علل جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

علل جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

جمع شدن آب کف طبقات یخچال در یخچال فریزر سامسونگ یکی از مشکلاتی در یخچال فریز سامسونگ می باشد، که ممکن است شما هم با آن مواجه شده باشید. اصولا جمع شدن آب در یخچال فریزر سامسونگ ( بالا فریزر پایین یخچال یا برعکس )، در قسمت یخچال و در قسمت زیر جا میوه ای یخچال اتفاق می افتد. هنگامی که شما درب یخچال را باز می کنید و در قسمت جا میوه ای، متوجه ی جمع شدن آب می شوید، با خود فکر می کنید که ممکن است که شما ندانسته باعث شدید که آب در این قسمت ریخته شود و یا این که فکر می کنید شاید مواد غذایی مایع موجود در یخچال، مقصر این اتفاق هستند، اما در واقع این طور نیست و این مشکل علت های خاص خود را دارد و عموما بخاطر آب شدن یخ های روی لوله های تبخیر اتفاق می افتد. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با جمع شدن آب کف طبقات یخچال در یخچال فریزر سامسونگ با شما صحبت کنیم، بنابراین اگر شما هم در یخچال فریزر سامسونگ خود با این مشکل مواجه شدید، ما به عنوان مرکز تعمیرات سامسونگ خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

اگر در زیر کشو های یخچال، متوجه ی وجود آب شدید و یا متوجه ی وجود نشتی در یخچال شدید، باید حتما به دنبال علت اصلی آن باشید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید و وقتی که علت را پیدا کردید، بهتر است که هر چه سریع تر مشکل را بر طرف کنید، زیرا ممکن است آب وارد آشپزخانه شود و کف آشپزخانه شما پر از آب شود. و این مسئله اصلا خوشایند نمی باشد. جمع شدن آب کف طبقات یخچال در یخچال فریزر سامسونگ می تواند علت های مختلفی داشته باشد که ما در ادامه به این علل اشاره می کنیم.

نحوه ی برفک زدایی یخچال فریزر سامسونگ

نحوه ی برفک زدایی یخچال فریز نوفراست سامسونگ چگونه می باشد؟

در یخچال فریزر سامسونگ، قسمتی به نام اواپراتور وجود دارد که این اواپراتور از فن و لوله های آلومینیومی تشکیل شده است. لوله های اواپراتور برای جریان گاز مبرد می باشند و اطراف این لوله ها گاهی برفک و یا یخ می زند. المنت وظیفه دارد تا یخ های روی لوله های اواپراتور یا همان کویل را ذوب کند.

یخچال فریزر های نوفراست زمانی که به حالت یخ زدایی می رود، برفک ها و یخ زدگی های روی کویل ها ( لوله های آلومینیومی اواپراتور )، توسط المنت آب می شود، و این آب به ناودانی منتقل می شود که در زیر اواپراتور قرار گرفته است. وسط ناودان سوراخی به نام درین وجود دارد. به درین، تخلیه یخچال نیز گفته می شود. به سوراخ درین، لوله ای نصب می شود که این لوله از داخل بدنه یخچال می گذرد، که به آن لوله درین گفته می شود.

لوله درین آب را به یک ظرف پلاستیکی که در کنار موتور و در قسمت پشت یخچال قرار گرفته است انتقال می دهد. موتور هنگامی که کار می کند از خود گرما تولید می کند و باعث می شود، آبی که درون ظرف پلاستیکی قرار گرفته تبخیر شود. در این صورت هم آب موجود در ظرف تبخیر می شود و هم این که موتور خنک می شود. و به این ترتیب چرخه ی برفک زدایی در یخچال فریزر نوفراست سامسونگ انجام می شود.

علت جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

علت جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

  • گرفتگی سوراخ درین
  • انسداد لوله درین
  • سوراخ بودن لوله درین
  • باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی
  • خرابی لاستیک دور درب یخچال
  • خرابی سیستم دیفراست

گرفتگی سوراخ درین

یکی از علل جمع شدن آب در یخچال، گرفتگی درین می باشد. به عبارتی هنگامی که سوراخ درین توسط هر نوع آشغالی یا هر جسم خارجی ای و یا به واسطه ی رسوبات آب، مسدود شود، آب نمی تواند از ناودان یا درین خارج شود و در نتیجه آب درون ناودان پر می شود و سر ریز می کند و درون طبقات یخچال و یا در زیر جا میوه ای می ریزد.

انسداد لوله درین

همان طور که پیش تر بیان شد، آب باید از طریق سوراخ درین و از طریق لوله ی درین به ظرف پلاستیکی ( ظرف تخلیه ) که در زیر اواپراتور و کنار موتور قرار گرفته است منتقل شود، بنابراین در صورتی که لوله درین مسدود باشد، ممکن است که آب درون طبقات یخچال ریخته شود. در واقع مسدود بودن لوله درین یا همان شلنگ تخلیه یکی از مهم ترین علل در جمع شدن آب در طبقات یخچال می باشد. لوله می تواند تواند بر اثر ذرات مواد غذایی مسدود شود، که برای جلوگیری از این مشکل باید هر 6 ماه یک بار سوراخ درین و لوله تخلیه را تمیز کنید، و همچنین لوله درین ممکن است یخ بزند و در نتیجه باعث انسداد لوله و در نتیجه باعث سر ریز و نشت آب شود. در این صورت باید لوله تخلیه توسط آب گرم و مواد شوینده کاملا تمیز شود تا مشکل بر طرف شود.

سوراخ بودن لوله درین

گاهی اوقات علت نشت آب در درون یخچال، سوراخ بودن لوله تخلیه می باشد. لوله درین یا همان لوله تخلیه، ممکن است به واسطه ضربه و یا بخاطر فرسودگی بر اثر مرور زمان، سوراخ شود و در نتیجه باعث شود تا آب درون یخچال نشت کند. در نتیجه یکی از مواردی که باید در صورت نست آب، آن را بررسی کنید، سالم بودن یا سوراخ بودن لوله های تخلیه آب می باشند.

یخ زدن درین

یکی دیگر از علل جمع شدن آب در کف یخچال یا در طبقات یخچال، یخ زدن آب درین می باشد. به عبارتی زمانی که یخچال باید روی حالت برفک زدایی برود، این حالت اتفاق نمی افتد و در نتیجه آب درون سوراخ درین یخ می زند و و زمانی که یخچال روی حالت دیفراست میرود، آب سر ریز می شود. همچنین ممکن است، که دهنه دریچه پلاستافومی، که روی اواپراتور قرار دارند، یخ بزند و باعث ایجاد این مشکل شود.

باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی

اگر درب یخچال برای مدت زیادی باز بماند، هوای گرم و مرطوب آشپزخانه، وارد یخچال می شود، و این هوای مرطوب باعث ایجاد آب می کند. در واقع این حالت باعث می شود تا سیستم اواپراتور تحت فشار قرار بگیرید و باعث شود که آب در طبقات یخچال جمع شود. در صورتی که اگر یخچال شما دارای آلارم هشدار درب باشد، از پیش آمدن این مشکل می توان جلوگیری کرد. زیرا در صورت باز ماندن درب یخچال، صدای بوق درب می آید و شما با شنیدن این صدا سریعا درب را می بندید. همچنین برای رفع مشکل جمع شدن آب کف طبقات یخچال در یخچال فریزر سامسونگ باید ابتدا توسط یک حوله آب موجود در طبقات و جا میوه ای را جذب کنید و برای کمک به تبخیر آب موجود در سینی یخچال، باید آب موجود در سینی ( ظرف تخلیه ) را خالی کنید تا به تبخیرسریع تر آب کمک کنید و سپس برای جلوگیری مجدد از ایجاد این مشکل باید آلارم درب را بررسی و  توسط تکنسین متخصص از تعمیرات یخچال سامسونگ مشکل دستگاه رابرطرف کنید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال

در صورتی که یخچال لاستیک دور درب یخچال خراب باشد، باعث می شود تا درب به درستی بسته نشود و در نتیجه هوای بیرون به درون یخچال وارد می شود و باعث می شود تا رطوبت داخل یخچال بسیار زیاد شود و باعث شود تا آب بسیار زیادی به داخل سینی وارد شود و باعث سر ریز شود. در نتیجه باید لاستیک دور درب را تعویض کنید تا مشکل بر طرف شود. همچنین این مشکل در روز هایی که هوا بسیار گرم و مرطوب می باشد، بیشتر اتفاق می افتد.

برای بر طرف کردن این مشکل باید لاستیک دور درب را با استفاده از آب گرم و مواد شوینده خوب بشویید تا پرز های چسبیده روی لاستیک تمیز شوند و لاستیک از حالت سفتی در بیاید و سپس آن را مجدد نصب کنید، اما در صورتی که آسیب دیدگی لاستیک خیلی زیاد است و لاستیک پاره شده است، باید آن را به طور کامل تعویض کنید.

خرابی سیستم دیفراست

سیستم دیفراست از برد فرمان، المنت، ترموفیوز و سنسور تشکیل شده است. به هر علتی اگر هر یک از این اجزا خراب باشند، باعث می شوند که یخ زدایی صورت نگیرد و در نتیجه عوارضی مثل کیپ شدن و یخ زدن درین، یخ زدن لوله  درین و. . . اتفاق بیوفتد. به عنوان مثال اگر سنسور دیفراست خراب باشد، زمان صحیح برای یخ زدایی به برد ارسال نمی شود و در نتیجه برد برای المنت دستور ذوب کردن یخ های روی لوله اواپراتور را ارسال نمی کند و یخ ها ذوب نمی شوند و در نتیجه عملیات دیفراست انجام نمی شود. همچنین اگر المنت خراب باشد، عمل ذوب کردن یخ ها را انجام نمی دهد و یا اگر ترموفیوز خراب باشد مدار قطع می شود و المنت هیچ وقت وارد چرخه نمی شود. به عبارتی خرابی هر یک از اجزای سیستم دیفراست می تواند منجربه جمع شدن آب کف طبقات یخچال در یخچال فریزر ساسمونگ شود.

4.1/5 - (9 امتیاز)

1 thought on “علل جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ”

  1. مفید بود ولی اگر توضیحات بهمراه ویدیو بررسی مشکل فریزر بود بسیار عالی میشد

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش