علت صدای زیاد یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ

علت صدای زیاد یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ

مسلما بررسی صدای زیاد یخساز هر یخچالی، در هر برندی از دلایل و مشکلات مشابهی پیروی می‌کند. درست است که نحوه عملکرد سیستم های سرمایشی شاید تفاوت هایی را دارا باشند که سبب کارایی بهتر یا نامطلوب آنها شود اما ما می‌خواهیم ابتدا در یک نگاه کلی علل صدای بلند یخچال فریزر را به بررسی بنشینیم و در ادامه این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است می‌توانیم بحث را از کل به جز سوق داده و از برند سامسونگ نیز سخن بگوییم.

چرا یخچال ها صدا تولید می کنند؟

کاملا طبیعی است که‌ هر زمان که یک دستگاه شروع به تولید صداهای ناآشنا کند، افراد بیندیشند که ممکن است این صدا ها بیهوده تولید نشده باشد و سببی نویز های نامطلوب را احاطه کرده باشد. البته که ممکن است شما نگران شوید، اما در ابتدا مسئله را پیچیده نکنید و با سرویس خدمات تماس بگیرید. تماس با پشتبانی یک محصول عملی بی مورد یا بدون سبب نیست و این مورد مخصوصاً در مورد یخچال بسیار بیشتر صدق می‌کند. اکثر سازندگان در دفترچه راهنمای کاربر یخچال توضیح می‌دهند که برخی صداها کاملاً طبیعی هستند و ناشی از تفاوت دما بین فضای سرد داخلی و محیط گرم یا حتی متعادل بیرون هستند.

سرمایش در یخچال و فریزر توسط یک سیستم تبرید با کمپرسور (بعضی از لوازم خانگی دارای فن نیز می باشد) انجام می شود که باعث ایجاد نویز می شود. میزان صدا به نصب، استفاده صحیح و سن دستگاه بستگی دارد. پس از راه اندازی دستگاه، صدای عملکرد (یا جریان مایع خنک کننده) ممکن است برای چند ساعت بلندتر باشد. لازم به ذکر است که این مورد نشانه نقص نیست و بر عمر و کارایی دستگاه نیز تأثیر نمی گذارد.

همینطور هنگامی که درب یخچال مکرر یا برای مدت طولانی باز می شود، در زمانی که مقدار بیشتری غذا داخل یخچال ذخیره شده است و یا هنگامی که عملکرد انجماد یا خنک کننده شدید است، ممکن است صدای یخچال به طور موقت به دلیل بار بیشتر روی سیستم خنک کننده افزایش یابد.

زمزمه کردن یا صدا های ریز در دستگاه کاملا طبیعی هستند!

زمزمه کردن یا صدا های ریز در دستگاه کاملا طبیعی هستند!

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که، همه یخچال ها نوعی صدا ایجاد می کنند، به طوری که می توان گفت معمولاً زمزمه می کنند. چنانچه این زمزمه ها یا صداهای ریز تولید شده امضای آنها محسوب می‌شود. به طوری که هویت هر یخچالی با صدای ضعیفش مورد شناخت قرار می‌گیرد. و همینطور صدای دیگر حالت غرغر کردن دارد که ناشی از جوشیدن گاز خنک کننده در اوپراتور است که به این ترتیب یخچال خنک می شود.

البته صداهای عجیب و غریب دیگر ممکن است نشان دهنده یک مشکل باشند، به خصوص اگر با مشکلات دیگری همراه باشند. اگر متوجه شدید که غذا به درستی خنک نمی‌شود یا یخ‌ساز کار نمی‌کند، لازم است یخچال خود را با دقت مورد بررسی قرار دهید. می توانید خودتان تشخیص اولیه را انجام دهید و شاید قبل از تماس با تعمیرگاه، خودتان با صدای بلند یخچال مقابله کنید.

چه صداهایی طبیعی نیستند؟

صدای خس خس به احتمال زیاد یک آلارم جعلی است، همانطور که صداهای ترک خوردگی نیز وجود دارد.

صدایی که از یخچال بیرون می آید ممکن است ترسناک به نظر برسد، اگرچه می توان آن را به راحتی مورد شرح قرار داد اما در بیشتر موارد، فقط آب روی بخاری یخ زدایی می چکد و سبب تولید نویز یا صدا می‌شود. در این صورت جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

صداهای ترکیدن و ترک خوردن نیز ممکن است مهیب باشند و طبیعی به نظر نرسند. اما این موارد در محیط‌های گرم نیز بسیار رایج هستند و می‌توان آنها را به انبساط و انقباض قطعات داخلی نسبت داد، زیرا سیستم یخچال دما را تغییر می‌دهد، بنابراین نیازی به هیچ اقدامی از جانب شما نیست.

صداهای مکانیکی لزوماً نشانه خرابی نیستند

اکثر مردم صداهای مکانیکی بلند را با خرابی قطعات برابر می‌دانند. درست است که نویز پر سر و صدایی که از پشت یخچال می آید عادی نیست اما از آنجایی که “موتور” یخچال در اینجا قرار دارد، احتمالاً به فن کندانسور یا کمپرسور متصل است. این دو نیاز به تمیز کردن دوره ای دارند زیرا اگر به قسمت پشتی یخچال و فریزر پوشیده از گرد و غبار نگاه کنید به سرعت متوجه وجود جرم و غبار خواهید شد.

تمیز کردن ساده و پاک کردن گرد و غباری که ممکن است بین پره های فن با استفاده از یک برس نرم جمع شده باشد، ممکن است مانع تولید صدا های عجیب و غریب شود. البته اطمینان حاصل کنید که یخچال را قبل از تمیز کردن یا انجام هر گونه تعمیری از برق بکشید و از نبود الکتریسته مطمئن شوید.

صدای جیغ جیغ به حالت جغجغه چگونه است؟

گاهی اوقات صداهای غیرمعمول یا بلندی در حین کار ممکن است از یخچال ایجاد شود که برای دستگاه غیرعادی است و اغلب نتیجه نصب نادرست است. هر یخچالی باید صاف و ثابت روی یک سطح جامد قرار گیرد و به دیوار یا عناصر مجاور برخورد نکند. در صورت شنیدن صدای تق تق، بررسی کنید که آیا تجهیزات داخلی در جای خود قرار دارند. همچنین ممکن است قوطی ها، بطری ها یا ظروف دیگر با یکدیگر برخورد کنند و باعث ایجاد نویز شوند.

یخچال فریزر من صدای جیک جیک پرنده می‌دهد!

اگر یخچال شما صداهایی شبیه جیغ یا جیک می دهد، ممکن است فن اوپراتور آن دچار مشکل شده باشد. از آنجایی که این فن معمولاً در پشت فریزر قرار دارد، اگر عادت به تعمیر وسایل برقی ندارید، ممکن است ایده خوبی باشد که با یک تکنسین تعمیر تماس بگیرید. و اگر دستی در تعمیرات دارید، می‌توانید یخچال را از برق بکشید، فن، سیم‌ها و تمام اجزای مجاور را از نظر علائم ساییدگی، آسیب یا خوردگی بررسی کنید. چرا که اینها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

وِزوِز لامپ نئون

جالب است بدانید که فقط در فیلم های ترسناک نیست که تقریباً همه چراغ های نئون صداهای وزوز تولید می کنند. بسیار رایج است که اگر نور یخچال شما خاموش شود، صدای وزوز الکتریکی را می شنوید. اگر می توانید خودتان لامپ را تعویض کنید، دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید.

صدای کلیک کردن

اگر اخیراً یخچال خود را جابه‌جا کرده‌اید و صدای کلیک در آن شنیده می‌شود، ممکن است نشانه‌ای از خرابی اتصال باشد که مانع از کارکرد یخ‌ساز می‌شود. نویز کلیک کردن از یخ ساز همچنین می تواند به این معنی باشد که دریچه خط آب شل است یا به منبع آب متصل نیست. این مورد در یخچال فریزر های سامسونگ بسیار مشاهده می‌شود و همانطور که گفته شد شما باید اتصالات را مورد بررسی قرار دهید.

صدای تق تق

یکی از صداهایی که آرزو می کنید هرگز از یخچال خود نشنوید، تق تق است، زیرا احتمالاً این مورد با از کار افتادن کندانسور یا کار نکردن موتور فن به درستی مرتبط است که تعمیری را تضمین می کند که می تواند بسیار برای شما پرهزینه باشد.

تولید صدا در یخچال فریزر های سامسونگ

تولید صدا در یخچال فریزر های سامسونگ

در ابتدا لازم است ذکر شود که اغلب علت صدا های بلند بسیار ساده است، مانند افتادن ظرفی در یخچال و یا افتادن یخ از یخ ساز در جعبه یخ. اما توجه کنید که صدای فن یخچال سامسونگ در صورت افتادن یخ در جعبه یا ظرف یخ باید قطع شود، اما در غیر این صورت، برای رفع مشکل یا هرگونه برخورد مداوم، سرویس حرفه ای ضروری است. سایر صدا های موجود در یخچال فریزر سامسونگ کاملا مشابه موارد توضیح داده شده در سطر های آغازین است. البته جنس قطعات و سیستم به کار برده شده در ساخت موتور و فن می‌تواند یکی از علل های تفاوت صدا های تولید شده در فریزر باشد. بنابراین واضح است که هرچه کیفیت بهتر باشد کارایی نیز به همان نسبت از درجه مرغوبیت برخوردار خواهد بود.

وقتی یخچال سامسونگ صدای بلندی تولید می کند چه باید کرد؟

چنانچه شرح داده شد، زمانی که یخچال سر و صدا ایجاد می کند دلایل زیادی وجود دارند. بیشتر صداها، صداهای عملیاتی معمولی هستند در حالی که برخی از صداها را می توان به راحتی با پیکربندی ساده در یخچال رفع کرد. اما اگر احساس می‌کنید که یخچال شما ممکن است سر و صدای زیادی ایجاد کند، چند چیز آسان برای بررسی وجود دارد.

 1. مطمئن شوید که اقلام داخل یخچال دارای فضای کافی هستند. اگر اقلام شیشه ای خیلی نزدیک قرار بگیرند، ارتعاش طبیعی دستگاه باعث برخورد اقلام شیشه ای به یکدیگر می شود. سازماندهی مجدد برای کاهش سر و صدا بسیار مفید خواهد بود.
 2. اگر یخچال در حال حاضر به خط آب متصل نیست، مطمئن شوید که عملکرد یخ سازی روشن نیست. یخ ساز نه تنها می تواند بدون آب یخ درست کند، بلکه ممکن است صدا نیز ایجاد کند.
 3. یخچال را خیلی نزدیک به دیوار قرار ندهید. این مورد می تواند به افزایش صدای کارکرد موتور کاملاً عادی کمک کند. اطمینان حاصل کنید که یخچال خود را حداقل 2 اینچ از دیوار پشتی دور کنید.

اگر این نکات که به صورت‌ جامع برای تمامیه یخچال ها به کار گرفته می‌شود، مشکل را برطرف نکرد یا با خرابی یخچال همراه شد، از تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ کمک بگیرید.

Rate this post

5 thoughts on “علت صدای زیاد یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ”

 1. سلام.سایدسامسونگ دارم ک یخسازش ب آب وصل نیست ول چراغ یخسازش روشنه ک دومش خرابه و آف نمیشه.وصدای تق تق خیلی بلندی داره بعدش ی صدای استارت باندی هم داره.اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم

 2. سلام
  یخچال فریزر ساید بای ساید دو سه روزی است که با دو یا سه بوق ممتدقبل از یخ زدن آب در قالبها آب را خالی میکنه و آب بسیاری بیرون میریزه و این ایراد یکبار در روز اتفاق می افته

 3. سلام وقت بخیر از دیروز نشانگر یخ فریزر ساید بای ساید سامسونگ روشن هستش و هر چند دقیقه یک بار صدا میده صبح رفتم دیدم داخل در فریزر آب ریخته و یخ زده انگار از زیر یخ ساز آب میاد علت چیه و چکار کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سامسونگ پشتیبان

   سلام باید بررسی بشه که آلارم از چیه ممکنه برد یا المنت یا حتی فن آسیب دیده باشه

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش