علت داغ شدن بدنه یخچال فریزر و ساید سامسونگ

علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

مشکلات رایج برای یخچال‌ها

امروزه حتی تصور خانه‌ای بدون یخچال تقریبا غیر ممکن است. یخچال‌ها در انواع و طرح‌های مختلفی تولید می‎شوند اما یکی از مشکلات رایج در تمامی آن‌ها، داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ است. داغ شدن یخچال، می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد اما برای برطرف کردن آن چه کاری باید انجام داد.

داغ شدن یخچال‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برخی از آن‌ها را می‎توان به صورت شخصی تعمیر کرد اما برخی دیگر از دلایل تخصصی نیز هستند که برای برطرف کردن آن‌ها، حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید. در ادامه قصد داریم برخی از رایج‌ترین دلایل برای این مشکل را بیان کنیم.

تا چقدر گرم شدن یخچال مشکلی ندارد؟

تقریبا تمامی یخچال‌ها، در زمان کار کردن، ممکن است گرم شوند اما این گرما تا حدی می‌تواند عادی باشد و مشکلی در مورد آن وجود ندارد. البته این نوع طراحی نه تنها از نظر زیبایی شناسی بلکه از نظر بهبود عملکرد و قابلیت نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

اما لازم به ذکر است که در صورتی که دمای بدنه یخچال، خیلی بیشتر از دمای محیط باشد، ممکن است باعث ایجاد قطرات مایع بر روی درب یخچال شود. بسیاری از افراد با لمس کردن یخچال و حس گرمای بالای آن، دچار وحشت می‎شوند و فکر می‌کنند یک سیستم خنک کننده، نباید دارای بدنه گرمی باشد. اما باید بدانید که این گرما کاملا عادی است و نباید توجهی به آن کرد.

معمولا دمای معمولی یخچال بر روی دفترچه آن ذکر می‎شود. البته نباید همیشه با یک دماسنج دمای یخچال خود را بررسی کردید. اما در صورتی که احساس کردید که دمای بیشتر از حالت عادی شده است، باید بدانید که مشکلی به وجود آمده است و باید به دنبال دلیل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ بگردید.

دلایل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

دلایل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

داغ شدن بیش از حد بدنه یخچال‌های سامسونگ، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که این دلایل ربطی به مدل یخچال شما ندارد و می‌تواند در تمامی آن یکسان باشد. در ادامه هر یک از این دلایل را بیان می‌کنیم.

ورود حجم بالای مواد غذایی

یکی از اصلی‌ترین دلایل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ و دیواره‌های آن، حجم بالایی  از ماده غذایی به این دستگاه به صورت یکباره است. در این شرایط، موتور یخچال مجبور است به صورت یکسره کار کند تا بتواند مواد غذایی درون خود را خنک کند. این موضوع در نهایت می‌تواند موجب تولید گرمای بیش از حد توسط لوله‌های کندانسور و در نتیجه داغ شدن بیش از حد بدنه و دیواره‌های یخچال می‌شود.

به همین دلیل، پیشنهاد نمی‎شود که هیچگاه بیش از میزان ورودی تعیین شده برای هر یخچال، مواد غذایی داخل آن قرار ندهید. همچنین لازم به ذکر است که باز گذاشتن بیش از حد درب یخچال نیز می‌تواند باعث از بین رفتن سرمای درون دستگاه و در نتیجه کار کرد دو چندان یخچال شود. به همین دلیل پیشنهاد می‎شود تا درب یخچال را بیش از حد باز نکنید.

فاصله کم یخچال با دیوار پشت

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ شود، رعایت نکردن فاصله استاندارد یخچال تا دیواره پشت آن است. لوله‌های کندانسور که در بخش پشتی تمامی یخچال‌های سامسونگ قرار دارند، در فرایند گردش گاز بسیار گرم می‎شوند. در این بخش، برای این که کویل‌های کندانسور خنک شوند، باید فاصله خوبی تا دیواره وجود داشته باشد تا گردش هوای مطلوبی در آنجا وجود داشته باشد.

اگر یخچال‌ها از طرفین و پشت فاصله خوبی نداشته باشد و زیاد از حد به کابینت‌ها چسبیده باشد، گردش هوا برای خنک کردن کندانسور خوب عمل نمی‌کند و در نتیجه این امر می‌تواند باعث  گرم شدن بیش از حد یخچال شما شود. به همین دلیل، پیشنهاد می‎شود فاصله استاندارد میان یخچال و دیوار پشت آن رعایت شود. به طور کلی، استاندارد فاصله تعیین شده برای فاصله میان یخچال و دیواره پشتی، باید چیزی در حدود 15 سانتی متر و فاصله آن با طرفین، باید چیزی در حدود 4 سانتی متر باشد.

کثیفی کندانسور

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ شود، کثیفی کندانسور است. همانطور که بیان شد، کندانسور وظیفه انتقال گرما را بر عهده دارد. لوله‌های این قطعه از یخچال‌ها، می‌توانند پس از گذشت مدتی به سبب انباشت گرد و غبار دچار کثیفی شوند و توان خود را برای تبادل گرما و خنک سازی یخچال از دست بدهند.

در این شرایط، گرفتگی لوله‌ها می‌تواند باعث افزایش بیش از حد دمای دیواره‌ها و درب یخچال شود. بهترین روش برای جلوگیری از این امر، سرویس دوره‌ای و منظم یخچال فریزر سامسونگ است. در این سرویس‌ها کویل‌های کندانسور سرویس و کاملا تمیز می‎شوند. البته توجه داشته باشید که این کار تخصصی بوده و باید توسط افراد متخصصی که در رمینه تعمیر یخچال سامسونگ مهارت و تسلط کافی دارند انجام شود.

کمپرسور

دلیل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ به صورت بیش از اندازه، می‌تواند به دلیل وارد شدن فشار بسیار زیادی نیز باشد. همانطور که اشاره شد، موتور و یا کمپرسور در طور زمان کارکردن خود، می‌تواند گرما تولید کند و اگر برای طولانی مدت این کارکردن ادامه داشته باشد، باعث می‎شود کمپرسور داغ شود. دقت داشته باشید که داغ شدن بیش از حد کمپرسور، می‌تواند باعث کاهش طول عمر دستگاه شود و گرمای دیواره‌ها و بدنه یخچال را نیز افزایش دهد. از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کم بودن گاز یخچال یا مبرد یخچال سامسونگ
  • تنظیم کردن ترموستات بر روی دمای پایین

علت گرم شدن موتور یخچال‌های قدیمی

علت گرم شدن موتور یخچال‌های قدیمی

یکی از مواردی که می‌تواند دارندگان یخچال‌های قدیمی را نیازمند یک تعمیر کار حرفه‌ای کند، داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ قدیمی است. در این نوع از بخچال‌ها، در قسمت پایینی و یا پشتی یخچال، کمپرسور و یا موتور جاسازی شده است. البته بالای کمپرسور نیز لوله‌های مارپیچی سایه رنگی قابل مشاهده است که به این لوله‌های مارپیچی، کندانسور یا کویل‌های کندانسور است.

به عبارتی دیگر، در داخل کندانسور و لوله‌های کندانسور مبرد در جریان است که در درون آن سیکل بسته در حال گردش می‌باشد. زمانی که مواد غذایی گرما از خود تولید می‌کنندف این مبرد گرمای مواد غذایی را گرفته و سپس به سمت کمپرسور حرکت می‌کند. در طول بازه کاری، فشار این قطعه افزایش پیدا می‌کند و دمای آن نیز بالاتر می‌رود.

سپس به داخل لوله‌های مارپیچی سیاه رنگ راه یافته و در آن قسمت گرمای خود را به محیط می‌دهد. به همین دلیل، داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ قدیمی، به این شکل صورت می‌گیرد اما کاملا طبیعی است. البته در صورتی که میزان اختلاف دمای میان یخچال‌ها و محیط اطراف خیلی زیاد شود، یه این معنا است که مشکلی برای یخچال به وجود آمده است و باید آن را به سرعت تعمیر کنید.

سخن پایانی

در این مطلب با بررسی دلایل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ و روش‌های برطرف کردن آن همراه شما بودیم. دقت داشته باشید که داغ شدن یخچال، معمولا دلایل فنی دارد. به همین دلیل، در صورتی که به صورت تخصصی با تعمیر یخچال آشنایی ندارید، باید از تعمیرگاه ها و مراکز معتبر تعمیرات سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ پشتیبان  کمک بگیرید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش