آشنایی با کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

آشنایی با کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ؛ یک موضوع مهم و ضروری

ماشین ظرفشویی‌های امروزی از دو بخش مکانیکی و الکترونیکی ساخته شده‌اند. در بخش الکترونیکی یک مدار قرار دارد که مغز هوشمند ماشین است. در بیشتر مدل‌های امروزی، صفحه نمایشی وجود دارد که در صورت بروز مشکل، اعداد و حروفی را نشان می‌دهد که به اصطلاح به آن‌ها ارور گفته می‌شود. هرکدام از ارورهای ماشین ظرفشویی دارای معنا و مفهوم خاص خود هستند. از این رو، در صورت مشاهده هرگونه ارور، باید به دنبال یک مشکل در ماشین ظرفشویی خود بگردید و برای رفع آن اقدام کنید. در این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان قصد داریم تا شما را با کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا کنیم.

چرا باید به کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ تسلط داشته باشیم

برخی با خود می‌گویند یک ماشین ظرفشویی باکیفیت نباید در گذر زمان با مشکل مواجه شود و در صورت نمایش ارور نیز نباید کار خاصی انجام دهیم؛ تنها کافی است که با نمایندگی تماس بگیریم تا مشکل را برای ما حل کند. این دیدگاه کاملا اشتباه است؛ چرا که یک ماشین ظرفشویی در گذر زمان ممکن است که بنا به دلایل مختلفی از جمله عدم استفاده صحیح خراب شود.

لازم به ذکر است که علاوه بر استفاده غیراصولی، استهلاک طبیعی قطعات نیز می‌تواند دلیلی برای خرابی و نمایش ارور روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. چرا که برخی قطعات مصرفی مانند فیلتر در گذر زمان نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تا بخواهید با کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنایی داشته باشید این است که در حین تماس با نمایندگی از شما خواسته می‌شود که کد را برای آن‌ها بخوانید و علائم خرابی را بیان کنید. در صورت ندانستن کد ممکن است در این موقعیت دچار مشکل شوید.

معرفی کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

معرفی کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی‌های امروزی سامسونگ به سیستم هوشمند مجهز شده‌اند. از این رو، کار با آن‌ها آسان‌تر شده است و با دانستن نوع کدها نیز می‌توان مشکلات آن‌ها را به راحتی تشخیص داد. در ادامه با برخی از این کدها آشنا می‌شویم.

ارور رایج 4E

یکی از رایج‌ترین کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ، ارور 4E است که مربوط به آب‌گیری ماشین است. توجه داشته باشید که این ارور بیشتر مربوط به عدم آبگیری صحیح ماشین است که پس از 6 دقیقه از گذشت شروع چرخه نمایش داده می‌شود. برای رفع این ارور باید بررسی کنید که ابتدا شیر ورودی آب باز باشد. سپس باید شیر برقی و موارد دیگر را بررسی کنید که سالم باشند. در صورتی که هرکدام از این بخش‌ها قطعات مشکل داشتند، باید آن‌ها را تعویض کنید.

لازم به ذکر است که ارور 4E در برخی مواقع نیاز به بررسی تخصصی دارد و پیشنهاد می‌کنیم این کار را به‌دست یک کارشناس بسپارید. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم با یکی از کارشناسان مجاز نمایندگی‌های سامسونگ برای این کار تماس بگیرید.

ارور 4E1؛ یکی از معروف‌ترین کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

همان‌طور که گفته شد، ماشین ظرفشویی‌های امروزی بسیار پیشرفت کرده‌اند و سنسورهای مختلفی دارند. یکی از این سنسورها، دماسنج است که دمای آب ورودی را بررسی می‌کند و در صورتی که بیشتر از 176 درجه فارنهایت یا 80 درجه سانتی‌گراد باشد، شما با ارور 4E1 مواجه می‌شوید.

زمانی که دمای آب ورودی بیشتر از 80 درجه باشد، به لوله‌ها و اتصالات آسیب می‌زند. از این رو، باید دمای آب ورودی را بررسی کنید و آن را پایین بیاورید. اما اگر دمای آب به اندازه کافی پایین بود، احتمالا سنسور دما معیوب شده است و باید به دنبال تعویض آن باشید. اما اگر مشکل رفع نشد، احتمالا باید مجموعه برد اصلی را جایگزین کنید.

خطای TE1

یکی از رایج‌ترین کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ، ارور TE1 است که بسیاری از صاحبان این ماشین ظرفشویی‌ها دلیل آن را نمی‌دانند. در ماشین ظرفشویی یک سنسور دما وجود دارد که دمای آب را به صورت دائمی اندازه می‌گیرد. زمانی که این سنسور خراب باشد، اما همچنان پالس را به مدار بفرستد، شما با ارورهایی مانند 4E1 مواجه می‌شوید. این در حالی است که اگر سنسور به کلی از مدار خارج شده باشد و هیچ پالسی را ارسال نکند، این ارور نمایش داده خواهد شد.

در صورتی که با خطای TE1 مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم تمام اتصالات مربوط به سیم‌های سنسور دما یا همان ترموستات را بررسی کنید. در صورتی که هرکدام از سیم‌ها آسیب دیده بودند، آن‌ها را تعویض کنید. لازم به ذکر است که احتمال آسیب به سیم‌کشی پایین است و در بسیاری از مواقع همان سنسور دما را باید تعویض کرد. اما در موارد نادری، ممکن است برد اصلی یا همان PBA خراب شده باشد که باید آن را تعویض کرد. البته که تمام این موارد باید توسط کارشناس مجرب و مجاز نمایندگی‌های سامسونگ انجام شود.

ارور OE؛ یکی از شایع‌ترین کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

در برخی مواقع ممکن است با این مشکل مواجه شوید که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما دچار نشتی آب شده است و روی صفحه نمایش آن هم ارور OE نمایش داده می‌شود. این ارور معمولا برای مواقعی است که به هر دلیل آب در حال سرریز شدن از ماشین ظرفشویی است.

برای بررسی و رفع کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ مانند OE باید ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و از خاموش بودن آن مطمئن شوید. سپس بررسی کنید که نشتی آب از کدام سمت رخ می‌دهد. لازم به ذکر است که در صورت مشاهده هرگونه خرابی قطعه، آن را تعویض کنید.

ارور LE در ماشین ظرفشویی‌های امروزی سامسونگ

گاهی ممکن است شما با مشکل نشتی آب مواجه شوید، اما روزی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی شما ارور LE نمایش داده شود. این ارور مربوط به تشخیص نشتی آب است. در این موقعیت، باید تمام شلنگ‌ها، لوله‌ها و پمپ تخلیه را برای هرگونه آسیب یا پارگی بررسی کنید.

در مواقعی نیز ممکن است مشکل نشتی آب مربوط به خرابی شیر برق یا شناور باشد. به این صورت که یک شناور خراب نمی‌تواند به شیر برقی دستور بدهد که جریان ورودی را قطع کند و از این رو، ممکن است با این مشکل نشتی آب مواجه شوید.

خطای HE؛ خطایی که کمتر به آن توجه می‌شود

برخی خطاها وجود دارند که دارندگان ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ به آن توجه نمی‌کنند. این در حالی است که هر خطا دارای اهمیت بالایی است و به سرعت باید برای رفع آن اقدام کرد. المنت هیتر یکی از قطعات مهم در ماشین ظرفشویی است که در صورت خرابی، بازده ماشین به شدت افت می‌کند. به این صورت که لکه روی ظروف پاک نمی‌شوند و کف‌ها نیز از بین نمی‌روند.

زمانی که المنت هیتر خراب می‌شود، شما با ارور HE مواجه می‌شوید. برای بررسی سلامت هیتر نیز ابتدا باید ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و از برق بکشید. سپس باید اتصالات مربوط به سیم‌کشی هیتر را بررسی کنید که قطع نشده باشند. در ادامه نوبت به خود هیتر می‌رسد که باید سلامت آن با مولتی‌متر بررسی شود. البته که در مواقعی این مشکل می‌تواند مربوط به مجموعه برد اصلی یا همان PBA باشد.

بررسی ارور رایج 9E

در برخی مواقع ممکن است که به هر دلیلی فشار آب ورودی داخل ماشین ظرفشویی کم شده باشد. در این صورت، اروری روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود که شما را از فشار کم آب مطلع می‌کند. این ارور با کد 9E شناخته می‌شود که یکی از کدهای خطای رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

زمانی که فشار آب کم باشد، سطح آن هم در ماشین ظرفشویی پایین می‌آید باعث می‌شود که نتواند چرخه را به درستی انجام دهد. برای بررسی این مشکل ابتدا باید ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و موقعیت قرارگیری آن را بررسی کرده و در صورت نیاز ماشین را تراز کنید. همچنین ممکن است عمر سنسور سطح آب به پایان رسیده باشد که باید آن را تعویض کنید. در عین حال، به دلیل اتصالی این امکان وجود دارد که سیم‌کشی آسیب دیده باشد. به همین خاطر، یک کارشناس مجاز نمایندگی‌های سامسونگ این بررسی را باید برای شما انجام دهد.

آشنایی با کد خطای PE؛ یکی از خاص‌ترین کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از خطاهای رایجی که برای ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ وجود دارد، ارور PE است. این خطا نیاز به بررسی تخصصی دارد و در صورتی که با آن مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس مجاز سامسونگ تماس بگیرید. این ارور مربوط به توزیع بار است که باید موتور و سوییچ توزیع‌کننده را برای رفع آن بررسی کرد. همچنین در صورت خرابی هرکدام از این قطعات، باید به دنبال یک نمونه کاملا مشابه و مناسب برای مدل ماشین ظرفشویی خود باشید.

با دانستن کدهای ماشین ظرفشویی عیب‌یابی آسان می‌شود

با دانستن کدهای ماشین ظرفشویی عیب‌یابی آسان می‌شود

موارد مختلفی وجود دارند که به واسطه آن‌ها ماشین ظرفشویی سامسونگ با خطا مواجه می‌شود. ماشین ظرفشویی‌های امروزی دارای سیستم هوشمندی هستند که هر نوع خطا را به شکل یک کد معرفی می‌کند. از این رو، اگر به این کدها تسلط داشته باشید، در آینده می‌توانید خودتان ماشین ظرفشویی خود را عیب‌یابی کنید. البته توجه داشته باشید که رفع مشکل و تعویض قطعات باید حتما توسط کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ انجام شود.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش