علت پرش تصویر در تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

علت پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

تلویزیون، قلب هر خانه

پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ که به آن لرزیدن تصویر هم گفته می‎شود، یکی از رایج‌ترین ایراداتی است که ممکن است افراد بسیار زیادی با آن مواجه شوند. پرش تصویر، معمولا در زمان تلویزیون دیدن بسیار آزار دهنده است و می‌تواند تمامی هیجانات دیدن یک فیلم را به کلی از بین ببرد.

چنین لحظاتی واقعا رقت انگیز است و می‌تواند اعصاب تمامی افراد را خورد کند. بی شک آگاهی از دلایل بروز چنین مشکلاتی می‌تواند برای رفع آن کمک بسیار زیادی کند. عوامل مختلفی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود اما به طور کلی می‌تواند نشان دهنده وجود یک مشکل اساسی، در تلویزیون شما باشد. البته لازم به ذکر است که اگر پرش تلویزیون یک بار اتفاق بیفتد، زیاد جای نگرانی نیست اما در صورت تکرار و پرش‌های مکرر، باید دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد و قطعاتی که به این مشکل مرتبط هستند، بازبینی شوند.

دلایل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

دلایل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

همانطور که بیان شد، عوامل بسیار زیادی می‌تواند باعث پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ شود. اما باید دقت داشته باشید که تمامی این دلایل کاملا فنی هستند و باید توسط یک متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون سامسونگ بررسی شود، زیرا در صورتی که دانش فنی کافی در این باره نداشته باشید، ممکن است به بخش‌های دیگر تلویزیون آسیب وارد کنید و خسارات‌های بسیار بیشتری را به آن وارد کنید.

به طور کلی، تصویر تلویزیون با معیاری به نام Image Flicker سنجیده می‎شود. در این معیار، الگوهای روشنایی نمایشگر برای این که تصویری را به نمایش بگذارند، شروع به انجام محاسبات و کم و زیاد کردن نور می‌کند. این عمل به شکل نوارهای عمودی در تست قابل رویت می‌باشند. چنانچه این نوارها مطابق با استاندارد پیش نروند، پرش تصویر در تلویزیون رخ خواهد داد. البته این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه هر  یک از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

ضعیف شدن پنل تلویزیون

پنل تلویزیون، یکی از اصلی‌ترین قطعات در تلویزیون است و بیش از نیمی از ارزش تلویزیون مربوط به پنل یا صفحه نمایش آن می‌شود. اگر این قسمت دچار مشکل شود، تصویر تلویزیون یا به کلی قطع می‎‌شود و یا با قطع و وصل شدن تصویر مواجه می‎شود. دقت داشته باشید که تعمیر پنل هزینه‌های بالایی دارد اما باید توسط یک متخصص انجام شود.

خرابی لامپ‌های تصویر تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ شود، خرابی لامپ تصویر تلویزیون است. این مشکل می‌تواند بسیار هزینه بر باشد اما باید دقت داشته باشید که تعمیر این بخش کاملا تخصصی است و به هیچ عنوان نباید بدون دانش فنی اقدام به تعمیر این قطعه کنید. از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند منجر به خرابی این قطعه شود، کار کردن بیش از حد تلویزیون است. روشن بودن بیش از حد تلویزیون، می‌تواند باعث افزایش دما این قطعه و سپس خرابی آن شود.

لامپ تلویزیون با ایجاد روشنایی مورد نیاز در نمایش تصاویر، نقش بسیار مهمی دارد. اگر مشکلی برای این قطعه به وجود بیاید، تصویر تلویزیون شما محو شده و یا دچار پرش و لرزش می‎شود. همانطور که بیان شد، گرما یکی از اصلی‌ترین دلایل برای خرابی این قطعه است، به همین دلیل، بهتر است تلویزیون را جایی قرار دهید که در نزدیکی و مخصوصا پشت آن، وسایل گرمایشی وجود نداشته باشد و نور خورشید نیز به صورت مستقیم به آن نتابد.

خرابی مین برد تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ شود، خرابی و یا سوختن مین برد تلویزیون است. مین برد به عنوان یکی از مهم‌تری قطعات در تلویزیون‌ها شناخته می‎شود و تاثیر بسیار زیادی نیز بر روی کیفیت تصویر خروجی دارد. در واقع ارتباط میان قطعات مختلف تلویزیون، با استفاده از این قطعه انجام می‎شود.

مین برد از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آن‌ها وظیفه‌ای خاصی در سیستم کلی تلویزیون دارند. یکی از قطعاتی که دارای ارتباط مستقیم با مین برد است، صفحه نمایش تلویزیون می‌باشد. به همین دلیل، در صورت خرابی یکی از قطعات مین برد، ممکن است تصویر تلویزیون دچار اختلالاتی شود. برای رفع این مشکل باید مین برد به طور کلی عیب یابی شود و قطعات معیوب تعویض شوند. البته دقت داشته باشید که در صورت سوختن و یا حتی نیم سوز شدن مین برد، این قطعه باید به کلی عوض شود.

مشکل در منبع تغذیه و پاور تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ شود، ایراد در پاور و یا در منبع تغذیه دستگاه است. پاور در واقع وظیفه تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز برای دستگاه را بر عهده دارد و در صورتی که به هر دلیل خراب شود، می‌تواند اجزای مختلف آن را با مشکلات مختلفی مواجه کند.

البته باید دقت داشته باشید که خرابی پاور می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، به عنوان مثال، نوسانات برق یکی از رایح‌ترین دلایل خرابی این بخش تلویزیون است. البته خرابی پاور می‌تواند علائم مختلفی هم داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خاموش و روشن شدن‌های مکرر و بی دلیل تلویزیون و یا روشن نشدن تلویزیون  اشاره کرد. دقت داشته باشید که این قطعه حساسیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که کوچک‌ترین لغزشی در زمان تعمیر آن صورت بگیرد، ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای کل دستگاه به وجود بیاورد. به همین دلیل، زمانی که با چنین مشکلی مواجه شدید، بهتر است هر چه سریع‌تر با یک متخصص تماس بگیرید تا برای تعمیر آن به کمک شما بیاید.

عیب یابی مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ

عیب یابی مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ ای‌ دی سامسونگ

حال که با دلایل پرش تصویر تلویزیون‌ها آشنا شدید، بهتر است با روش‌های عیب یابی آن نیز آشنایی داشته باشید. برای این که مطمئن شوید مشکل اصلی از خود تلویزیون است یا خیر، یک بار باید تلویزیون خود را روشن کنید و از طریق منوی تنظیمات، آن را ریست کنید.

با انجام این کار، تمامی تنظیمات نادرست  صفحه و یا تنظیمات نادرست تصویر که ممکن است علت پرش تصویر باشد، پاک می‌شود و به حالت کارخانه باز می‌گردد. سپس می‌توانید تلویزیون خود را خاموش کنید و دو شاخه آن را به مدت 5 دقیقه از پریز برق جدا کنید، سپس تلویزیون را مجددا به  برق متصل کنید، این کار باعث تنظیم مجدد سخت افزاری تلویزیون می‌‌شود و در اغلب موارد می‌تواند مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ را برطرف کند.

اگر پرش تلویزیون شما در زمان اتصال به دستگاه‌های جانبی مانند گیرنده دیجیتال، ویدئو و… اتفاق می‌افتد، به احتمال زیاد به تنظیمات دقیق نیاز دارد. به همین دلیل، باید وارد منوی تنظیمات شوید و دقت تصویر را مطابق با دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید، تنظیم کنید.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب پرش تصویر تلویزیون شود، عدم اتصال صحیح ورودی‌های تلویزیون است. اگر ورودی‌ها به درستی و محکم متصل نشده باشند، تلویزیون سیگنال‌های ضعیفی را دریافت می‌کند و این امر نیز می‌تواند موجب پرش تصویر شود. برای حل این مشکل، ابتدا بهتر است کابل‌ها را مجددا متصل کنید و در صورتی که باز هم مشکلی داشتید، باید کل کابل‌ها را تعویض کنید.

جلوگیری از پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی سامسونگ

سخن پایانی

در این مطلب، با بررسی دلایل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ همراه شما بودیم. پرش تصویر یکی از مشکلات رایج برای تمامی تلویزیون‌ها است و می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. دقت داشته باشید که برخی از این مشکلات می‌توانند به صورت جزئی باشند و با چند دستکاری در تنظیمات تلویزیون و یا اتصالات آن برطرف شود. اما برخی دیگر نیز وجود دارد که حتما باید توسط  مراکز معتبر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ پشتیبان برطرف شود.

3/5 - (2 امتیاز)

2 thoughts on “علت پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ”

  1. علی دژاهنج

    سلام من یک تلویزیون سامسونگ مدل JUC8920 دارم کانال های HD را با دیجیتال خودش و دستگاه دیجیتال پرش میکنه میخواستم بدونم راهی برای درست کردنش وجود داره چون هر سایتی که رفتم آپدیتش هم پیدا نکردم ممنون راهنمایی کنید

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش