علت گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ دارای مدل‌های مختلفی هستند. اما ممکن است در بسیاری از این مدل‌ها شما با مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی مواجه شوید. این مشکل دلایل مختلفی دارد؛ اما معمولا خرابی المنت می‌تواند دلیل آن باشد. هر دلیل برای این مشکل، راه حل خاص خود را دارد. همچنین به دلیل ارائه خدمات پس از فروش نمایندگی‌های سامسونگ و پیچیدگی‌های رفع این مشکل، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات یکی از این نمایندگی‌ها برای رفع مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کنید. با این حال، در این مطلب از مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان قصد داریم تا شما را با دلایل بروز این مشکل و راهکارهای رفع آن آشنا کنیم.

دردسرهایی که گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی به همراه دارد

یک ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌تواند در صرفه‌جویی زمان بسیار کاربردی باشد. از این رو، اگر این ماشین با مشکل مواجه شده باشد، باید به سرعت به دنبال رفع آن باشید. اگر آب داخل ماشین ظرفشویی شما گرم نمی‌شود، ممکن است این مشکل مربوط به خرابی عناصر گرمایش، خرابی ترموستات یا مربوط به آب ورودی باشد. اما بیشترین احتمال مربوط به المنت داخل مخزن است. اما برای این کار، بخش‌های مختلف ماشین ظرفشویی باید بررسی شوند.
خرابی قطعه رایج‌ترین دلیل برای هرگونه مشکل در ماشین ظرفشویی، به‌ویژه در مورد مسائل مربوط به گرما است. خوشبختانه، برند سامسونگ محصولات ماشین ظرفشویی خود را با خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش طولانی ارائه می‌دهد. از این رو، برای رفع مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌توانید با نمایندگی‌های آن تماس بگیرید تا خودشان این مشکل را به صورت رایگان یا با هزینه کم برای شما رفع کنند.

بررسی و رفع مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی 

بررسی و رفع مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

در مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ از قطعات متنوعی استفاده شده است که ممکن است همان‌ها باعث بروز مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ شده باشند. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام جهت بررسی سلامت قطعات، به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود مراجعه کنید. گاهی اوقات، ظروف در ماشین ظرفشویی به دلایل مختلف کاملا خشک نمی‌شوند. گرفتگی دریچه‌ها یا ظروف که خیلی نزدیک به هم چیده شده‌اند می‌توانند دلیلی برای این موضوع باشند. اما اگر شما با مشکلات دیگری مانند گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی نیز مواجه می‌شوید، این احتمال وجود دارد که ماشین ظرفشویی شما در بخش عناصر گرمایی خود مانند المنت دچار مشکل شده باشد.

المنت داخل ماشین ظرفشویی وظیفه گرم کردن هوا برای خشک کردن ظروف و همین‌طور گرم کردن آب را برای شست و شو بر عهده دارد. هوای داخل ماشین ظرفشویی در هنگام کار می‌تواند از 110 تا 170 درجه فارنهایت (43.33 تا 76.67 درجه سانتی‌گراد) برسد و حتی در این صورت، گاهی اوقات، همه چیز کاملا خشک نمی‌شود که دلایلی مختلی دارد. در عین حال، زمانی که از آب گرم برای شست شوی ظروف استفاده می‌شود، هیچ لکه‌ای روی آن‌ها باقی نمی‌ماند. این در حالی است که در شست و شو با آب سرد، معمولا لکه‌هایی روی ظروف ایجاد می‌شود.

خرابی المنت؛ رایج‌ترین گزینه برای گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

گاهی اوقات می‌توانید از نظر فیزیکی نشانه‌هایی از سوختن المنت را مشاهده کنید. البته قبل از دسترسی به المنت گرمایشی، حتما باید ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید. همچنین در صورت نیاز شیر ورودی آب را هم ببندید.
یک المنت سالم باید رنگی نقره‌ای داشته باشد. در گذر زمان المنت رسوبات آب را به خود جذب می‌کند و کمی تغییر رنگ می‌دهد. اما زمانی که یک المنت سوخته باشد، رنگ آن تقریبا مشکلی می‌شود. همین موضوع می‌تواند یکی از نشانه‌های خرابی المنت برای مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. در این صورت، تنها راه حل مشکل، تعویض المنت خواهد بود.

اگر هیچ نشانه آشکاری از آسیب به عنصر وجود ندارد، ممکن است بخواهید آن را با یک مولتی متر نیز آزمایش کنید. پس از آن آزمایش خواهید فهمید که آیا برق دسترسی به عنصر پیوسته است یا اینکه در جایی قطع شده است. اگر جریان برق پیوسته بود اما المنت گرم نمی‌شد، به این معنی است که المنت سوخته است. اما اگر جریان برق پیوسته نبود، به معنی خرابی در سیم‌کشی ماشین ظرفشویی است که باید به صورت تخصصی‌تر بررسی شود.
در حالی که برای تعویض المنت باید بسیاری از قطعات ماشین ظرفشویی را باز کنید، باید اصول ایمنی را نیز به بهترین شکل رعایت کنید. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم برای تعویض المنت حتما با یکی از نمایندگی‌های مجاز سامسونگ تماس بگیرید.

ترموستات عاملی برای گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

ترموستات؛ عاملی برای گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی دیگر از قسمت‌هایی که باعث می‌شود ماشین ظرفشویی در بخش گرمایش آب با مشکل مواجه شود، ترموستات است. ترموستات همان چیزی است که به عنصر گرمایش می‌گوید که چقدر باید کار کند، بنابراین سیگنالی برای روشن یا خاموش کردن عنصر گرمایش می‌فرستد تا به دمای مناسب برسد. اگر ترموستات خراب باشد، حتی یک عنصر گرمایش سالم هم نمی‌تواند به درستی آب را گرم کند؛ چرا که فرمان درستی را برای خاموش و روشن شدن دریافت نمی‌کند.

مشابه المنت، ترموستات را می‌توان با مولتی متر تست کرد. مقاومت این قطعه باید نزدیک به صفر اهم اندازه‌گیری شود. مقاومت‌های مختلف نشانه آن است که این قطعه باید جایگزین شود. ترموستات معمولا در نزدیکی المنت گرمایشی قرار دارد، بنابراین باید بهتر است که هر دو قسمت را هم‌زمان تست کنید.
دسترسی به ترموستات آسان‌تر از دسترسی به المنت است. از این رو، تعویض آن هم به مراتب آسان‌تر خواهد بود. اما همچنان باید قطعات بسیاری از باز کنید تا بتوانید به ترموستات دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است که برای تعویض ترموستات باید توجه ویژه‌ای به سیم‌کشی داشته باشید؛ چرا که در صورت آسیب رسیدن به آن، باید زمان زیادی را صرف رفع آن مشکل کنید. همچنین یک اتصالی کوچک ممکن است باعث سوختن مدار اصلی ماشین ظرفشویی و تحمیل هزینه‌های چندین میلیونی شود. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم به دنبال استفاده از خدمات یک نمایندگی مجاز برند سامسونگ برای رفع مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی این برند باشید.

مشکلات مربوط به آب

اکثر ماشین ظرفشویی‌ها مدرن مستقیما به شیر آب گرم متصل می‌شوند، زیرا ماشین ظرفشویی‌ها معمولا به آب سرد نیازی ندارد؛ بنابراین، اگر پکیج شما نتواند آب گرم را وارد ماشین ظرفشویی کند، این امکان وجود دارد که با مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شوید. چرا که در این مدل ماشین‌ها، المنت وظیفه گرم کردن آب را بر عهده ندارد و تنها برای خشک کردن ظروف وارد عمل می‌شود.

برای بررسی دقیق‌تر، پیشنهاد می‌کنیم نحوه گرم شدن آب را درباره مدل ماشین ظرفشویی خود مطالعه کنید. اگر تنها شیر ورودی آب برای ماشین ظرفشویی شما شیر آب سرد بود، دیگر نیازی نیست که به سراغ پکیج بروید. این در حالی است که اگر شیر ورودی آب گرم برای ماشین ظرفشویی شما وجود داشت، شاید نیاز باشد که پکیج را تنظیم کنید.
برای بررسی دقیق‌تر، این نکته را باید در نظر داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما شیر آب خود را از مسیر شیر آب ظرفشویی تامین می‌کند. از این رو، برای اینکه مطمئن شوید آب گرم وارد مخزن ماشین می‌شود، شیر آب گرم سینک ظرفشویی را می‌توانید باز کنید. در صورتی که آب همچنان سرد بود، مشکل از سمت پکیج است. در غیر این صورت، باید ماشین ظرفشویی شما مورد بررسی دقیق‌تر قرار بگیرد.

خرابی برد اصلی

از جمله دلایلی که باعث می‌شود تا شما با مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شوید خرابی برد است. تصور کنید که تمام بخش‌های ماشین ظرفشویی از جمله ترموستات و المنت را بررسی کرده‌اید، اما همچنان مشکل پابرجا است. در این صورت، این امکان وجود دارد که برد اصلی ماشین آسیب دیده باشد.
خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ علاوه بر گرم نکردن آب نشانه‌های دیگری هم دارد. به عنوان مثال، ممکن است در مواقعی متوجه شوید که برخی کلیدها گیر کرده‌اند و دائما انتخاب می‌شوند و تنها با خاموش و روشن کردن ماشین این مشکل رفع می‌شود.

برد اصلی ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ دارای مدل‌های متنوعی است. در برخی مواقع، برد را می‌توان تعمیر کرد. این در حالی است که در برخی مدل‌ها، برد را باید تعویض کرد. توجه داشته باشید که تعویض برد ماشین ظرفشویی باید حتما توسط کارشناس مجاز نمایندگی‌های سامسونگ انجام شود. چرا که در غیر این صورت، به سیم‌کشی ماشین ظرفشویی شما آسیب جدید وارد می‌شود و هزینه تعمیر چندین برابر خواهد شد.

رفع مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ 

رفع مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ یک مشکل کاملا تخصصی است که حتما باید توسط کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ بررسی شود. همچنین به دلیل مدل‌های متنوعی که در بازار وجود دارد، در صورت خرابی قطعه نیز ممکن است برای تامین آن با مشکلات مختلفی مواجه شوید. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم برای رفع این مشکل با نمایندگی‌های مجاز سامسونگ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش