ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ

نحوه ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ

چرا یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ را ریست می‌کنیم؟

روی درب انواع مختلف یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ یک صفحه دیجیتال وجود دارد که وظیفه نمایش و کنترل دمای یخچال، فریزر و آپشن‌های آبسردکن را بر عهده دارد. در مواردی از جمله قطع شدن برق، باز گذاشتن بیش از حد درب یا گذاشتن غذای گرم داخل یخچال، ممکن است درجه‌های روی صفحه دیجیتال شروع به چشمک زدن کنند. اگر این درجه‌ها دوباره ثابت نشوند یا یک کد خطا روی صفحه نمایش نشان داده شود، باید یخچال مورد نظر را ریست و دوباره تنظیم کرد. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ سامسونگ پشتیبان به آموزش ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ و شرایط ریست این دستگاه می‌پردازیم.

در چه شرایطی یخچال فریزر سامسونگ نیاز به ریست دارد؟

توجه داشته باشید که در شرایط عادی نباید یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ خود را ریست کنید. در برخی شرایط خاص مجبور به ریست کردن یخچال فریزر خود می‌شویم. همچنین به خاطر داشته باشید که قبل از ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ، ارور یا کد خطای مورد نظر را یادداشت کنید. به این ترتیب، می‌توانید بفهمید که آیا دستگاه نیاز به ریست دارد یا خیر. همچنین شرایط زیر از جمله شرایطی است که دستگاه در آن نیازمند ریست است.

 • دمای غیرواقعی یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ
 • یکی از LEDهای صفحه نمایش روشن و در حال چشمک زدن باشد
 • روی صفحه دیجیتال یخجال فریزر خود، معمولا یک کد خطا وجود دارد که شما را ملزم به ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ خود می‌کند
 • قطع شدن برق دستگاه
 • باز گذاشتن بیش از حد درب

علائم صفحه نمایش یخچال فریزر سامسونگ

علائم صفحه نمایش یخچال فریزر سامسونگ

سامسونگ با این هدف که عیب‌یابی یخچال فریزرهایی راحت‌تر شود، راه حلی اندیشیده است که به آن “خود عیب یابی” می‌گویند. مشکلات یخچال فریزرهای سامسونگ با علائمی که روی نمایشگر لمسی یا دکمه‌ای این دستگاه پدیدار می‌شوند، نمایش داده می‌شوند. در برخی موارد، این مشکلات سطحی هستند ولی در بیشتر موارد، این علائم به دلیل وجود مشکلی مهم در بخشی از یخچال فریزر سامسونگ به نمایش درمی‌آیند.

این علائم یا به صورت حروف انگلیسی و یا به صورت خطوط ال ای دی نمایش داده می‌شوند. اگر عیب یا نقص خاصی در دستگاه شما وجود نداشته باشد، ریست کردن یخچال فریزر می‌تواند باعث از بین رفتن این علائم شود؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در بیشتر موارد پس از ریست کردن یخچال، دوباره پس از مدتی این علائم روی صفحه نمایشگر یخچال فریزر سامسونگ شما به نمایش در خواهند آمد. در این شرایط بهتر است که مشکل خود را به فردی متخصص مانند تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ بسپارید.

معرفی کلیدهای صفحه نمایش یخچال فریزر سامسونگ

پیش از آشنایی با روش‌های ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ، باید با کلیدهای صفحه نمایش این دستگاه آشنا شوید. در این بخش برخی از مهم‌ترین کلیدهای صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ را به شما معرفی می‌کنیم:

 • کلید Energy Saver که وظیفه ذخیره انرژی دستگاه را دارد
 • کلید Power Freeze که برای فریزکردن سریع مواد غذایی طراحی شده است. با استفاده از این دکمه، مواد غذایی داخل فریزر به سرعت منجمد می‌شوند
 • با فشردن کلید Alarm / Reset Filter می‌توانید فیلتر آب یخچال را پس از تعویض، ریست کنید و آلارم‌ها را فعال یا غیرفعال کنید
 • برای غیرفعال کردن یخ‌ریزی دستگاه از کلید Ice Off / Child Lock استفاده کنید
 • اگر کلید Lighting فعال شود، لامپ موجود در قسمت آب‌ریز و یخ‌ریز همیشه روشن می‌ماند. ولی اگر غیرفعال شود، لامپ بخش یخ‌ریز فقط موقع فشاردادن پدال آبسردکن روشن می‌شود
 • اگر می‌خواهید یخچال شما سرمای بیشتری را در مدت زمان کوتاه‌تر تولید کند، از کلید Power Cool استفاده کنید
 • برای تولید یخ خردشده از کلید Crushed Ice و برای تولید یخ قالبی Ice Cube را فعال کنید
 • اگر تصمیم به ریست کردن فیلتر یخچال یا غیرفعال کردن هشدار فیلتر دارید باید از کلید Filter استفاده کنید. توجه داشته باشید که فیلتر آبسردکن باید هر 6 ماه تعویض شود

چگونه یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ را ریست کنیم؟

چگونه یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ را ریست کنیم؟

یخچال‌های برند سامسونگ با ساختاری زیبا و مدرن دارای مقاوم بسیار بالایی هستند که می‌توانند سال‌ها بدون وقفه فعالیت داشته باشند. ممکن است در اثر مواردی مانند گذاشتن غذای گرم داخل یخچال و قطع شدن جریان برق درجه‌های دستگاه شروع به چشمک زدن کنند و از عملکرد اصلی خود دور بمانند. در این بخش از مطلب نحوه ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ را با هم بررسی می‌کنیم و 5 روش اصلی برای این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

ریست کردن با روش از برق کشیدن

اولین روشی که در این مطلب به شما ارائه می‌کنیم، روشی بسیار ساده است. کافی است که دستگاه را به مدت 10 دقیقه از برق بکشید و دوباره به برق متصل کنید. این روش برای شرایطی که امکان استفاده از دکمه‌های لمسی یا فیزیکی دستگاه برای ریست وجود ندارد، استفاده می‌شود. شما می‌توانید ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ خود را با این روش انجام دهید.

ریست کردن دستی یخچال‌های معمولی سامسونگ

ریست کردن یخچال فریزر به روش دستی با استفاده از دکمه‌های لمسی یا فیزیکی نمایشگر به نوع یخچال و مدل آن بستگی دارد. در یخچال فریزرهای بالا پایین سامسونگ که فریزر در بخش بالایی قرار دارد، صفحه نمایشگر روی درب فریزر قرار می‌گیرد. کافی است که دو دکمه Power Freeze و Freezer را به مدت 8 الی 9 ثانیه نگه دارید. پس از این مرحله، تمامی چراغ‌های نمایشگر خاموش و دوباره روشن می‌شوند. پس از انجام این کار نیز باید دستگاه را به مدت 5 دقیقه از برق بکشید و دوباره آن را به برق بزنید.

ریست دستی ساید بای ساید سامسونگ

در یخچال فریزرهای ساید بای ساید سامسونگ جهت ریست کردن دستگاه خود باید دکمه‌های Energy Saver و Lighting را به مدت 5 ثانیه همزمان با هم نگه دارید. سپس باید تمامی چراغ‌های نمایشگر روشن شوند. اگر پس از چند ثانیه به صورت خودکار خاموش شدند، یعنی ریست دستگاه با موفقیت انجام شده است.

ریست ساید بای سایدهای جدید سامسونگ

در برخی از یخچال فریزرهای ساید بای ساید جدید سامسونگ، دکمه‌های Power Saving (Energy Saver) و Lighting وجود ندارند. پس برای ریست کردن این ساید بای سایدها باید از دکمه‌های Powercool و Powerfreeze استفاده کرد و آن‌ها را به مدت 10 ثانیه نگه داشت. در این مورد هم پس از نگه داشتن دکمه‌های ذکر شده، تمامی چراغ‌های دستگاه روشن و مجددا خاموش می‌شوند.

ریست یخچال‌های دوقلوی سامسونگ

شما می‌توانید برای ریست کردن یخچال فریزرهای دوقلوی سامسونگ، دستگاه مورد نظر خود را از برق بکشید و پس از 15 دقیقه دوباره به برق بزنید. همچنین در برخی از یخچال فریزرهای دوقلوی سامسونگ دو کلید Power Freeze و Cool Select Turbo وجود دارند که می‌توانید آن‌ها به صورت همزمان و به مدت 8 ثانیه نگه دارید تا یخچال فریزر شما ریست شود.

ریست یخ‌ساز ساید بای ساید سامسونگ

اگر یخ‌ساز یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ شما دیگر توانایی تولید یخ ندارد، باید به طور جداگانه این بخش از دستگاه خود را ریست کنید. برای ریست یخ‌ساز ساید بای ساید سامسونگ با هدف بازیابی کارکرد یخ‌ساز آن، باید ابتدا از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید. یک دکمه فیزیکی یا لمسی بر روی مانیتور وجود دارد که نشان دهنده فعال بودن یا خاموش بودن یخ‌ساز آن است. باید این دکمه را فشار دهید تا یخ‌ساز دستگاه شما روشن شود.

سپس باید 24 ساعت صبر کنید تا روند یخ‌سازی به طور کامل انجام شود و مخزن یخ داخل فریزر پر شود. سپس در مرحله بعد باید درب فریزر را باز کنید و محفظه تولید یخ را پیدا و بررسی کنید. در برخی از مدل‌های یخچال فریزرهای سامسونگ، دکمه ریست در زیر محفظه تولید یخ قرار دارد. این دکمه را فشار داده یا لمس کنید تا پس از چند ثانیه صدای موتور یخچال را بشنوید؛ سپس آن را رها کنید. این امکان وجود دارد که در بعضی از مدل‌های یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ، اهرمی که یخ داخل محفظه را آزاد می‌کند، گیر کرده باشد. پس آن را آزاد کنید تا عملیات یخ‌سازی بدون مشکل انجام شود.

آیا ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ کافی است؟

توجه داشته باشید که اگر دستگاه شما پس از روشن شدن تمامی چراغ‌ها و سپس خاموش شدن آن‌ها به حالت اولیه بازگشت و دمای یخچال و فریزر را به درستی نشان داد، ارور و خطای به وجود آمده به خاطر نوسانات برق یا اختلال در برد یخچال است و انجام ریست آن برای رفع مشکل شما کافی است. اما اگر پس از ریست کردن یخچال فریزر باز هم همان حروف انگلیسی یا خطور ال ای دی به نمایش درآمد؛ این به این معنا است که مشکل یخچال جدی است و باید برای رفع عیب و تعمیر آن از تکنسین‌های متخصص کمک بگیرید.

ریست یخچال فریزر سامسونگ؛ روشی برای آگاهی از کارکرد صحیح دستگاه

ریست یخچال فریزر سامسونگ؛ روشی برای آگاهی از کارکرد صحیح دستگاه

همانطور که می‌دانید، هر کدام از مدل‌های یخچال فریزرهای سامسونگ ارورهای مخصوص خود را دارند. زیرا ساختار این مدل‌های مختلف با هم متفاوت است. در صورتی که روی صفحه نمایش دستگاه خود تغییراتی مانند چشمک‌زدن درجه‌های دیجیتالی دیدید و این مشکل پس از مدت کوتاهی رفع نشد، باید یخچال را ریست کنید تا بتواند به حالت طبیعی خود بازگردد. در این مطلب روش‌های مختلف ریست یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ را با هم بررسی کردیم. توجه داشته باشید که اگر ارور مورد نظر با ریست کردن حل نشد، باید مشکل دستگاه خود را به تکنسین‌های تعمیر یخچال فریزر سامسونگ بسپارید.

4/5 - (1 امتیاز)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش