه و حوله ای را برای جذب و پاک کردن آبی که ممکن است به بیرون نشت کند، آماده کنید.

_یک ظرف یا سطل کم عمق برای جمع آوری آب از پمپ تخلیه آماده کنید.

_درب دسترسی کوچک را که معمولاً در جلوی ماشین لباسشویی قرار دارد، پیدا کنید.

_حوله را روی زمین زیر درب دسترسی قرار دهید.

_درب دسترسی را با فشار دادن محکم روی آن باز کنید.

_از پارچه برای پاک کردن آب استفاده کنید و آن را در کابینت قرار دهید تا آبی که ممکن است بیرون بریزد جمع آوری کنید.

_شلنگ تخلیه اضطراری را بیرون بکشید و دهانه را روی ظرف قرار دهید.

_درپوش شلنگ تخلیه را بردارید و اجازه دهید آب به داخل ظرف تخلیه شود.

_هنگامی که جریان آب متوقف شد، شلنگ را به مدت 15 دقیقه در موقعیت تخلیه بگذارید تا از تخلیه مناسب آن اطمینان حاصل کنید.

_فیلتر تخلیه را با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت باز کنید. هنگام چرخاندن قسمت بالای فیلتر مراقب باشید که پلاستیک نشکند.

_هر گونه زباله را از فیلتر جدا کنید.

_فیلتر و کابینت را تمیز کنید تا زباله ها، پرزها و باقی مانده مواد شوینده پاک شوند.

_اگر تمیز کردن آن دشوار است، آب داغ را روی فیلتر بریزید یا آن را در آب داغ خیس کنید و اطمینان حاصل کنید که سوراخ های ورودی و خروجی خالی از زباله باشد.

_فیلتر را دوباره داخل واشر قرار دهید. بالا را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که کلیک کند و ایمن شود.

_درپوش را روی شلنگ قرار دهید و آن را به جای خود در کابینت برگردانید.

_درب دسترسی را ببندید.

بررسی کردن سنسور سطح فوم

اگر تمام توصیه‌های بالا را رعایت کرده‌اید، ممکن است سنسور سطح کف معیوب باشد و به اشتباه کف‌ تشخیص دهد. در این گونه موارد باید با یک متخصص آموزش دیده در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا فیلتر را بررسی و تعویض کنید.

برای بررسی و تعویض سنسور سطح فوم:

_منبع تغذیه ماشین لباسشویی را قطع کنید.

_پانل دسترسی بالایی را در واشر با لودر جلو یا پانل کنترل و پانل دسترسی عقب را در واشر با لودر بالا بردارید.

_سنسور سطح فوم را پیدا کنید (در صورت نیاز به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید).

_دسته سیم را جدا کنید و سنسور را بردارید.

_سنسور سطح فوم را با یک مولتی متر تست کنید تا معیوب بودن آن را تشخیص دهید.

_در صورت معیوب بودن، سنسور سطح فوم را تعویض کنید.

هنگامی که کد SUD ظاهر می شود اما ماده شوینده در درام وجود ندارد، ابتدا باید ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و تمام لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید، اما اگر در باز نشد، آب را با استفاده از شلنگ تخلیه کوچکی که در کنار فیلتر تخلیه قرار دارد تخلیه کنید. سپس فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را از باقی مانده‌های صابون و مواد شوینده کاملاً تمیز کنید. اکنون باید فیلتر تخلیه تمیز و بدون باقیمانده را دوباره نصب کنید و واشر را دوباره روشن کنید و با انجام این کار بررسی کنید که آیا کد SUD بازنشانی شده است یا خیر. در صورتی که واشر همچنان ارور SUD را نشان دهد، ممکن است به دلیل معیوب بودن سنسور سطح کف شوینده باشد. سنسور سطح آب (سوئیچ فشار) هم همین کار را انجام می دهد. یکی از این قطعات ممکن است معیوب باشد و باعث شود که SUD دائماً نشان داده شود. گاهی اوقات، قبل از پر شدن آب ماشین لباسشویی و قبل از شروع چرخه شستشو یا هم زدن، ممکن است کد SUD ظاهر شود. این می تواند به این معنی باشد که سنسور مقصر است.

چگونگی تست و یا تعویض سنسور سطح

برای اینکار ابتدا واشر را از برق خارج کنید سپس پیچ ها و درب واشر را بردارید. سنسور سطح را پیدا کنید (معمولاً گوشه بالای واشر) و آن را تست کنید تا مشخص کنید که آیا قطعه در وضعیت کار قرار دارد یا خیر. اگر مشخص شد که ایراد دارد، سنسور را بردارید و تعویض کنید. برای این ‌کار کانال و سیم ها را از قسمت معیوب جدا کنید و قطعه جدید را در واشر نصب کنید و سیم ها را روی قطعه محکم کنید. درب ماشین لباسشویی را دوباره نصب کنید. واشر را دوباره به برق وصل کنید، سپس واشر را دوباره روشن کنید و یک شستشوی آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید سنسور سطح کار می کند.

3/5 - (5 امتیاز)

1 thought on “ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش