دکمه vacation در یخچال سامسونگ

دکمه vacation در یخچال سامسونگ

کاربرد دکمه vacation در یخچال سامسونگ؛ مسافرت با خیال راحت!

یکی از نگرانی‌های اصلی افرادی که به مسافرت‌های طولانی می‌روند، شرایط یخچال خانه و موادغذایی داخل آن است. در بسیاری از مواقع افراد یخچال خود را خاموش می‌کنند تا در نبود آن‌هاف برای این وسیله مشکلی ایجاد نشود اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید یخچال‌های مدرن، این مشکل برای همیشه رفع شده است. درون یخچال‌های جدید یک حالت به نام Vacation تعبیه شده که افراد با فشردن دکمه آن می‌توانند این حالت را فعال کنند. در ادامه این مطلب از مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ پشتیبان با کاربرد و شیوه فعال‌سازی دکمه vacation در یخچال سامسونگ آشنا می‌شویم.

دکمه vacation در یخچال سامسونگ چیست؟

همان‌طور که عنوان شد نگهداری از یخچال‌ها در زمانی که افراد به مسافرت‌های طولانی می‌روند، بسیار دشوار است. به همین علت شرکت‌های سازنده حالت تعطیلات یا Vaction را در یخچال‌ها تعبیه کرده‌اند. افراد با فعال‌سازی این حالت می‌توانند با خیالی راحت به مسافرت یا تعطیلات رفته و یخچال آن‌ها نیز با کاهش فعالیت کمپرسور، امکان خرابی آن کاهش پیدا می‌کند.

در یخچال‌های شرکت سامسونگ برای فعال‌سازی این حالت باید از دکمه vacation تعبیه شده در این یخچال‌ها استفاده کرد. دکمه vacation در یخچال سامسونگ بسته به نوع مدل یخچال به روش‌های مختلفی فعال می‌شود. به‌طورکلی با فعال‌سازی این حالت، دمای یخچال تا میزان 15 الی 17 درجه سانتی‌گراد بالا رفته و در این محدوده ثابت می‌ماند تا کمترین فشار به کمپرسور یخچال وارد شود. فعال‌سازی این حالت به یخچال کمک می‌کند تا در زمان‌هایی که کمترین استفاده از آن‌ می‌شود، فعالیت کمتری داشته باشد.

از دکمه Vacation در چه زمان‌هایی استفاده می‌شود؟

از دکمه Vacation در چه زمان‌هایی استفاده می‌شود؟

عموما افراد از دکمه vacation در یخچال سامسونگ در مواقع مسافرت استفاده می‌کنند اما این حالت کاربردهای دیگری نیز دارد. در مواقعی که افراد نمی‌خواهند از یخچال خود استفاده کنند از این قابلیت می‌توان استفاده کرد. در بسیاری از مواقع، افراد برای مدتی از یخچال خود استفاده نمی‌کنند که در این مواقع پیشنهاد می‌شود به‌جای خاموش‌کردن یخچال، آن را روی حالت Vacation قرار دهید.

خاموش‌کردن یخچال برای مدتی طولانی ‌می‌تواند باعث تخلیه گاز مبرد آن شود. همچنین در برخی موارد عدم‌استفاده طولانی مدت از یخچال باعث رسوب گاز در داخل لوله‌های آن می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق نیز استفاده از حالت Vacation یخچال‌های سامسونگ بسیار مناسب است.

روش‌های فعال‌سازی دکمه vacation در یخچال سامسونگ

بسته به مدل یخچال سامسونگ، روش‌های مختلفی برای فعال‌سازی حالت Vacation در این یخچال‌ها وجود دارد. در برخی از مدل‌ها، دکمه vacation در یخچال سامسونگ تعبیه نشده است و شما برای فعال‌سازی این حالت باید از کلید‌های ترکیبی یخچال استفاده کنید. در ادامه روش‌های مختلف فعال‌سازی حالت Vacation در یخچال‌های سامسونگ را بررسی می‌کنیم.

روش اول فعال‌سازی حالت Vacation

در روش اول دکمه vacation در یخچال سامسونگ تعبیه شده است. در این روش شما با نگه‌داشتن دکمه Vacation به مدت سه ثانیه، این حالت را فعال می‌کنید. بعد از فعال‌سازی حالت Vacation، نشان‌گر دمای یخچال خاموش شده و یخچال وارد حالت تعطیلات می‌شود. برای خاموش‌کردن حالت Vacation باید باردیگر دکمه vacation در یخچال سامسونگ را به مدت سه ثانیه نگه‌ دارید.

باید اشاره کرد که بعد از هر فعال‌سازی و غیرفعال‌‌کردن این حالت، یخچال صدای مخصوصی را برای کاربر پخش می‌کند. توجه داشته باشید که ممکن است به‌صورت غیرارادی براثر نظافت یا تکیه‌دادن به یخچال این حالت فعال شود. در این مواقع کافی است با بررسی علامت Vacation در نمایشگر یخچال، درصورت فعال‌بودن آن را خاموش کنید.

روش دوم فعال‌سازی حالت Vacation در یخچال‌های سامسونگ

در برخی موارد دکمه vacation در یخچال سامسونگ تعبیه نشده است و به همین علت برای فعال‌سازی این حالت باید از دکمه‌ها به‌صورت ترکیبی استفاده کرد. برای این کار باید دکمه O را که به عنوان دکمه منو یا هوم روی نمایشگر یخچال تعبیه شده است را لمس کنید و سپس با استفاده از دکمه‌های > یا < گزینه Vacation را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. این روش برای یخچال‌های جدیدتر سامسونگ کاربرد دارد.

روش سوم فعال‌سازی حالت Vacation در یخچال‌های سامسونگ

یکی دیگر از روش‌های مرسوم فعال‌سازی حالت Vacation در یخچال‌های سامسونگ، فعال‌سازی با استفاده از دکمه قفل کودک است. این روش نیز مناسب یخچال‌هایی می‌باشد که در آن‌ها دکمه vacation در زیرمجموعه دکمه قفل کودک تعبیه شده است. برای فعال‌سازی حالت تعطیلات در این روش باید کلید قفل کودک را به مدت سه ثانیه نگه‌داشته تا علامت Vacation روی نمایشگر دستگاه روشن شود.

برای غیرفعال‌کردن این حالت نیز باید به مدت سه ثانیه کلید قفل کودک یخچال را نگه داشت و سپس یخچال با اعلام یک هشدار صوتی و خاموش‌کردن علامت حالت تعطیلات روی نمایشگر، این حالت را غیرفعال می‌کند. باید اشاره کرد که بسیاری از افراد در هنگام فعال‌سازی قفل کودک به اشتباه این حالت را فعال می‌کنند.

نکات مهم استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ

نکات مهم استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ

همان‌طور که عنوان شد با فعال‌سازی حالت تعطیلات، دمای داخلی یخچال به محدوده 17 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و به همین علت در هنگام فعال‌سازی این حالت باید برخی نکات مهم مانند تخلیه یخچال را رعایت کرد. برخی موادغذایی مانند میوه‌ها، سبزیجات و لبنیات در این دما فاسد می‌شوند؛ به همین علت باید در هنگامی که یخچال خود را در حالت تعطیلات قرار می‌دهید، از نگه‌داری این موادغذایی درون آن خودداری کنید. توصیه می‌شود که در هنگام فعال‌بودن حالت تعطیلات، هیچ‌گونه موادغذایی فاسد‌شدنی را درون یخچال نگه‌داری نکنید.

یکی دیگر از نکات مهم در زمان استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ، توجه به بازه زمانی استفاده از این حالت است. از این حالت نباید به مدت بسیاری طولانی استفاده کرد؛ چرا که استفاده طولانی مدت از این حالت می‌تواند باعث خرابی و فشار بیش از اندازه به کمپرسور شود.

آیا فعال‌سازی حالت Vacation برای یخچال ضرر دارد؟

تنها درصورتی استفاده از حالت تعطیلات برای یخچال ضرر دارد که از آن به مدت بسیاری طولانی استفاده شود. در موارد دیگر استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ علاوه‌بر این که ضرری برای یخچال و موتور آن ندارد، باعث افزایش طول عمر آن نیز می‌شود؛ چرا که همان‌طور که عنوان شد عدم‌استفاده طولانی مدت از یخچال می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی در سیستم سرمایش آن شود.

شرایط فریزر در حالت Vacation

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با فعال‌سازی حالت Vacation در یخچال‌های سامسونگ، دمای فریزر نیز کاهش می‌یابد اما حالت تعطیلات فقط مخصوص به یخچال سامسونگ است و فریزر تحت تاثیر این حالت قرار نمی‌گیرد. بعد از فعال‌سازی این حالت، فریزر به‌طور جداگانه فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

مزایا و معایب استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ

استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. از مزایای دکمه vacation در یخچال سامسونگ می‌توان به افزایش طول عمر موتور یخچال، جلوگیری از رسوب لوله‌های یخچال، کاهش مصرف برق، کاهش خطرات احتمالی در هنگام مسافرت، کاهش احتمال سوختن یخچال اشاره کرد. معایب استفاده از دکمه vacation در یخچال سامسونگ عبارت است از:

  • امکان فاسدشدن موادغذایی
  • احتمال فعال‌سازی اشتباه حالت تعطیلات و کاهش دمای یخچال
  • خرابی یخچال درصورت فعال‌بودن طولانی مدت حالت تعطیلات

مشکلات حالت تعطیلات در یخچال‌های سامسونگ

مشکلات حالت تعطیلات در یخچال‌های سامسونگ

در برخی موارد دیده شده است که افراد به‌طور ارادی یا غیرارادی حالت تعطیلات یخچال خود را فعال کرده و نمی‌توانند آن را غیرفعال کنند. دلایل مختلفی مانند خرابی دکمه‌های یخچال، خرابی برد یخچال و خرابی نمایشگر آن باعث بروز این مشکل می‌شوند. روش‌های رفع این دلایل خرابی به شرح زیر هستند:

  • خرابی برد یخچال: در مواردی که برد یخچال سامسونگ خراب شده باشد، ممکن است سیستم الکترونیکی یخچال بهم ریخته و به اشتباه حالت Vacation فعال شود. در این مورد اگر بعد از راه‌اندازی مجدد یخچال سامسونگ، حالت تعطیلات خاموش نشد باید به مراکز معتبر تعمیرات یخچال‌های سامسونگ و نمایندگی سامسونگ در تهران مراجعه کنید
  • خرابی نمایشگر: در برخی موارد ممکن است باوجود دمای مناسب داخل یخچال و غیرفعال‌بودن حالت تعطیلات، به علت خرابی نمایشگر، حالت تعطیلات فعال باشد. در این موارد کافی است تا یک بار یخچال خود را ریست کنید
  • مشکل در دماسنج یخچال: در مواردی ممکن است که دمای یخچال بالا رود و افراد تصور کنند که به صورت سهوی حالت تعطیلات یخچال خود را روشن کرده‌اند. در بیشتر مواقع دماسنج یخچال خراب شده و میزان دمای داخل یخچال را با خطا نشان می‌دهد. برای رفع این مشکل باید دماسنج یخچال سامسونگ را تعویض کنید
  • خرابی دکمه‌های یخچال: یکی از رایج‌ترین دلایل غیرفعال‌نشدن حالت تعطیلات، خرابی دکمه‌های یخچال سامسونگ است. در این مورد افراد نمی‌توانند بعد از روشن کردن حالت تعطیلات، آن را غیرفعال کنند؛ چرا که دکمه‌های یخچال کار نمی‌کند. در این مورد برای رفع خرابی باید دکمه‌های یخچال توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ تعویض شود.

 

حالت Vacation در یخچال سامسونگ؛ ضروری و کاربردی

در هنگام سفر بسیاری از افراد نگران وسایل خانه خود مانند یخچال، فریزر و گاز هستند. لوازم برقی در هنگام مسافرت ممکن است دچار مشکلاتی شوند که نیاز به رسیدگی سریع داشته باشد. یخچال یکی از حساس‌ترین لوازم برقی خانه است که بسیاری از افراد در هنگام سفر آن را خاموش می‌کنند تا مصرف برق و ریسک خرابی آن کاهش یابد.

خاموش‌کردن یخچال معایب زیادی مانند خرابی کمپرسور و تخلیه گاز دارد که می‌تواند باعث خرابی یا اختلال در عملکرد آن شود. به همین علت شرکت سامسونگ در یخچال‌های خود حالت Vacation را تعبیه کرده است. افراد با فشردن دکمه Vacation در یخچال سامسونگ می‌توانند این دستگاه را در حالت نیمه‌فعال قرار دهند تا بتوانند در طی سفر از بابت یخچال خود دغدغه‌ای نداشته باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.7]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش