جمع‌ شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

علت جمع‌ شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ

مشکل جمع‌شدن آب در لباسشویی

لباسشویی یکی از دستگاه‌های بسیار پرکاربرد در خانه است و از این رو پیشنهاد می‌شود که در زمان خرید، حتماً از برندهای معتبر انتخاب کنید. زیرا اگر لباسشویی به درستی کار نکند، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. یکی از بهترین برندهای لباسشویی در بازار، برند سامسونگ است. اما نکته‌ی مهم این است که حتی اگر از بهترین برندها هم به درستی استفاده نشود، می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند. یکی از مشکلات رایج، جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ است. که اگرچه مشکل بسیار ناراحت کننده‌ای است، اما راه‌حل ساده‌ای دارد. در ادامه به توضیح علت‌های مختلف این مشکل و روش برطرف کردن آن می‌پردازیم.

مکانیسم پر شدن آب در ماشین لباسشویی

قبل از اینکه در مورد دلایل این مشکل توضیح دهیم، ابتدا باید با مکانیسم کار لباسشویی آشنا شوید. لباسشویی به دو شیر آب ورودی – به نام شیر الکترونیکی- متصل است. بعد از اینکه شما ماشین را روشن کردید و دستور شستشو را دادید، آب تمیز از طریق همین شیر، وارد لگن لباسشویی می‌شود. در نهایت لباس شما شسته می‌شود و آب کثیف از طریق شلنگ فاضلاب از آن خارج می‌شود. اگر تمام بخش‌ها سالم باشند و به درستی کار کنند، به طور طبیعی نباید شاهد جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ در حالت خاموش ( قبل یا بعد از شستشو) باشید.

دلایل جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ

دلایل جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ

شما می‌توانید جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ در حالت خاموش را از نظر تمیزی یا کثیفی آب بررسی کرد. ابتدا ببینید آب جمع شده تمیز است یا کثیف. هر کدام از این حالت‌ها، می‌تواند علت خاصی داشته باشد که در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

آب تمیز در لباسشویی

وجود آب تمیز در لباسشویی نشان می‌دهد که شیر ورودی به لباسشویی خراب است و آب در آن جمع می‌شود حتی زمانی که لباسشویی خالی است و شما دستور شستشو به آن نداده‌اید. در واقع همانطور که در بالا گفتیم، قطعه‌ای به نام شیر الکترونیک، مسئول این کار است. این شیر به صورت طبیعی جلوی ورود آب تمیز و جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ را می‌گیرد. اما زمانی که دچار مشکل ‌شود، آب به صورت خود به خودی در دیگ جمع می‌شود.

این شیر یک شیر مگنتی است که ورود آب را کنترل می‌کند. با دستور شستشو، باز می‌شود و آب وارد دیگ می‌شود و وقتی آب به حد نصاب برسد، دستور قطع جریان آب به همین شیر داده شده و جلوی ورود آب گرفته می‌شود. این شیر می‌تواند به دلایل مختلفی خراب شود؛ اما خبر خوب این است که شما می‌توانید شیر خراب شده را تعویض کنید. پیشنهاد ما این است که از تعمیرکاران حرفه‌ای و به طور ویژه تعمیرکاران مخصوص در زمینه تعمیرات لباسشویی سامسونگ برای این کار کمک بگیرید.

برای تعویض این شیر، ابتدا باید لباسشویی را از برق بکشید. سپس باید شیر ورودی به شلنگ‌ها را ببندید و شلنگ را از ماشین جدا کنید. بعد پنل‌ بالایی لباسشویی را بردارید. با برداشتن این صفحه، شیرهای برقی دیده می‌شوند. دو شیر برقی باید وجود داشته باشد، یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم. که به ترتیب با رنگ‌های آبی و قرمز نشان داده می‌شوند. ابتدا اتصالات برقی و شلنگ‌های متصل به شیر برقی را قطع کنید و سپس شیر را از بدنه جدا کرده و شیر جدید را نصب کنید و اتصالات را مجداً برقرار کنید. با این کار دیگر نباید مشکل جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ را داشته باشید.

آب کثیف در لباسشویی

اما اگر آب جمع شده در دیگل لباسشویی کثیف بود، این می‌تواند به دلیل مشکل در تخلیه‌ی لباسشویی باشد. به احتمال زیاد، لوله‌ی تخلیه‌ی لباسشویی دچار انسداد شده است و در نتیجه باعث جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ می‌شود. بنابراین لوله را بررسی کنید و ببینید که جلوی آن گرفته نباشد. اما موضوع دیگر می‌تواند به وضعیت شلنگ‌های تخلیه مربوط باشد. گاهی شلنگ‌های تخلیه، شیب مناسبی ندارند که باعث برگشت آب به داخل دیگ می‌شود که این مشکل را می‌توان به راحتی با تغییر وضعیت شلنگ برطرف کرد.

سایر دلایل جمع شدن آب در دیگ لباسشویی

سایر دلایل جمع شدن آب در دیگ لباسشویی

اما همیشه این مشکل در زمان خاموش بودن دستگاه رخ نمی‌دهد. گاهی اوقات، ماشین لباسشویی در حال کار کردن است، یا حتی در مراحل پایانی کار خود قرار دارد، اما آب هنوز در دیگ پر است و تخلیه نمی‌شود. در این شرایط، جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که کافی است آنها را چک کنید تا مشکل برطرف شود:

  • فیلتر لباسشویی دچار انسداد شده است. به مرور با کار کردن لباسشویی، نخاله‌های موجود در لباس‌ها روی‌ هم انباشته می‌شوند و می‌توانند جلوی فیلتر آن را بگیرند. درست کار نکردن فیلتر می‌تواند منجر به جمع شدن آب در لباسشویی شود. تمیز کردن فیلتر لباسشویی بسیار آسان است و با انجام این کار می‌توانید مشکل خود را حل کنید.
  • خرطومی تخلیه را از نظر انسداد بررسی کنید و ببینید توسط نخالات مسدود نشده باشد.
  • عملکرد پروانه‌ی پمپ تخلیه، مختل شده باشد. هر جسم خارجی می‌تواند در پروانه‌ی پمپ گیر کند و با اختلال در عملکرد آن، مانع از تخلیه‌ی آب درون لباسشویی شود. چک کردن پروانه‌ی پمپ لباسشویی باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای انجام شود.
  • پمپ تخلیه به طور کامل خراب شده باشد. پمپ تخلیه می‌تواند به دلایل مختلفی خراب شود و دیگر به درستی کار نکند. برای رفع این مشکل بهتر است با یکی از مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ  سامسونگ پشتیبان تماس گرفته و این مشکل را مطرح کرده و از آنها بخواهید تا مشکل شما را برطرف کنند.

جلوگیری از جمع شدن آب در دیگ لباسشویی سامسونگ

سخن پایانی

جمع‌شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که بعضی از آنها به راحتی قابل رفع هستند؛ اما بعضی دیگر باید توسط تعمیرکاران برطرف شوند و می‌توانند پرهزینه باشند. مانند همیشه پیشنهاد ما این است که از ساده‌ترین دلایل شروع کرده و آنها را بررسی کنید و اگر مشکل رفع نشد، به کمک تعمیرکاران حرفه‌ای سراغ دلایل پیچیده‌تری مانند خراب شدن پمپ تخلیه بروید. خبر خوب این است که بیشتر مواقع این اتفاق به دلیل مسدود شدنِ مسیرهای خروجی یا خرابی شیر الکترونیکی رخ می‌دهد که در بالا توضیح داده شد و به راحتی قابل برطرف کردن هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

1 thought on “علت جمع‌ شدن آب داخل دیگ لباسشویی سامسونگ”

  1. Shahram Vafadar

    درود و احترام،
    ولی ننوشتید که خب در هر کدام از این موارد، مخصوصاً وقتی بعد از کار هنوز داخل لگن آب بود ساده ترین راه خالی کردنش چیه!!

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش