علت خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ

علت خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ

خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ؛ مشکلی که دلایل فراوان دارد

یخچال‌های جدید برند سامسونگ مجهز به نمایشگرهای دیجیتالی هستند که دما و تنظیمات مختلفی را نشان می‌دهند. این نمایشگرها از کیفیت بالایی برخوردار هستند، اما ممکن است در گذر زمان بنا به دلایل مختلفی از کار بیوفتند. از جمله این دلایل نیز می‌توان به خراب شدن مدار آن‌ها اشاره کرد. در نظر داشته باشید که بسیاری از این دلایل برای خرابی صفحه نمایش دارای راهکارهای مختلف و آسانی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. در این مطلب که توسط  از مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سامسونگ پشتیبان تهیه شده است قصد داریم تا به طور کامل این دلایل و روش‌های رفع مشکل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ را برای شما بررسی کنیم.

نمایشگر؛ جایگزینی برای کلیدهای آنالوگ

پنل صفحه نمایش در یخچال‌های سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد که دمای داخلی و همچنین تنظیمات مربوط به آبسردکن و یخ‌ساز خود را با لمس یا فشردن چند دکمه ساده کنترل کنید. اگر پانل از کار افتاد، قبل از اینکه بخواهید به کارشناسی برای تعمیر آن زنگ بزنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با دلایل این مشکل و راهکارهای ساده رفع آن آشنا شوید. سپس، در صورتی که همچنان مشکل برقرار بود، بهتر است با یک کارشناس مجاز از نمایندگی‌های سامسونگ در تهران، نمایندگی یخچال سامسونگ در کرج و سایر شهرها (شهری که زندگی می کنید) تماس بگیرید.

ریست کردن نمایشگر یخچال سامسونگ

اگر عبارت “OF” روی پانل نمایش داده می‌شد، به این معنا نیست که صفحه نمایش شما خراب شده است. بلکه نمایشگر شما در حالت نمایشی یا دمو قرار گرفته است که می‌توانید به راحتی از این حالت خارج شوید. برای این کار دکمه‌های Energy Saver و Power Freezer را به طور همزمان فشار دهید و آنها را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا از حالت نمایشی خارج شوید. اگر پنل شما این دکمه‌ها را ندارد، به جای آن دکمه‌های Photo Slide و Lighting را فشار دهید.

اگر به هر دلیلی با مشکل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که نمایشگر را ریست کنید. برای این کار یخچال را به مدت 10 ثانیه از برق بکشید. اگر صفحه نمایشگر چشمک می‌زند یا پیام “88 88” را نشان می‌دهد، آن را دوباره وصل کنید. با این کار پردازنده نمایشگر ریست می‌شود و احتمالا مشکل حل می‌شود. لازم به ذکر است که در مدل‌های مختلف یخچال سامسونگ، نمایشگرها با مدل‌های مختلفی وجود دارند و از این رو، ممکن است که نحوه ریست کردن آن‌ها با هم متفاوت باشد.

همچنین برای مدل‌های قدیمی‌تر یخچال‌های سامسونگ شما می‌توانید به مدت 30 ثانیه یخچال را از برق بکشید. با این کار اطلاعات درون مدار یخچال فریزر شما پاک می‌شود و این امکان وجود دارد که نمایشگر نیز خود به خود درست شود.

دلایل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ و راهکارهای رفع آن

دلایل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ و راهکارهای رفع آن

مشکل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ دلایل مختلفی دارد. از جمله این دلایل نیز می‌توان به عدم اتصال برق، خرابی مدار، لق بودن سوکت نمایشگر و باز بودن درب یخچال اشاره کرد. در ادامه این بخش به بررسی این دلایل و راهکارهای رفع آن‌ها می‌پردازیم.

روشن بودن قفل کودک

در برخی مواقع ممکن است به دلیل روشن بودن قفل کودک تصور کنید که نمایشگر یخچال شما خراب شده است. برای این کار شما بایددکمه “Ice Hold” را به مدت سه ثانیه فشار دهید تا قفل کودک خاموش شود. چرا که در صورت روشن بودن قفل، کلیدها عمل نمی‌کنند.

عدم اتصال جریان برق

اولین چیزی که باید بررسی کنید که آیا کنترل پنل و نمایشگر روی یخچال کار نمی کند. اگر یخچال برق ندارد، سیم برق را پیدا کنید و آن را به پریز برق وصل کنید. با این کار، احتمالا نمایشگر شما درست می‌شود. اما در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ موارد بعدی بروید.

اشتباهی در رابطه با نمایش اعداد و خرابی نمایشگر

اگر صفحه نمایش دیجیتال یخچال “0” را نشان می‌دهد، به این معنی نیست که نمایشگر کار نمی کند. در  واقع، یخچال شما در حال نشان دادن عدد 0 برای دمای داخل یخچال یا فریزر است. این عدد به همراه قفل کودک باعث می‌شود که شما تصور کنید نمایشگر دچار اختلال شده است.

برای تنظیم دمای یخچال خود و رفع این ابهام نیز می‌توانید ابتدا کلید “Home” و سپس “Refrigerator” را انتخاب کنید و فلش‌ها را برای تنظیم دما فشار دهید، سپس “Set” را فشار دهید و با “Home” و “Freezer” برای تنظیم دمای فریزر این کار را تکرار کنید.

باز بودن درب یخچال

شاید ابتدا با خود تصور کنید چگونه با باز بودن درب، نمایشگر یخچال کار نمی‌کند. در نظر داشته باشید که برای دلایل مختلفی مانند صرفه‌جویی در انرژی و کاهش استهلاک قطعات، زمانی که در یخچال باز است، نمایشگر قفل خواهد بود و تا زمان نبستن درب یخچال نمی‌توانید با آن کار کنید.

لقی سوکت پشت مدار یخچال سامسونگ

یخچال فریزرهای سامسونگ برای اتصال جریان برق به مدار نیاز دارند تا این کار را با کمک یک سوکت انجام دهند. در نظر داشته باشید که این سوکت در صورت لق بودن می‌تواند باعث قطعی جریان برق نمایشگر شود.

لازم به ذکر است که سوکت پشت مدار نمایشگر در گذر زمان ممکن است لق شود یا به دلیل اتصال نادرست یا حتی کیفیت پایین، سیم‌های پشت آن قطع شوند. برای رفع این مشکل نیز می‌توانید قاب پشت مدار را باز کنید و سوکت را سر جای خود سفت کنید. با این کار احتمالا مشکل شما حل می‌شود. با این حال، اگر این مشکل همچنان پابرجا بود، به سراغ موارد بعدی بروید.

خرابی مدار پشت نمایشگر

در بسیاری از مواقع، روبه‌رو شدن با مشکل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ می‌تواند مربوط به خرابی مدار پشت آن باشد. قطعات الکترونیکی درست مانند قطعات مکانیکی در گذر زمان خراب می‌شوند. قطعات نمایشگر یخچال سامسونگ نیز در گذر زمان ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. از جمله این مشکلات می‌توان به خرابی آی سی و مقاومت‌های روی برد اشاره کرد. زمانی که هر یک از این قطعات خراب شوند شما با مشکل عدم نمایش اطلاعات روی صفحه نمایش یخچال خود مواجه خواهید شد. در نظر داشته باشید که تعمیر این قطعات نیازمند دانش تخصصی است و شما بدون این دانش نباید به قطعات یخچال خود دست بزنید. چرا که ممکن است به بخش‌های دیگر یخچال آسیب برسد.

برای دسترسی به برد یخچال فریزر شما ابتدا باید محفظه محافظ صفحه نمایشگر را که در پشت درب یخچال قرار دارد باز کنید. سپس با سیم‌ها و کابل‌هایی مواجه می‌شوید که به پشت نمایشگر و برد متصل شده‌اند. در ادامه باید با نهایت دقت تمام از این سیم‌ها را از روی بر جدا کنید تا برد با بازکردن چند پیچ ساده قابل جداسازی باشد.

خرابی دکمه‌ها؛ یکی از دلایل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود شما با مشکل خرابی صفحه نمایش یخچال سامسونگ مواجه شوید این است که کلیدهای صفحه نمایش با مشکل مواجه شده باشند و عمل نکنند. یخچال‌های برند سامسونگ در بخش صفحه نمایش خود بسته به مدل دارای انواع کلید به دو شکل آنالوگ و لمسی هستند. زمانی که هر یک از این قطعات خراب شوند، ممکن است عمل نکنند یا اینکه گیر کرده باشند و گزینه مربوطه را انتخاب کنند. تعمیر کلید های نمایشگر یخچال سامسونگ نیازمند دانش تخصصی است و پس از درآوردن قطعه با کمک هویه قطعات خراب جایگزین شوند.

سوالات متداول

در رابطه با مشکل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ ممکن است سوالات بسیاری برای شما ایجاد شوند و نتوانید به طور دقیق مشکل نمایشگر یخچال خود را شناسایی کنید. به همین خاطر، در ادامه این بخش قصد داریم تا برخی از این سوالات را پاسخ دهیم.

آیا آب خورگی نمایشگر نیز باعث خرابی آن می‌شود؟

بله. به طور کلی نمایشگرهای دیجیتالی یخچال‌های سامسونگ ضد آب هستند و به راحتی با تماس با آب خراب نمی‌شوند. اما اگر آب‌بندی محافظ بهم خورده باشد، این احتمال وجود دارد که به دلیل رطوبت و آب، برد نمایشگر سولفاته و خراب شود.

از کجا بفهمیم نمایشگر یخچال ما شکسته است؟ روش تعمیر آن چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است شما در رابطه با نمایشگر یخچال سامسونگ با آن مواجه شوید شکستگی صفحه نمایش است. یخچال‌های برند سامسونگ از هر نوع از جمله دوقلو و ساید بای ساید دارای صفحه نمایش های مقاوم در برابر ضربه هستند. اما ممکن است به دلیل ضربات بسیار سنگین این صفحه نمایش‌ها آسیب ببینند. از جمله نشانه‌های آسیب دیدگی و شکستگی صفحه نمایش یخچال سامسونگ نیز می توان به مشاهده لکه های سیاه رنگ یا خطوطی روی صفحه نمایش اشاره کرد.

صفحه نمایش یخچال‌های سامسونگ دارای بخش به نام فلت هستند. زمانی که این قطعه آسیب دیده باشد نمایشگر شما به درستی اطلاعات را نمایش نمی‌دهد از این رو باید این قطعه را با نهایت دقت و به کمک هویه تعویض کنید.

رفع مشکل خرابی نمایشگر را به تعمیرکار مجاز بسپارید

رفع مشکل خرابی نمایشگر را به تعمیرکار مجاز بسپارید

مشکل خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ دلایل مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها باید بررسی شوند. در نظر داشته باشید که رفع مشکلاتی مانند سولفاته‌شدن برد یخچال نیازمند دانشی تخصصی است و در صورت نداشتن تجربه لازم برای این کار، ممکن به بخش‌های مختلف یخچال آسیب برسانید. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم برای بازدید و رفع این مشکل با یکی از کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

4 thoughts on “علت خرابی نمایشگر یخچال سامسونگ”

  1. جعفر بنفشه

    سلام و عرض ادب ببخشید چرا من وقتی دمای یخچال رو تنظیم میکنم بعد از چند ثانیه باز هم به حالت قبلی برمیگرده و تنظیم نمیشه کرد دمای داخلی یخچال رو از رو نمایشگر؟

    1. سامسونگ پشتیبان

      سلام اگر به دمای مورد نظر نمیرسه باید فن یا برد بررسی بشه ولی اگر بعد از مدتی اوکی میشه مشکلی نیست

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش