علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ

مشکلات ماشین ظرفشویی، مشکلاتی آشنا با بانوان خانه‌دار

شاید برای شما هم به این مشکل پیش آمده باشد که ظروف کثیف را چند روز جمع آوری کرده باشید تا همه آن‌ها را با ماشین ظرفشویی بشویید اما ماشین ظرفشویی نتواند این کار را به درستی انجام دهد و ظروف پس از شستشو نیز کثیف بمانند. کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و شما را مجبور کند تا دوباره مجبور به شستشوی ظروف شوید.

این مشکل می‌تواند بسیار اذیت کننده باشد و وقت بسیار زیادی را از شما بگیرد. زمانی که با این مشکل مواجه شدید، ابتدا باید به دنبال پیدا کردن دلیل اصلی آن باشید. اما دقت داشته باشید که ماشین‌های ظرفشویی با استفاده از قطعات بسیار حساسی تولید شده‌اند و که  تعمیر آن‌ها نیازمند داشتن اطلاعات فنی بسیار دقیقی می‌باشد. در ادامه مهم‌ترین دلایل کثیف ماندن ظروف پس از شستشو را بیان می‌کنیم.

دلایل کثیفی ظروف پس از شستشو در ظرفشویی سامسونگ

دلایل کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلات شایع برای تمامی ماشین ظرفشویی‌ها است و می‌تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. به طور کلی تمیز نشدن ظروف می‌تواند دو دلیل کلی داشت باشد. در حالت اول ممکن است علت این امر، نقض فنی در سیستم ماشین ظرفشویی است. یعنی یکی از قطعات موجود در دستگاه، دچار مشکل و یا خرابی شده باشد.

در حالت دوم، ممکن است دلیل تمیز نشدن ظروف، غیر فنی باشد، یعنی به دلیل رعایت نکردن یکی از موارد و اصول شستشو، این مشکل در ماشین ظرفشویی به وجود آمده باشد. البته لازم به ذکر است که در بیشتر مواقع، اصلی‌ترین دلیل این مشکل، دلایل غیر فنی است. در ادامه قصد داریم برخی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند موجب کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی کنیم.

استفاده از شوینده‌های نامناسب

یکی از اصلی‌ترین عوامل کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده از شوینده‌های نامناسب است. شوینده‌های ماشین ظرفشویی در انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود و شامل پودر، ژل، مایع کمک شستشو یا مایع آبکشی یا مایع جلادهنده و… می‌باشد.

هر یک از انواع این این مواد، کاربردها و مزایای خاص خود را دارند. در صورتی که از ماده شوینده نامناسب، تاریخ گذشته، تقلبی، بی کیفیت و… استفاده کنید، مسلما در پایان سیکل شستشو نمی‌توانید انتظار پاک شدن کامل ظروف را داشته باشید. البته استفاده از مواد شوینده برندهای معتبر نیز می‌تواند در تمیز شدن کامل ظروف نیز تاثیرگذار باشد.

تنظیمات اشتباه ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از عوامل تمیز نشدن ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی، می‌تواند تداخلاتی در تنظیمات ماشین ظرفشویی باشد. تنظیم صحیح مقدار سختی آب با توجه به سختی آب محل زندگی شما، انتخاب برنامه شستشوی مناسب برای ظروف کثیف و تعیین دمای آب مناسب برای از بین بردن چربی‌ها  لکه‌ها از جمله تنظیماتی است که باید پیش از  آغاز به کار سیکل شستشو به درستی انجام شود.

چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ تاثیرگذار باشد، چینش نادرست ظروف درون دستگاه است. در این صورت، ممکن است آب و یا مواد شوینده به درستی به تمامی ظروف نرسند و قسمت‌هایی از آن کثیف باقی بمانند.

همچنین در برخی موارد نیز ممکن است مرحله آب کشی به درستی انجام نشود و مقداری از مواد شوینده و پودر شستشو بر روی آن باقی بماند. به همین دلیل، بهتر است ظروف را متناسب با اصول و استانداردهای شستشو در ظرفشویی بارگذاری کنید و بر حسب کثیفی، آنان را از بالا به پایین قرار دهید. همچنین باید از چسباندن ظروف به یکدیگر نیز ممانعت کنید.

کثیف بودن فیلتر تخلیه ظرفشویی

یکی از عوامل فنی تمیز نشدن ظروف در ماشین‌های ظرفشویی، مسدود بودن مسیر خروج آب‌های کثیف، به خصوص مسدودیت فیلتر تخلیه برمی‌گردد. فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی در کف دستگاه قرار دارد و به طور معمول از دو تکه فیلتر بزرگ و کوچک تشکیل داده شده است.

این فیلتر به مرور به زمان و بر اثر تجمع و روی هم انباشته شدن تکه‌های مواد غذایی ریز و درش، دچار گرفتگی و انسداد می‌گردد. برای تمیز کردن فیلترها به سادگی آن‌ها را درآوید و سپس با آب و صابون آن را به خوبی بشوئید تا ذرات باقی مانده غذایی را نیز از میان حفرات آن تمیز کنید.

خرابی سیستم پمپ آب ماشین ظرفشویی

دقت داشته باشید که هرگونه ایراد و نقص در سیستم پمپ آب یا واتر پمپ که شامل گردش آب، پروانه، تسمه و… است، می‌تواند علت کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد و حتی در برخی موارد نیز باعث کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی شود.

اگر پمپ شما هیچ صدایی ندارد و یا تنها وزوز می‌کند، ممکن است سوخته باشد و یا پروانه آن شکسته باشد. حتی در مدل‌هایی که تسمه دار هستند، ممکن است تسمه دستگاه پاره شده باشد. البته دقت داشته باشید تعمیر و یا تعویض این قطعه کاملا تخصصی است و بهتر است توسط یک متخصص در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ صورت بگیرد.

برخی از دلایل فنی تمیز نشدن ظروف پس از شستشو در ظرفشویی

همانطور که بیان شد، برخی از عوامل کثیف ماندن ظروف پس از شستشو، می‌تواند دلایل فنی نیز داشته باشد که تعمیر آن‌ها نیازمند داشتن اطلاعات فنی لازم است. در ادامه قصد داریم برخی از این دلایل را بیان کنیم.

  • ایراد در شیر ورودی
  • خرابی بازوهای آبپاش
  • ایراد ترموستات یا المنت حرارتی ظرفشویی
  • خرابی برد الکترونیکی
  • ایراد جاپودری ماشین ظرفشویی

پیشگیری از بروز مشکل تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ

سخن پایانی

در این مطلب با بررسی دلایل کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ همراه شما بودیم. کثیف ماندن ظروف می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مطلب برخی از آن‌ها را بررسی کردیم. زمانی که با این مشکل مواجه شدید، در ابتدا باید برخی از دلایل غیر فنی را بررسی کنید. اما در صورتی که مشکل شما با این موارد برطرف نشد، بهتر است با تماس با مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ مانند مرکز تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان از آنها بخواهید تا با فرستادن یک متخصص مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

Rate this post

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش